Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért hasznos és jó dolog a...

Miért hasznos és jó dolog a magyar életközösség számára, hogy ma már szinte alapkövetelmény minden egyes állampolgárunkat megtanítanunk az iskolában logaritmust, szögfüggvényeket, algebrát számolni?

Figyelt kérdés
Szerintem ezeket teljesen felesleges oktatni minden embernek, pedig mostanában ez zajlik. Minden értelmes gyereket gimnáziumba küldenek, hogy utána menjen egyetemre tanulni, aztán kijön onnan úgy, hogy - jobb esetben még - marha nagy a lexikális tudása, de egy életképtelen, munkakerülő, gyereket normálisan nevelni képtelen, munkát nem találó, rosszabb esetben drogos, 21-23 éves fiatalember lesz belőle.
2010. jún. 25. 14:59
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
39%

Igen kérdező, csak ez nem az iskola hibája, hanem a nevelésé. A sok elkényeztetett gyerek nem képes csak ilyenekre. Meglepődve tapasztaltam első éves egyetemistaként, hogy a szaktársaim fele (20 év felettiek többségében), nem képes egyedül egy akármilyen igénylőlapot, vagy számlát kitölteni. De ezt nem az iskolában kéne neki megtanítani, hanem nem kéne otthon alárakni mindent.


Tavaly nyáron Balatonon nyaraltam haverokkal, sokan városiak voltak, arra nem voltak képesek, hogy az esti bográcsozáshoz tüzet rakjanak. Ez nem az iskola hibája, egyszerűen balf@szság meg elkényeztetettség.

2010. jún. 25. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 A kérdező kommentje:

A húgom sikeresen kijárta a közgazdasági főiskolát, és nem volt képes fejben összeadni a 2700*12/6-ot.


Az eredmény 5400 Ft lett, amit én simán kiszámoltam fejben 3-4 másodperc alatt azzal, hogy a 12-vel való szorzás és a 6-tal való osztás helyett egyszerűen csak beszoroztam 2-vel, míg ő szokásához híven elővette a zsebszámológépét és elkezdte rajta pötyögtetni a gombokat.


Pedig én egy szakmunkás vagyok, pontosabban ács, neki viszont diplomája van, 5-ös lett a 6 évvel ezelőtt letett matematika érettségije, és főiskolán sem hanyagolta el, és mégis ekkora a különbség.


Én azt mondom, hogy alapok nincsenek meg az emberekben és mégis olyakat tanulnak, amiket jobb esetben csak azoknak kéne, akik azzal foglalkoznak, mert az átlagember számára nem szükségeltetik ilyen tudás az élethez.


20 év múlva mi lesz? Óvodákban fogják tanítani a mostani gimnazista tananyagot, miközben az óvodásokat lombikokban fogják tartani és elzárni a külvilág elől, csak azért, hogy pár százalékkal feljebbvigyék az IQ szintjüket?

2010. jún. 25. 15:35
 13/30 anonim ***** válasza:
50%

Jó, de a legtöbb fiatal még magyarul helyesen írni sem tud, nem tudnak villanykörtét kicserélni, nem tudnak számlát feladni, nem tudnak főzni, nem tudnak varrni, egyszerűen nem állják meg az életben a helyüket, miközben olyan dolgokkal foglalják el őket, amire egyáltalán nem lesz szükségük az életük során.


Én ebben nem látok értelmet.


Ezt a kedves szülőknek kellene megtanítani, de mivel a szülő is hülye, mint a seg. és nézi a Józsibarátot a tv-ben, ezek elmaradnak.

Az ács meg akkor is repülni fog, aki tud logaritmust számolni, az ismeri a mértékegységeket is, vág az agya.

2010. jún. 25. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 anonim ***** válasza:
68%
Bocs, most olvasom, hogy Te is ács vagy. Gondolom vannak kivételek.
2010. jún. 25. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 anonim ***** válasza:
54%
Általános műveltség... (ha nem tudod, mi az, nézd meg az Értelmező Kéziszótárban)
2010. jún. 25. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 anonim ***** válasza:

Az alapműveltség lényege az agy fejlesztése. Az, hogy a tantárgyakban nincsen produktivitás, az a oktatás hibája.


Az életben levő dolgok megtanítása pedig a szülő feladata.


És látod abszolút nem függ a tudás attól, ki vagy. Mert független attól, hogy szakmunkás vagy, a helyesírásod sokkal-sokkal szebb, mint az itt levő átlag.


A produktivitást sokkal inkább fő tényezőként kéne fogadni, mintsem az absztrakt elvű szellemi bázis növelését, mindegy miképpen, legyen az, humán vagy reál.


Az általános műveltség pedig olyan dolog, ami a tiéd. Nemcsak a munka a fő tényezője a tanulásnak, hanem az is, vagy olyan igényes, hogy olvasol könyvet, esetleg valamilyen kulturális tevékenységen részt veszel. De pl. ha érdekelnek a világ dolgai, a logika rejtelmei, az is jó.


De a matematika oktatás az absztrakcióhoz, vagy az életben levő matematikára törekedjen, örök kérdés.

2010. jún. 25. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 anonim ***** válasza:
45%

ha nem ismered az algebrát, könnyű szerrel becsapnak pénzügyekben. Hogy a hugod nem tud kamatot számolni az azért van, mert ő pályát tévesztett, még én is tudok jelen-jövőértéket számolni, pedig csak 8 általánosom sincs.


HA nem ismered a szögfüggvényeket, nem tudod bebútorozni a szobádat, mert a szemmmértékedet EZ IS fejleszti ez is hozzátartozik, hogy ebből meg abból a látószögből ez meg az az íves bútor hogy néz ki.


vannak kiindulási alapanyagok, és a végeredmény, amire gondolsz, a kész étel! Csak logaritmusos módszerekkel tudod megtervezni és elvégezni a főzési/sütési folyamatot! Akár hiszed, akár nem, a matematikával ezt a készségeket próbálják bennetek fejleszteni, aminek nagyon ellen akartok állni szaros kis tini felfogásotokkal!


ha nem hiszed, akkor te tényleg degenerált fajankó lehetsz, és alkalmatlan vagy a társadalmunkban élni!

húzzál vissza a barlangba vagy a dzsungelbe, de elárulom, hogy oda is kell a logaritmus ha életben akarsz maradni!

2010. jún. 25. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 anonim ***** válasza:
56%

15:54


A logaritmuson kívül létezik modor is, anélkül se tudsz az adott társadalomba integrálódni, ti. ha még az általánost se raktad le, akkor nem értem, mi jogosít fel arra, hogy az eleve idősebbel tantummódó becsmérled?

2010. jún. 25. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 anonim ***** válasza:
*idősebbet
2010. jún. 25. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 anonim ***** válasza:
79%

15:23

Hát ez siralmas, de k.urva jót röhögtem. Egyébként én is tanultam fősulin integrálni, deriválni stb. Sokáig nem is tudtam, hogy mire jó, aztán elmagyarázták, hogy az integrálás elengedhetetlen az építőiparban, ugyanis pl. ezzel a módszerrel lehet betonmennyiséget kiszámolni.

2010. jún. 25. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!