Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A fidesz szavazótábora miért...

A fidesz szavazótábora miért nagyrészt nyugdíjas és nem fiatalok?

Figyelt kérdés
2018. nov. 17. 17:00
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
62%

"Mivel nem egy "haladó" lázadó és divatosan liberális párt, természetes hogy sok fiatal nem rá szavaz."

Mármint ezek a fiatalok?

https://www.youtube.com/watch?v=VxXtDw4Zk7E

2018. nov. 17. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:

A világon olyan még nem volt, hogy nyugdíjas elégedetlenkedők kormányokat döntögettek. De olyan volt sok, itt is, hogy elégedetlen fiatalok tették. A fiatalok hevesek, türelmetlenek, tapasztalatlanok (azaz olyanba is belevágnak, aminek a kimenetele bizonytalan), ezért tőlük ez a lépés természetes.


A probléma csak az, hogy a gyakorlat azt mutatja, sehol nincsenek ilyen fiatalok. Ám ha a Fidesz szervez öndicsőítésre tüntetést, ott bizony vannak rendesen. Teszik tönkre az oktatást, pár fiatalon kívül a többit nem izgatja, hogy a jövőjét teszik tönkre.

És én a saját tapasztalataimnak jobban hiszek, mint akik azt bizonygatják, hogy a nyugdíjasok tartják a Fideszt hatalmon.

2018. nov. 17. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 Estádio de Felchút ***** válasza:
Mert Vitya kinyírja a fiatalokat.
2018. nov. 17. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
3%

#10

Mivel a kérdés ez volt, hogy "A fidesz szavazótábora miért nagyrészt nyugdíjas és nem fiatalok?" és ez tényszerűen nem igaz, így nem értem a mondandódat.

MINDEN korcsoportban a fidesz a legnépszerűbb párt még most is. Mivel a fiatalabb generáció száma némileg alacsonyabb az idősebbekénél és a fiatalok közében a támogatottsága kicsivel alacsonyabb, mint az idősebbek között, így szám szerint is kevesebb a nagyon fiatal támogatója, mint a nyugdíjas.

De ettől még a szavazótáborában van az összes 40 év felettinek a 45%-a is és a 40 év alatti szavazók több, mint 35%-a is. Már persze ha a fidesz-kdnp-ről beszélünk. Vagyis nem, nem nagyrészt nyugdíjasok a szavazóik, mert a 60 év alattiak jelentős része is a szavazótáborukhoz tartozik.

A momentum az csak, amelyiknek nincsen érzékelhető támogatottsága az idősebb korosztályban, de minden más parlamenti pártnak vannak jelentős számban szavazói minden korosztályból.

2018. nov. 17. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
0%
De kedves utolsò ha jobban elolvasod a cikket akkor ràjössz,hogy a fidesz szavazòi nem idősekből állnak,hanem megfelel a szavazòk àtlagéletkorának,pont,hogy az MSZP es a DK kiemelkedően nèpszerű az idősek körèben.A fiatalok körében az LMP es a Momentum tamogatottsaga volt kiemelkedően magas. A Momentum nyilvàn azert népszerű,mert az tűnt radikális "làzadozò" pàrtnak ami azért a nagyon fiatal 18-20 èves első valasztokat sok esetben megfogja,az LMP meg azert mert sok fiatalnak az tűnik azon Ideologiak megtestesítőjènek amit a tinimagazinokbam es az rtlen/vivàn es sok Internetes Magazinban olvasnak.De nem tudom egyesek milyen következteteseket akarnak levonni,mert ha valaki 18-25 evesen a Momentra vagy az lmpre szavaz,nem azt jelenti,hogy a későbbi választásokon nem szavaz semmikeppen a fideszre. Pl 2010-Ben voltam 19 èves akkor meg a jobbikra szavaztam listàn es egyeniben is,pont a Jobbik lazadozo radikalis arca fogott meg, 2014re rajottem,hogy a Radikalismus es a szelsosegek nem jok így Listan az lmpre,de taktikai okokbol egyeniben a jobbikos jeloltre szavazatam Most 2018van pedig màr Listan es egyeniben es a fideszre.
2018. nov. 17. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
Mert van jobb dolguk mint a politikaval tölteni az idejüket.
2018. nov. 17. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
15%

#15

A reakcióm nem a cikkről szólt, hanem a hozzám szóló állításáról, hogy tévedtem a kérdezőnek adott válaszban.

Márpedig nem, nem tévedtem - csak 2 külön dologról van szó. A kérdés hamis, nem igaz a benne foglalt állítás, és az a link sem igazolja. Pontosan azt mutatja amit részletesen leírtam.

Ettől még igaz az amiket leírtál.

2018. nov. 18. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
Nem kell a nyuggereket bántani, hiszen csak jól meg lettek vezetve. Szomorú belegondolni hogy ránk is ilyet sors vár ha megöregszünk. :-(
2018. nov. 18. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

#18

Nem kell tőle tartanod, hogy olyan leszel, mint a fideszre szavazó nyugdíjaok.

Neked már most sincs elegendő belátásod és értelmed, idővel még kevesebb lesz. Esélyed sincsen arra, hogy később értelmesen tudj dönteni hiszen most sem értesz semmit.

2018. nov. 19. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!