Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ma miért van tanítás az...

Ma miért van tanítás az iskolában?

Figyelt kérdés
Elvileg ma a december 24-ét pótolják be,ami már amúgy is a téli szünetre esne,nem?
2018. dec. 1. 08:32
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:

Nem tudom,ezek a bedolgozós,hosszú hétvégés dolgok is ilyen magyar sajátosságok.


Jól kihajtani 6 napig az embert,aztán meg 4 napig fekvés és zabálás.


Másrészt,ahol lehet papíron meg legyen meg az X nap,amit le kell tudni a gyerekeknek.

De még ha azt mondanánk,hogy az oktatás évről évre fejlődik,és egyre többen mennek egyetemre.


Látszik sok szülő pl az iskolát gyerekmegőrzőnek tekinti.


Egyszerűen ez az ország sosem akar túllépni a szocializmuson.

"Mindegy,csak le legyen tudva".

Kb ez jellemez mindent.

2018. dec. 1. 10:46
 12/15 anonim ***** válasza:
44%
Én mindig meglepődök, hogy a magyaroknál ilyenek vannak. Nálunk nincsenek ilyen ökörségek, hogy egy munkaszüneti napot le kelljen dolgozni.
2018. dec. 1. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
85%

# 12-es válasz írója, visszalepődhetsz. Magyarországon, egyetlen munkaszüneti napot sem kell ledolgozni. December 24. sem, december 31. sem munkaszüneti nap, hanem munkanapok. Magyarországon munkaszüneti nap: január 1., március 15., nagypéntek, húsvéthétfő, május 1., pünkösdhétfő, augusztus 20., október 23., november 1. és december 25-26. ← Lásd: Munka Törvénykönyve 102. § (1)

Itt, munkanapcseréről van szó, ez is a jogszabályi megnevezése. Az a célja, hogy ha a munkaszüneti napot a heti pihenőnaptól (szombattól, vasárnaptól) egyetlen munkanap választja el, akkor ne legyen az a közbeékelődő nap munkanap; heti pihenőnappá változtatják. Viszont helyette egy heti pihenőnap válik munkanappá. Tehát heti pihenőnapot és munkanapot cserélnek fel, nem munkaszüneti napot kell ledolgozni.

2018. dec. 1. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
0%
#13 és szerinted egy normális országban a December 24. és december 31. munkanapok?? Színvonalas munkavégzés mehet ezeken a napokon.. Mindenkinek az ünneplésen megy az agya elszakítva a családjától, otthon melegétől. Én ilyenkor biztos nem szívesen vinnék be mondjuk autót a szervízbe, mert még bosszúból direkt elrontanának rajta valamit, mintha miattam kéne nekik ott rostokolniuk..
2018. dec. 2. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
100%

"17 éves vagyok! És már nincs vetítés!"


Pedig egy modern 21. századi iskolában projektort használnak, mintsem a táblára írnak. Sajnálom, hogy ebből a szempontból visszafejlődött az oktatás!


"És a fél osztályom anarchista"


Hogyan lehetnének már anarchisták, hogyha az anarchizmus arról szól, hogy nem kellenek vezetők, az osztálytársaid meg önmaguk csak a keménykezű, szigorú tanárokat tudják tisztelni, mert érzik, hogy csak ők tudják megfegyelmezni őket? Értsd meg, a magyar diákok szigorú, keménykezű vezetőre vágynak, mert aki nem ilyen, azt képtelenek tisztelni, és neveletlenül viselkednek előtte. Ergo önmaguk is kialakítanak egy hierarchikus rendszert, ami már alapból ellentéte az anarchizmusnak!


"és mindenki szinte így így beszél, már nincs az, hogy fiatalik nem értenek a politikához"


Hát pedig ezek szerint nagyon nem értenek a politikához, és saját magukat sem ismerik eléggé!

2018. dec. 3. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!