Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A kormánynak ezt a szörnyű...

A kormánynak ezt a szörnyű túlórákkal kapcsolatos tervezetét cégek lobbizták ki?

Figyelt kérdés

[link]


Szerintem, elképzelhető,hogy ezt az ökör javaslatot olyan magyar és nemzetközi vállalatok lobbizták ki,akik nem akarnak bérfejlesztésekbe fogni,ebből adódóan nem tudnak új munkaerőt toborozni, hanem a jelenlegit akarják kizsigerelni.

Viszont, ezzel csak az érintett vállalatok fognak rosszul járni,ugyanis a megmaradt munkavállalók is otthagyják őket.



Mellesleg,az a 3 éves időkeret a túlórák kifizetésére, nevetséges.Még 1 év is sok.3 hónapra kellene maximalizálni.


Elképzelhető, hogy pár ilyen simlis magyar vállalkozó, meg olyan multik, amik tényleg komolyan veszik a BCC-t (best cost country) kezdett lobbizni emiatt.


Én erre csak azt tudom mondani ezeknek a cégeknek, hogy ellehet innen menni.Előbb utóbb úgyis ellehetetlenül a működésük.

Bizony, így működik a piacgazdaság, a versenyképtelenek elhullanak.



2018. nov. 24. 20:18
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
Lesz itt csőd. 3 év. Figyeld mekkorát szépítenek majd.
2018. nov. 24. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 Alex Fly ***** válasza:
100%

@9: na ez az aminek búcsút mondhatunk. A csökkenő bevételek és a magasabb kiadások az emberek mellett az ország elszegényedéséhez fognak vezetni. Az aktív népesség fogyása mellett a passívak száma stagnál vagy gyarapodikb így a szociális rendszer leépülése lényegesen felgyorsul.

Így lehet a vélt rövidtávú érdekek miatt a hosszútávú jövőt feláldozni...

2018. nov. 24. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
78%

#9: A te logikád szerint akkor dolgozzon mindenki 24 órát egy nap, akkor még hatékonyabb lesz a termelés! Nem?

Arra nem gondoltál, hogy egy bizonyos ledolgozott munkaidő után az emberek elfáradnak, és már messze nem dolgoznak olyan hatékonyan? Illetve hogy van élet a munkán kívül is, mondjuk van családjuk, neadjisten hobbijuk, vagy mondjuk csak ki szeretnék aludni magukat, hogy másnap is hatékonyan tudjanak dolgozni? Aki ilyen hülyeséget mond, mint te, az egy gazdasági BA-t nem tudna elvégezni, nemhogy doktori címet szerezni.

2018. nov. 24. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
100%
12-es! A "doktornak" nem kenyere az ilyen bonyolult dolgokon való gondolkodás, ne fáraszd, megérteni nem akarja, elfogadni még kevésbé.
2018. nov. 24. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
0%
Látszik hogy nem tanultatok gazdaságtant. A termelékenységet az idő függvényében a P(t) = e^(-(t-24)^2) függvény írja le. Láthatod hogy ennek maximuma 24-ben van, tehát 24 óra munkavégzéskor a legnagyobb a termelés. 24-ig pedig szigorú monoton növekvő, tehát minél többet dolgozol annál nagyobb a termelés. Kezdetnek ennyi.
2018. nov. 24. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
100%
#15: Én tanultam közgazdaságtant, és egy baromság amit írsz. Ha csak trollkodsz, akkor jól csinálod, de ha nem, akkor egyszerűen idióta vagy.
2018. nov. 24. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!