Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Demokráciákra mennyire jellemz...

Demokráciákra mennyire jellemző az, hogy egyetemeket űznek ki az országból?

Figyelt kérdés
2018. dec. 3. 17:11
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
71%
Semennyire. De sajnos nekünk ez kell..
2018. dec. 3. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 Homo Criticus válasza:
64%
Kiváló kérdés, bár nyilván benne van a válasz is - ugyanakkor nem hiszem, hogy ez az a fajta nyitott kérdés lenne, mint a legtöbb másik itt a gyakorikerdeseken. Arra mindenesetre jó, hogy lemérjük rajta a webkettő fideszes impregnáltságát. Durván lesújtó a kép.
2018. dec. 4. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
81%

Arra lenék kíváncsi, hogy a CEU-t szidók, távozásának örvendezők hogy képzelik el ezt az egyetemet? Mert gyanítom, hogy a közelében sem jártak. Gondolom, valami olyan kép él a "Soros-egyetemről" hogy reggel a transzgender libsi migránssimogató bemegy a kis klubjába, és ott némi drog mellett ördögi kacajokkal tervelik ki, hogyan fogják a nemes, konzervatív keresztény Magyarországot majd jól tönkretenni.

Néhány gondolat:


1. Minek? Egy egyetem, aminek ez az ország otthont adott évtizedekig, ami idecsábított rengeteg külföldit, ami emelte, javította Magyarország hírnevét, miért akarna rosszat tenni?

Szidjuk ugye Sorost, mert csak, de soha nem merül fel, hogy: miért? Nyilván, mert csak. Soros gonosz, és az egyetemen az ő kis hadseregét képzik. Meg a hétfejű sárkány...


2. "A törvény mindenkire vonatkozik" - Ez így van! Épp ezért több tárgyalás, egyeztetés után a CEU alkalmazkodott a megváltozott körülményekhez (jelzem, azelőtt évtizedekig nem volt semmi probléma, most hirtelen muszáj volt ellehetetleníteni, pardon, szigorítani). Még volt is kint Amerikában egy magyar küldöttség, és New York kormányzójával is megegyeztek. Mégis, erről az egészről aztán kamu hírek jelentek meg, és a kormány szimplán nem írta alá az engedélyt, mert csak. Kérdezem én: normális az egy demokráciában, hogy hirtelen nem akkreditálnak egy oktatási intézményt, mert "nem tetszik"? És utána a nép kárörvend, és örül. Ez vajon normális?


3. Ha oly nagy szabadság, boldogság és demokrácia van, miért kell harcolni egy iskola ellen? Állítólag itthon mindenkinek meghallgatják a véleményét. Akkor miért zajlik lejáratókampány mindenki ellen, aki kicsit is a rendszer ellen lép fel?


3. Ezek szerint olyanok járnak a CEU-ra, "akik kivették a szádból a kenyeret" - értem. Tehát az ott végzett politológusok, jogászok, szociológusok mind aljas módon elvették a munkánkat. Basszus, ez egy iskola! Huszonéves diákok jártak (és még pár évig járnak) oda, akik szimplán csak egy jó egyetemen akarnak tanulni, hogy aztán a jó diplomájukkal elhelyezkedjenek valahol. Mi az, hogy "elveszik a munkát"? Kitől? Hogyan?


4. [Bónusz]: Bocsánat, de amíg a kormányközeli sajtóorgánumok (azok is, amik ezt amúgy nem deklarálják) szinkronban, majdnem szó szerint ugyanazokat a kamuhíreket hozzák le - igen, kamuhírek, sokszor kifejezett hazugságok, és ez egyértelműen bizonyítható, bocs - addig én az ellenzéki lapokat nem nevezném propagandának...


Szóval a nagy kérdés: vajon egy demokráciában, ahol "nem hallgattatunk el senkit" (O.V.) normális, hogy lejáratjuk, ellehetetlenítjük, kiűzzük azokat a médiumokat, amik még merészelnek mást gondolni, mint mi? Normális, hogy egy nagyon rangos iskola kényszerű távozásának örülünk?


Kétlem.

2018. dec. 4. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!