"Munkaalapú" társadalom a tudásalapú- vagy információalapú- helyett csak nekem hangzik nagyon korszerűtlenül?
Természetes, hogy dolgozunk, munkát végzünk, de nem az a cél sokkal inkább, hogy a tehetségeinket kibontakoztassuk, hogy magas szakmai műveltséget és képzettséget szerezve Európa és a Nagyvilág vezető szakértői, értelmisége, tudósai, művészei, alkotói legyünk? Nem az alkotó életre és az iskolázottságra kellene helyezni a hangsúlyt?
Számomra ennek a "munkaalapúnak" nagyon rosszak a konnotációi. Másnak mi erről a véleménye?
Munkaalapú = multiknak behódoló, rövid távú gondolkodást tükröző.
Mit érhet el vele egy kormány?
Egy gondolkodni nem képes, félreinformálható, elvakítható, becsapható, a betanított munkájáért foggal-körömmel küzdő népet.
Ez az irányzat a kommunista diktatúrákban volt jellemző a XX. században. Manapság pl Magyarország, Oroszország, Törökország alkalmazza.
Ellentéte a tudás (információ) alapú társadalom.
Ennek főbb jellemzői:
Az emberek gondolkodni-, a saját önös érdeküket a nagyobb jóért, társadalmi szolidaritásból (részben) feladni képesek, több független forrásból, lehetőleg ne (csak) a mindenkori hataloméiból tájékozódnak, vitakultúrával rendelkeznek, a demokrácia vívmányait ismerik, és méltatják. A munka világában az előrehaladást a tudás jelenti, nem a kormányhoz való hűség.
Ez az irányzatot képviselik a NY-európai és az É-Európai jólléti államok.
Miért lenne természetes, hogy dolgozunk?
A többivel egyetértek.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!