Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Melyiket választanátok? Azt,...

Melyiket választanátok? Azt, hogy emeljék a fizetéseteket, de továbbra is 8 órában kelljen dolgoznotok, vagy azt, hogy csak 6 órát kelljen dolgoznotok, de ugyan annyit kapjatok, mintha 8 órában dolgoznátok?

Figyelt kérdés

Főleg azoktól kérdezem, akik gyárban vagy nehéz fizikai munkát végeznek. Mert aki 8 órában elüldögél, és vígan veszi a 8 órát, az persze, hogy a fizetésemelést fogja kérni. Ezért azokra a véleményekre vagyok kíváncsi, akik komolyabb, nehezebb munkát végeznek.


Mert szerintem még ez a 8 óra munka is sok akkor, ha az ember nehéz fizikai munkát végez! Főleg, hogy sok munkahelyen idős emberek is dolgoznak, mert pl. csak ott tudtak elhelyezkedni, és dolgozniuk meg muszáj. Én a fizetésemelés helyett azt választanám, hogy csak 6 órát kelljen dolgoznom, de ugyan azt a pénzt kapjam, mintha 8 órában dolgoznék. és sokkal jobb lenne a teljesítményem, sokkal jobb lenne a munkakedvem, sokkal jobb lenne a napom, többet tudnék a hobbijaimmal foglalkozni. Ti hogy vagytok ezzel?


2018. dec. 9. 20:43
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:

Lehet nem annyira érthető a kérdés, de megfogalmazom jobban.


Tehát keresel nettó 100 ezret 8 órában. Melyiket választanád, hogy emeljék a fizetéseteket, de továbbra is 8 órában kelljen dolgoznotok, vagy hogy ne emeljék, de csak 6 órában kelljen dolgoznotok ugyan azért a pénzért, amiért máskor 8 órában (és ezzel az órabéretek jelentősen nőne).

2018. dec. 9. 20:47
 2/11 anonim ***** válasza:
96%
Emeljék a fizetést és dolgozzunk 7 órát.
2018. dec. 9. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Nemszabad meghátrálni mert ha meghátrálunk akkor soha nemfogjuk megközelíteni a nyugati béreket.
2018. dec. 9. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
74%

Én a 6 órást választanám ugyanannyi bérért: mert a szabadidő, az egészség és a családdal töltött idő többet ér!!!!!!!!!!


Ráadásul nyugdíj úgysem lesz, szóval kár többet befizetni ezeknek. :)

2018. dec. 9. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
28%

Emeljék a munkaidőt 16 órára, csökkentsék a bért 6 órásra.


MAgyarország jobban teljesit!

2018. dec. 9. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
33%
Emeljék a fizetésem és minden embernek tilos legyen napi 4 óránál többet dolgozni.
2018. dec. 9. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
3%
Én azt mondom, a heti 3 napot, napi 6 órát, és a hazaihoz képest 8x fizetést választanám, ehhez csak Svédországig kell elmenni. Ilyen opciók is vannak. Ez kb. olyan, minthogy itthon választhatsz a penészes kenyér meg a poshadt zöldség közül, kint meg kapsz aranyra sült friss ropogós bagettet.
2018. dec. 9. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
#7 De nem mindenki teheti meg, hogy elmegy Svédországba!
2018. dec. 9. 21:21
 9/11 anonim ***** válasza:

jelenleg bruttó 195 ezer forintot kapok. Heti 40 órát dolgozok, tehát havonta átlagban 170 órát ( van hogy csak 160-at, van hogy 176-ot... Átlag legyen kb 170 óra ). Ez kb 1150 forintos bruttó órabér.

Na most ha heti 30 órát, azaz havonta kb 130 órát kéne dolgozni ugyanezért a pénzért, lenne 1: rohadt sok szabadidőm, amit kikapcsolódással tölthetek ( mert jelenleg majdnem 1 órát utazok a munkahelyemre, immár ez beleférne kevesebb mint 8 órába ), 2: ha pénzre van szükségem már napi +2 túlórával sokat nyernék, és jelenleg is ennyit dolgozok. Csak épp a túlórát ugye duplán fizetik, tehát ha ugyanennyit dolgoznék úgy hogy 6 órába vagyok bejelentve, havi bruttó 80 ezerrel többet kapnék.

Rögtön nem lenne mindegy hogy 1: van szabadidőm vagy 2: bruttó 270 ezret kapnék ugyanennyi munkaért.


Tehát én 6 órás munkarendet választanám, mint fizikai munkás.

2018. dec. 9. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
34%
Nem is mondtam hogy mindenki menjen Svédországba... Csupán azt próbáltam sugallni, hogy ha a svédek haza tudnak vinni fele, harmada annyi melóval 8-10x annyi pénzt (és azt meg sem említem hogy sok otthonról dolgozik eleve), akkor talán adottak lennének a feltételek hozzá, hogy itt is haza lehessen vinni legalább a felét mint amit ők, már ha az emberek végre kinyitnák a csipájukat és a tolvaj kormányhoz meg a 100 éves komcsi szokásokhoz való ragaszkodásukat felváltaná a korral haladó szellemiség. A technika adott lenne ahhoz hogy az emberek jó része otthonról melózzon, mint ahogy a gépi intelligencia a munka jelentős részét is kiváltja, így elég lenne fele, harmada annyi időt munkával tölteni ugyanazzal a végeredménnyel. És ennek tetejébe ha még Orbánék nem lopnák el a fizetés 70-80%-át, akkor egész jól is élhetne ez a birka nép. De ők helyette inkább megint a Fideszt választják. Hát akkor lehet választani a havi 140 vagy 160, és a napi 8, 10 vagy 12 óra között. Jó éjszakát.
2018. dec. 9. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!