Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ti hogy bírjátok, hogy viselit...

Ti hogy bírjátok, hogy viselitek el azt ami ma Magyarországon történik?

Figyelt kérdés
Sokan élnek még mindig szegénységben,a hajléktalanszállók tele vannak,még mindig nincs elég munkahely,sok a munkanélküli,minimálbérből még mindig nem lehet megélni,unalmas hogy nem változik semmi.A kormányok jöttek mentek az elmúlt 28 évben de egyik sem tudott rendet tenni vagy nem is akart.A Fidesz sem.
2018. nov. 19. 12:28
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
24%
Sehogy. Fogtam, beletörődtem, hogy húzok majd ki külföldre. Fölösleges itthon gürcölni, bárki kerül hatalomra csak szétlopja magát. Ez genetikailag kódolva van a középkor óta a magyarságba (elég az akkori nemesi rendszerre gondolni).
2018. nov. 19. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
58%

"bárki kerül hatalomra csak szétlopja magát."


Miattad és a hozzád hasonló gondolkodásúak miatt tart most ott ez az ország, ahol.

2018. nov. 19. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
4%
Na és miért pont miattam tart itt az ország? :)
2018. nov. 19. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
34%

Nehezen. Én is megyek külföldre, akár csak az egyes.

Számomra a legrosszabb az egészben, hogy általánosan az emberek mennyire tahók és surmók. Szerintem a többi problémánk is ebből ered, mert így nem tud előrejutni a társadalom.

2018. nov. 19. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
37%

"Sokan élnek még mindig szegénységben."


Tovább kellet volna tanulni. Akkor kapna rendes munkát, amiből megtudna élni. Ne az államtól kell várni a csodát.


"A hajléktalanszállók tele vannak."


Hajléktalanok elmennének dolgozni, akkor lenne pénzük munkásszálóra menni. Érdekes módon napi cigire, alkoholra, drogra van pénzük.


"Mindig nincs elég munkahely. Sok a munkanélküli."


Hahó! Mindenhol munkaerőhiány van, bárkit felvesznek dolgozni. Oda kell költözni, ahol van munka lehetőség. Ne otthon ülni és arra várni hogy a sült galamb berepüljön a szádba.


"Minimálbérből még mindig nem lehet megélni."


Nem tudsz megélni? Akkor keressél másik munkát, ahol több fizetést kapsz!

2018. nov. 19. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
64%

"Tovább kellet volna tanulni. Akkor kapna rendes munkát, amiből megtudna élni. Ne az államtól kell várni a csodát."


Ha valaki elmegy dolgozni, akkor az éljen is meg.

Szerintem 2018-ban, Európa közepén ennyit már csak el lehet várni egy országtól.

2018. nov. 19. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
25%

"Ha valaki elmegy dolgozni, akkor az éljen is meg.

Szerintem 2018-ban, Európa közepén ennyit már csak el lehet várni egy országtól."

Ha valaki elmegy dolgozni az meg is élhet.

Ha van tisztességes szakmája akkor az meg is él. Ha nincs vagy nem is képes fejlődni az meg tudja, hol a saját határa.

2018. nov. 19. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
54%
Annyira imádom az ilyen "nem az államtól kell várni a csodát" beszólásokat. Ha nem egy olyan országban élnénk, ahol az állam lehúzza a pénzem 2/3-ad részét és nem szabályoznák államilag lassan már azt is, hogy hány gyereket kell vállalnom és vasárnap kötelező misére menni, akkor még lenne is benne ráció, de így?
2018. nov. 19. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
100%

Amiket leírsz szerintem minden országban probléma, és ezek nem is olyan nagy problémák.

Vagy is a munkanélküliség, és hajléktalanság mindenhol megtalálható, mert vannak emberek akik nem akarnak, nem tudnak, vagy akármi más okból nem lesznek olyanok mint mi.


Sokkal de sokkal nagyobb probléma az egészségügy és az oktatási rendszer és a nagyvárosi munkák. Ami talán rengeteget segítene, ha a kicsi településeknek is lenne munkája, ha sikerülne kicsi településekre is munkát vinni.

DE ehhez nagyon nagyon fontos a jó utak, a könnyü elérhetöség...(és még egy probléma)

2018. nov. 19. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
0%

"Ami talán rengeteget segítene, ha a kicsi településeknek is lenne munkája, ha sikerülne kicsi településekre is munkát vinni."


Miért kellene a kis településekre munkát vinni? A kis települések eltűnnek, mert már nincs létjogosultságuk a 21. században. Kényelmetlenek, sok velük a macera, nem elég hatékonyak, stb.

Ez az élet rendje. Senki nem fog neked gyárat építeni egy 300 fős falu mellé.

2018. nov. 19. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!