Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Munkaközpontú társadalom. Ti...

Munkaközpontú társadalom. Ti mit gondoltok róla?

Figyelt kérdés

Ugye régóta nem titkolt szándéka a kormánynak, hogy "munkaközpontú társadalmat" hozzon létre Magyarországon.

Szerintetek ez mit tartalmaz? Ti mit gondoltok erről? Ez jó dolog lenne?



2018. dec. 12. 19:36
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
92%
Remek úton haladunk afelé, hogy még a 2050-es években is egy posztkomcsi, balkáni putriország legyünk.
2018. dec. 12. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

"Munkaközpontú társadalom. Ti mit gondoltok róla?"

Azt szólom, hogy fogalmam sincsen mit akar jelenteni. Honnan szedted ezt?

Nem inkább munkaALAPÚ társadalom akart volna az lenni?

Akkor máris láthatod miért nem értesz belőle egy szót sem.

2018. dec. 12. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

SZia!

Ez kérlek "maszlag" kifejezés.

A munka és a társadalmi fejlődés emelte ki az embert a majom ősök közül.

Így mindig is munkaközpontú társadalomban éltünk.

Magyarország véleményem szerint adottságait és elhelyezkedését tekintve nem lehet sohasem független...

No nem a szabadságra gondolok hanem arra hogy a kelet és nyugat közti átjáróként, tranzitország lehetne Magyarország ahol mindkét irányból érkező bármilyen szállítmányt itt lehetne átrakodni/rendszerezni...(de ez nem a kérdésedhez tartozik...)

A társadalomhoz szervesen hozzátartozik a valós termelő munka is.Ezt látom inkább leépülni nemhogy munkaalapú vagy központúvá válnánk.

2018. dec. 12. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Azt,hogy az ember benne egy munkaeszköz.Tárgy.Tenyészállat.
2018. dec. 12. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

2es, Az!:D Munkaalapú, nem munkaközpontú, elnézést, fáradt voltam:D


De a kérdés ugyanaz: ki mit ért alatta, és mit gondol róla

2018. dec. 12. 22:17
 6/12 anonim ***** válasza:
50%

A munkaalapú társadalom azt jelenti, hogy nem az élősködés, semmittevés és a nyerészkedés kerül előtérbe, hanem a munka. Vagyis aki képes rá az dolgozzon (ez nagyon sokféle lehet, a heti 1-2 órás teremfelügyelettől a színészkedésen, jogászkodáson át a heti 6 napos bányászatig bármi) és a munkáját becsüljék meg annyira, hogy meg is tudjon belőle élni, ahogyan ezzel, hogy aki csak képes rá az dolgozik, több felé oszolhatnak a közterhek, így egy embernek kevesebbet kell belőle vállalni.

Azt gondolom róla, hogy a munkaalapú társadalomban nem lehet ugyanakkora vagy magasabb a munkanélküli segély, mint a munkabér - ugyanakkor elegendőnek kellene lennie a kapott segítségnek a továbblépéshez, ha munkanélküli lett valaki. Azt gondolom róla, hogy nem a spekulánsokat, nyerészkedőket jutalmazza azzal, hogy kevesebb adót kell fizetniük a bevételeikből - hanem azokat akik dolgoznak.

Azt gondolom róla, hogy értéket ad a munkának, nem árat. Hogy értékes a munkája mindenkinek és mindenféle munka értékes, mert valakinek el kell végeznie.

Azt gondolom róla, hogy csupán egy szemléletmód, egy hozzáállás, egy életérzés és nem valami kézzel fogható és pontokba szedhető meghatározás.

2018. dec. 12. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

áhám.


De.. létezik még más alapú társadalom?

Úgy értem.. ha nincs munka, gyakorlatilag bármilyen társadalom szétesik - amennyire én elképzelem.

Szóval ha valaki kitűzi, hogy ő most munkaalapú társadalmat akar.. van más is? Pl élősködésalap társadaloM?:D ok, ez hülyén hangzik, csak mondtam valamit, nyilván egy élősködésen alapuló társadalom nem létezhet önmagában, se nem kialakításilag, se nem fenntartásilag.

2018. dec. 12. 23:12
 8/12 anonim ***** válasza:

#7

Pontosan ezt jelenti, hogy ez egy szemléletmód, mert bár tényleg mindenhol csak munkából - valakinek a munkájából - jön létre bármi is, ettől még nem feltétlenül azt tekintik értékesnek.

Pontosan ezt láthatod ha összehasonlítod a nyugatabbra lévő országok vezetőinek szemléletét, az ittenivel.

Vagyis az alapjövedelem elve, a magas munkanélküli segély - csak ne legyen útban, mert lehet behozni helyette olcsóbb munkaerőt. Amíg van munkanélküli egy országban, addig arra kellene fordítani az erőket, hogy ők találjanak munkát. Ha értéke lenne annak, hogy valaki dolgozik a segély helyett - mindegy mit, akár hólapátolást vagy takarítást - akkor szívesebben mennének a segély helyett dolgozni ugyanannyi pénzért is.

Nálunk is ez okozta a gondot, hogy a romknál elhintették a "jogvédők" hogy nekik JÁR a segély - velünk meg megetették, hogy kötelességünk fizetni. EZ változott meg. A segély nem jár, a munka lehetősége jár, hogy legyen hol dolgoznia mindenkinek.

2018. dec. 13. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Értelek.

De ha azt mondod, hogy a munkaalapú társadalomban a segély nem JÁR és a munka ÉRTÉK, és efelé tendálnánk.. akkor elég messze vagyunk még tőle. Mármint.. a segély nem jár, oké... de azt, hogy a munka és a munkás értéket képviselne, nemigazán érzékelteti senki.

Én egy multinál dolgozom egy másik multival karöltve... voltunk a kinti kollégáknál, akik ugyanezt a munkát végzik.. hát.. a mi cégünk ideheze szerintem eléggé élen jár a munkánk és a munkás megbecsülésében... mégis a kintiekhez képest így is ég és föld.. ott is követelnek persze, de valahogy az egész hangulata és felfogása teljesen más.. nem tudom érthető-e amit írok.

Szóval hol van itt a munka és a munkás értéke? Most nem akarom felhozni a tegnap született törvényt, elég ránézni a nehéz és társadalmilag fontos foglalkozások (pedagógusok, orvosok, rendőrök, tűzoltók stb..) megbecsülésének mértékére. :/

2018. dec. 13. 18:37
 10/12 anonim ***** válasza:

Miért nyugaton mi van?


Már miért ne lehet a munka alapú társadalom része a segély?


Azért élünk társadalomban,azért szedünk be adókat,hogy ha van rá lehetőség támogassunk az esettebbeket.

Erről szól a szociális háló.

Ezért létezik állam,és ezért nem csak a piac érvényesül.


Az nem munka alpapú társadalom,hogy az embereket bérrabszolgának használják,és addig jó,amíg egészséges és fiatal,az feudalista,fasiszta társadalom.

2018. dec. 13. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!