Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ha a teljes ellenzék (LMP,...

Ha a teljes ellenzék (LMP, MSZP, Jobbik, DK, Párbeszéd) egy párttá tömörülne, szavaznátok rá?

Figyelt kérdés
2018. dec. 19. 16:50
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
43%

Akik nemet mondanak, azok itt többségében fideszes provokátorok, akiknek a fő célja, az ellenzékiek elbizonytalanítása, egymás ellen fordítása, azonban a mostani tüntetések megmutatták, hogy az eltérő ideológiát valló képviselők is össze tudnak fogni közös célok érdekében. Normális társadalmakban, ebben semmi meglepő nincsen, de a Fideszre itthon ez jelenti a legnagyobb veszélyt, így mindent megtesz, hogy elkerüljön egy erős összefogást.

Pedig a nép megmutatta, már áprilisban is, hogy össze tud fogni, ha kell, most a képviselőkön a sor.


Ellenzéki kerekasztal kell, ki kell vágni a Fidesz névre hallgató rákos daganatot az ország testéből, és helyre kell állítani a demokráciát, ez a nép/ország érdekét szolgálja.

2018. dec. 19. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
39%
#10 A Gyurcsány-kormánynak negyed annyi bűne nincsen, mint amit a Fidesznek, melyet 2010 óta tett.
2018. dec. 19. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
62%
Asszem ja. De GYF ne legyen benne. Sokak szemét nagyon szúrja. Ha jót akar , akkor GYF elmegy nyugdíjba.
2018. dec. 19. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
74%
Ha egy szakmailag megalapozott gazdasági, pénzügyi, szociális, programot betudnak mutatni és aláírnak egy mindenkire kiterjedő szándéknyilatkozatot arról hogy az együttműködésük minden esetben az ország és a nép érdekében történik, ezért mindannyian felelősséget vállalnak, akkor szavazok rájuk. Ha elkezdenek széthúzni és külön utakon járni akkor nem szavazok rájuk.
2018. dec. 19. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
63%
igen
2018. dec. 19. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 A kérdező kommentje:

Az ellenzékiek összesen többen vannak,mint a fidesz.


Én nem tartom kizártnak,hogy egy olvasztott párt működőképes lehet.

Szerintem pont akkor van egyensúly egy országban,ha nem tolódunk el nagyon egyik vagy másik irányba.

Meg ez a "nagy egyetértés" sem jó feltétlen.Gyakorlatilag egypártrendszer van így az országban.Mindenki bólogat,mint a birka.

Ráadásul a szavazók kevesebb,mint fele szavazott a Fideszre,mégis 2/3-dal minden törvényt megszavazhatnak akár.


Én nem vagyok Jobbikos,de szavaznék egy ilyen pártra,akkor is ha vannak benne Jobbikosok.

Sőt van olyan Jobbikos képviselő,aki szimpatikus is nekem,pl Varga-Damm Andrea.

Pedig én inkább liberális,baloldali elveket vallok.


De szerintem pont akkor működik jól egy demokrácia,ha vannak benne fékek,ellensúlyok.


Elvileg egy parlamenti szinten kellene,hogy meglegyen,mivel több párt is bejut az országgyűlésbe.

Viszont ha egy párt ilyen hatalommal bír,mint a Fidesz,akkor szinte egyeduralom alakul ki,és a szavazók felének akarata nem érvényesül.

2018. dec. 19. 17:21
 17/23 anonim ***** válasza:
48%

12. érdekes módon 2006-ban nem voltak ezek a dolgok annyira súlytalanok...most meg már csak legyintünk, hogy áhh, orbán nagyobb probléma. kit zavar már gyurcsány? :D


pont az ilyen pofáraesés elkerülése miatt kéne rendberakni a fejekben ezeket a dolgokat is, mielőtt valaki össze akarja boronálni az egész ellenzéket csak hogy orbánt leváltsuk...aztán mikor addig-addig csűrnék csavarnák a dolgot, hogy visszaültetik gyurcsányt, akkor az se tetszene, megint mennének tüntetni :D

2018. dec. 19. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
26%
Igen, mivel diktatúrában nem lehet finnyáskodni.
2018. dec. 19. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
62%
A választásokon a szavazatok 49%-át kapta a Fidesz. Ha összefogna az ellenzék, akkor 50% fölött kapna, sokan inkább átszavaznának rá, pl. én is. Ha az MSZP és a DK valóban kormányváltást akar, akkor feloszlatják a pártjaikat és nyugdíjba vonulnak. Ez a két párt a NER része, ők az okai mindhárom 2/3-nak. Nem kell sok ész, hogy ezt belássátok.
2018. dec. 19. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
71%
Amúgy nem kell együttkormányzást vizionálni, egy kormányváltó összfogásnak sajnos jelenleg nem az lenne a dolga, hogy kormányozzon, hisz ebből a közjogi állapotból amiben most van az ország nem lehet. A Fidesz felelőseit kellene azonnal bíróság elé állítaniuk és helyre kellene állítaniuk Magyarország jogi helyzetét, szinte resetelni kell Magyrországot a 2010 előtti állapotra. Ezt követően úgyis új, a régi törvények szerinti demokratikus, egyenlő, teljeskörűen ellenőrzött választásokat kell kiírniuk a magyar nép számára.
2018. dec. 19. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!