Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Hadkötelezettség 50. éves...

Hadkötelezettség 50. éves korig? Mit jelent ez pontosan? Januártól bárkit behívhatnak katonának? Ismeri valaki az új törvényt? Egyáltalán elfogadták már?

Figyelt kérdés

2018. nov. 27. 23:20
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:
Takács Zs5 Csak, hogy a javaslat szerint békeidőben is elrendelhetik a honvédelmi veszélyhelyzetet, és , hogy mi minősül annak abban gyakorlatilag a kormány szabad kezet fog kapni a törvényjavaslat szerint.
2018. nov. 28. 00:21
 12/18 anonim ***** válasza:
45%
Tisztelt Takács Zs5! Tényleg nincs igazad, ugyanis a törvényjavaslat nem csak az önkéntes tartalékos szolgálatot érinti. Mivel békeidőben a kormány gyakorlatilag az új törvény szerint bármikor elrendelheti a honvédelmi veszélyhelyzetet, Ők fogják eldönteni, hogy békeidőben mi minősül annak, gyakorlatilag 50. éves korig azt hívnak be akit akarnak, akkor amikor Ők akarják. Tehát ez teljes kiszolgáltatottságot fog eredményezni. Ennek semmi köze nincs a honvédelemhez, sokkal inkább figyelmeztetés, hogy ha " sokat jár a szátok" még ezt is megtehetjük veletek. Az emberek megfélemlítéséről szól, bár vissza felé sülhet el szó szerint, ha érted mire gondolok.
2018. nov. 28. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
51%
Valóban ez a békeidőben elrendelhető honvédelmi veszélyhelyzet a Miniszter Úr szerint is egy teljesen új elem a rendszerben. A kormány pedig ebben teljesen szabad kezet fog kapni.
2018. nov. 28. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
47%
Igy van új elem a békeidőben elrendelhető honvédelmi veszélyhelyzet, még csak a parlamentet sem kell majd ehhez összehívni, bármelyik heti kormányülésen kihirdethetik a törvényjavaslat szerint. Ha a parlament ezt most megszavazza, onnantól kezdve a kormány azt csinál amit akar.
2018. nov. 28. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 A kérdező kommentje:
Kell az ingyen munkás munkás a földesurak birtokaira, és egyébként is ezzel a törvénnyel meg tudják akadályozni, hogy külföldre menjenek az emberek. Korlátozni tudják a magyarok szabad mozgását az EU területén, hiszen egy katona nem mehet engedély nélkül sehová.
2018. nov. 28. 01:03
 16/18 anonim ***** válasza:
0%
Én szerintem sorozzunk be mindenkit a Honvédségbe, aztán az állam rendelje ki dolgozni az embereket a különféle cégekhez. Még fizetés sem kell, elég nekik, ha enni és ruhát kapnak, plusz van hol aludniuk. Ez így teljesen hatásos és rendben is van, most sem elég többre a fizetés.
2018. nov. 28. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
68%

Annyit jelent, hogy ha háború lesz, bárki behívható 50 éves korig, a mai 40 helyett.

Amíg a sorkatonaságot nem akarják visszahozni, nekem mindegy. Ha háború lesz és be akarnak hívni én inkább dezertálok, mert én ugyan nem fogom kockáztatni az életemet holmi politikusok hülyesége miatt!

2018. nov. 28. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
Azt, hogy Benkő elvtár és azok, akik dróton rángatják, idióta barmok.
2018. dec. 10. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!