Hogy lehet ilyen buta logikával megközelíteni a jólét fogalmát?
Mindig van itt pár ember,gondolom egy részük troll,de szerintem bőven vannak,akik ezt komolyan is gondolják.
Arra gondolok,amikor azzal érvelnek,hogy itt mekkora jólét van,mert tömve vannak az üzletek.
Ha én egy nap bemegyek egy bevásárolóközpontba,és azt látom,hogy sok ember van ott,akkor miből tudhatom,hogy azok az emberek milyen gyakorisággal vannak ott?
Mivel egy bevásárólóközpontban max pár ezer ember fér el,így ezt mit mond arról,az országról vagy városról,ahol több millión,több százezren laknak?
Én ha ma vettem magamnak egy téli kabátot és egy bakancsot,az nem azt jelenti,hogy van otthon még 10,és hogy jövő hónapban is fogok venni.
Lehet 5 évig nem is veszek egyáltalán semmi ruhaneműt.
A másik az élelmiszer kérdése.
Most komolyan valakinek az "jólét",hogy emberek tömegeit látja élelmiszert venni?
Enni mindenkinek kell.
Én inkább az látom és érzem,hogy meg sem lehet mozdulni,mert nem halad a sor,mert a legtöbben 6-szor megnézik,hogy melyik termék akciós vagy melyik olcsóbb 20 Ft-tal.
Ritkán látok olyat,hogy valaki bemegy,és kijön 10 perc alatt.
“A másik az élelmiszer kérdése.
Most komolyan valakinek az "jólét",hogy emberek tömegeit látja élelmiszert venni?
Enni mindenkinek kell.“
Pedig veszélyben van a magyar kultúra és ezzel együtt a magyar gasztronómia!
Összeszámoltad már hány Laci Konyha van Magyaroszágon? Nincs sok... és hány Gyrosos, Kebabos, Mekdonelsz izé, hát már most veszélyben van! Hát nyilván!
"Most komolyan valakinek az "jólét",hogy emberek tömegeit látja élelmiszert venni?"
Kádárista országban élsz, szokj hozzá.
Nézet kérdése..
Van akinek az a jólét, hogy van mit ennie, és a fizetése szűkön beosztva beéri a másikat. Megtakarítani nem tud, de örül, hogy ennyi is van.
A legtöbb ember szegényebb körökből származik, és tudja milyen éhezni, ezeknek az embereknek az is hatalmas gazdagság, ha van miből bevásárolni, a fizetése kiéri a másikat.
Nyilván ez kiszolgáltatottá teszi, de ezt lenyomja annyival, hogy "ilyen az élet", és csak arra törekszik hogy csak éppen olyan ne legyen mint régen, mert az nagyon rossz volt. Viszont, ebből nyilván az következik, ha az életszínvonala nőni kezd, akkor annál is csak jobbat akar, tehát egy idő után nem elégszik meg a bevásárlással, szeretne többet is.
Bizonyos országokban, (például nálunk) a politikai hatalmak ezt a kiszolgáltatottságot kihasználják, alacsony de élhető színvonalon tartják a lakósságot, ezzel elérve azt, hogy az emberek értékeljék azt a keveset amiből futja kajára, de ne legyen annyi pénzük, hogy egy 10 ezer Ft-os utalványnak, vagy egy havi gázszámla átvállalásának ne örüljenek.
Ez pedig oda vezet, hogy választások előtt egy kis "család segítéssel" gyakorlatilag meg lehet "venni" a szavazókat.
"Összeszámoltad már hány Laci Konyha van Magyaroszágon? "
Ha lenne rájuk igény akkor valószínűleg sok lenne belőlük, de úgy látszik nincs rájuk igény.
2010 óta folyamatosan az a szöveg megy, hogy "ez csak pillanatnyi javulás" "látszat", "időleges a jólét" és hasonlók.
Ezzel szemben a valóság az, hogy már lassan 6 éve folyamatosan minden hónapban nő a kiskereskedelmi forgalom - vagyis több terméket, élelmiszert, árut és szolgáltatást adnak el, mint az előző hónapban.
Nem önmagában az mutatja meg, hogy milyen az életszinvonal, hogy bemész a boltba és éppen akkor hányan vásárolnak - hiszen 10 évvel ezelőtt is tele voltak a boltok a fizetések és segélyek kifizetésének napján. Ami már mutat valamit, hogy az EGÉSZ hónapban, folyamatosan sokkal több a vásárló és az emberek egyénenként is többet vásárolnak.
Nincs jólét és nincs nyugati életszinvonal - "csak" jobban élünk, mint 2010-ben és minden évben egy kicsivel jobban az előzőnél. Ezt pedig bizony jól mutatja, hogy 2010-hez képest fél millióval több autója van a magyar embereknek és azok gyakrabban parkolnak a boltok előtt, a tulajdonosaik és a többi ember is gyakrabban és többet vásárol. Ahogyan többet járnak az emberek moziba, szinházba, strandra, tele vannak a szállodák és gyakrabban mennek az emberek étterembe. Nem annyit, mint az osztrákok, még csak nem is annyit, mint a csehek - "csak" többet, mint 2010-ben.
Ne keverd, az hogy JOBBAN élünk nem jelenti azt, hogy JÓLÉT van!
#7 nem, nem mutat semmit. 10 éve is EGÉSZ hónapban folyamatosan voltak emberek a plázákban (gazdasági válságban), nem csak fizetésnap, főleg mert összevissza vannak a fizetésnapok, nem úgy mint imádott kádárod idejében.
Juuuuj nemáá!! Tényleg többet fogyaszt az ember mint 2010-ben a válságban? Hűhaaaa ilyen sohol máshop nincs! Bizony!
Jaaa de, mindenhol máshol, csak még jobban, mert máshol a kormány lopása, elqrása nem tartja sereghajtó szinten a növekedést, nem lassítja a fejlődést úgy mint a fidesz.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!