Az amerikai magyarok miért Fideszesek?
Az amerikai magyarok nem fideszesek.
Csak azzal értenek egyet amit a fidesz képvisel, csinál.
Azon kellene gondolkodnod inkább, hogy mások miért nem ezt gondolják helyesnek.
Gondolom őket is megharapta Trump kutyája, és alapból bevandorlas ellenesek. Ami egy bevandorlotol elég vicces dolog.
De miért is nem szavazhatnanak? Honnan tudod nem akarnak-e hazamenni, mert akkor épp úgy a jövőjükről szavaznak, mint te. Meg attól még biztos fontos nekik az otthon maradt csaladtagok barátok...
#2
Ingyen diploma? Hol? Az nem ingyen diploma ha le kell dolgozni a képzés idejét itthon és tartani kell egy jó 3as átlagot vagy átraknak fizetősre. Vagy ha 6 bukott vizsga után kicsapnak. Elárulom neked, az az ingyen definíciója hogy semmilyen ellenszolgáltatást nem kell nyújtanod azért amit kapsz.
Ingyen egészségügy? Normális vagy? Mindenki fizeti szépen az adót érte. És amilyen állapotban van jelenleg az egészségügy... inkább hagyjuk.
Alacsony lakásárak? Most ugye csak viccelsz?
Három állításodból csak három volt teljes ökörség.
Takács válaszára meg inkább nem is reagálok.
Szerintem nem volt bonyolult amit leírtam, megérthetted volna, de sebaj, segítek.
Ezt kérdezted: "Az amerikai magyarok miért Fideszesek?"
Erre ezt válaszoltam: "Az amerikai magyarok nem fideszesek."
Megkérdezted MIÉRT fideszesek én meg kijavítottalak, mert NEM fideszesek. Mi nem világos?
A kérdező rosszul tudja, Takács Zsöt pedig megint hülyeségeket állít.
Az amerikai magyarok párhuzamos társadalmakban élnek, sajnos, és a különböző csoportok nem tartanak kapcsolatot egymással.
A XX. század viharos történelme során, az egymást követő diktatúrák egymással szemben álló csoportokat üldöztek el, és ezek a csoportok nem állnak szóba egymással, több generáció távlatából sem. Valószínű, hogy a kérdező ismerősei pont jobboldali amerikás magyarok.
A XIX. századtól kezdődően az Egyesült Államokba eleinte minden népréteg és politikai nézet képviselői közül vándoroltak ki, arányosan, utána már nagyobb hullámokról beszélhetünk.
1.Trianon után jött egy hullám, amikor az elcsatolt részekről mentek ki zömmel magyarok, onnan is a tehetősebbek tudtak megpattanni inkább, tehát az erdélyi, felvidéki, stb. arisztokrácia és nagypolgárság kezdett áttelepülni, illetve továbbra is érkeztek kétkezi munkások.
2. A Horthy-rendszer alatt szociáldemokraták, baloldaliak, szegény munkások, cselédek vándoroltak ki inkább, egy jobb élet reményében.
3. A második világháború után pont ellenkezőleg: a "klerikális reakció", nemesség, polgárság, végül a nagy '56-os hullám, amelyik antikommunista volt.
Ezek a migrációs hullámok mind létrehozták a saját kulturális és nemzeti szervezeteiket, sajtójukat, magyar iskoláikat, és nem állnak szóba egymással. A rendszerváltás utáni kitelepülők nem tudták felszámolni ezeket a merev szekértáborokat.
A megosztottságot jelzi, hogy pl. két külön református egyházuk van az amerikásoknak...
A baloldali, liberális szellemi körök emblematikus sajtóorgánuma pl. az Amerikai Népszava. Nem hiszem, hogy sok Fidesz-barát cikket olvashatnál ott...
A jobboldaliaknak megvannak a saját sajtótermékeik, csoportosulásaik. Valószínű, a kérdező csak ilyenekhez tartozó embereket ismer.
Persze az ottani jobboldaliak is nagyon mást képviselnek mint orbán viktor, a helyi politikában demokraták. Ugyanazért tudnak fidesz-szimpatizánsok maradni, amiért a határon túliak: mert nem látják a napi gyakorlatot, csak a szép eszmék, üres szólamok, azaz a LÁTSZAT jut el hozzájuk.
Az M1 vagy a Duna World szemüvegével nézve a magyar kormányt, könnyű fideszesnek lenni. A magyar valóságot közelebbről szemügyre véve már sokkal nehezebb...
Szerintem ezek még mindig abban élnek, hogy a Fidesz olyan, mint a 90-es években volt és a másik oldalon vannak a gaz komenisták, akik harcolnak a szegény, demokráciát és kapitalizmust akaró Fidesz ellen.
Én legalábbis ilyenekkel találkoztam eddig, akik ebben a hitben éltek.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!