Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Munkaközpontú társadalom. Ti...

Munkaközpontú társadalom. Ti mit gondoltok róla?

Figyelt kérdés

Ugye régóta nem titkolt szándéka a kormánynak, hogy "munkaközpontú társadalmat" hozzon létre Magyarországon.

Szerintetek ez mit tartalmaz? Ti mit gondoltok erről? Ez jó dolog lenne?



2018. dec. 12. 19:36
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
0%

#9

" elég ránézni a nehéz és társadalmilag fontos foglalkozások (pedagógusok, orvosok, rendőrök, tűzoltók stb..) megbecsülésének mértékére. :/"

És szerinted azért, mert még mindig nem értük el azt a szintet ami már nyugaton megvan, azért ez a kormány felelős amelyik azzal kezdte a működését, hogy megemelte a pedagógusok fizetését, újra bevezette azokat a szabályokat, amik védik a pedagógusokat? Az a kormány amelyik kifizette azt a túlóra pénzt a tűzoltóknak, amit évekig hiába pereltek az előző kormánytól? Amelyik azóta béremelést is csinált náluk, nem kicsit, ahogyan az orvosoknál is és most az ápolóknál is?

Tényleg azt gondolod, hogy ők a hibásak érte, őket kell elzavarni, hogy pont azok jöhessenek vissza, akik nem fizették ki a túlórákat, akik elvették tőlük a 13. havi fizetésüket, akik ideje alatt elszaporodtak a tanárok elleni támadások?

2018. dec. 13. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 A kérdező kommentje:

11es, ne adj a számba olyan mondatokat, amiket én nem mondtam.


De ha már így felhoztad.. a feleségem pedagógus..

A fizetése (egészen a legutóbbi választásokig) nem emelkedett, csak bevezették a kötelező túlórt, amit ugye logikusan ki is fizetnek... valóban több pénzt visznek haza, de több munkáért.. ergo a fizetésük nem emelkedett. Azaz megemelték végül a legutóbbi választások előtt. Jelenleg 120ezret keres egy teljes állásban dolgozó gyógypedagógus. Mint kiderült a suliban lévő takarít is..

GYÓGYpedagógus, akinek a munkáját tavalytól kezdve bármelyik másik pedagógus is elvégezheti.. mintha a háziorvosodra bíznád a szívműtétedet:D


+1: a pedagógusok nyakába varrták a portfóliókészítést és a minősítési vizsgát. Azaz: kijön az 5 év egyetemről, 2 évet gyakornokoskodik, és újra írhat egy 120 oldalas portfóliót és vizsgázhat azért, hogy megkapja a 120as alapfizut. Feleségem nem egy szaktársa az államvizsga után elment inkább kasszázni... mire párom megcsinálta a minősülést, az egyik volt szaktársa már üzletvezető volt, duplaannyi fizuval, mint amit párom valaha is keresni fog az elkövetkezendő 20 évben:D

Ráadásul ez a minősítési vizsga nem csak az újonnan végzettekre, de a 35 éve pályán lévőkre is vonatkozik. Vannak kíváló óvónők, akik nyugdíj előtt állnak, de nem tudnak megszerkeszteni egy 100 oldalas szöveget Wordben és egy PPT-t készíteni hozzá.. de ha kétszer elbukják a minősítést, akkor búcsút mondhatnak a pedagógusi foglalkozásnak, mert kormányunk alkalmatlannak minősíti arra, amit 30 éve csinál. Nevetséges:D


Szóval a pedagógusok fizetésével ne jöjjön senki.

De beszélhetünk még a kötelező tankönyvekről, adminisztrációs terhekről, az iskolák vezetésébe való beleszólásról, felsőoktatás szabadságának lekorlátozásáról..

Lényegében a kormány a tanárokat nem engedi azt csinálni, amihez értenek: tanítani. Tanítani úgy, ahogy értenek hozzá.


Szerintem ez minden, csak nem a szakma megbecsülése. És bizony így sem a munkás, sem pedig a munka amit elvégez, nincs megbecsülve.

2018. dec. 13. 23:40
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!