Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért hasznos és jó dolog a...

Miért hasznos és jó dolog a magyar életközösség számára, hogy ma már szinte alapkövetelmény minden egyes állampolgárunkat megtanítanunk az iskolában logaritmust, szögfüggvényeket, algebrát számolni?

Figyelt kérdés
Szerintem ezeket teljesen felesleges oktatni minden embernek, pedig mostanában ez zajlik. Minden értelmes gyereket gimnáziumba küldenek, hogy utána menjen egyetemre tanulni, aztán kijön onnan úgy, hogy - jobb esetben még - marha nagy a lexikális tudása, de egy életképtelen, munkakerülő, gyereket normálisan nevelni képtelen, munkát nem találó, rosszabb esetben drogos, 21-23 éves fiatalember lesz belőle.
2010. jún. 25. 14:59
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
29%
Nem attól lesz drogos munkakerülő, hogy szögfüggvényt tanul. Orbánnak kéne megba szni a pi csáját és kiválni az unióból.
2010. jún. 25. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 A kérdező kommentje:

Azt mondtam, hogy rosszabb esetben, nem azt, hogy kötelezően az lesz.


Ez a rosszabb eset, mert azért ez is előfordul. Sőt, szerintem az egyetemek az egyik melegágyai az ilyeneknek.

2010. jún. 25. 15:03
 3/30 anonim ***** válasza:
74%

Igazad van elég arra megtanítani a magyart, hogy hogy kell a futószalag mellet megnyomni azt a 3 gombot, vagy a lidli pénztárában a vonalkód olvasót, hogy kell használni.

Butítani kell a népet igazad van, így legalább irányítható. Gondolom te se láttál még semmi összefüggést a matematikában és az életben, mert túl egzakt.

2010. jún. 25. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
69%

A matektanárunk meg arról panaszkodott, hogy a társadalom csak az irodalmat meg a lexikális dolgokat ismeri el és nincs gépészmérnök stb. A matek igenis egy kreatív tudomány, hiába tudod a szabályt az semmit nem jelent az alkalmazáshoz.


Szóval pont amit kérdeztél az ellentmond annak amire gondolsz.


Kreatív, gondolkodást elősegítő oktatás, feladatsorok kellenek, olyan óraszám amivel ezt végig lehet csinálni, több csoportmunka, kisebb létszámú osztályok kellenek, hogy jobban oda tudjanak figyelni a tanárok stb. Persze ehhez pénz kell, de rengeteg pénz van ebben az országban csak ki kell használni (világon itt lehet az adó/életszínvonal arány.)

2010. jún. 25. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
78%

Nyilván nem azért kell iylet tanulni, mert a rendőr ezt fogja kérdezni igazoltatáskor. Ez puszta pedagógia, és biológia!

Az ember agya fizikailag fejlődik a gondolkodással, a tanulással, tehát azzal, ha megerőltetjük ilyen módon. Az emberek nem azért ostobák, mert nem tudnak deriválni, hanem azért, mert ezek a dolgok (és a többi tantárgy anyaga is) a műveltség mellett fejleszti is az agyat, ami náluk elmarad.

2010. jún. 25. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
48%
Azért kedves kérdező, mert már így is kezd a társadalom siralmasan elbutulni. Az a probléma, hogy az iskolában is tanítják, de a diák már nem tanulja, mert normális számonkérés nagyon kevés helyen van. Teljesen igazságos, hogy tanítják, különben meg ahogy látom, egy szakunkásban vagy szakközépben (bár nem tudom milyen ott a tanterv), ha egyáltalán a kötelező anyag része, akkor sem terhelnek vele feleslegesen senkit, csak a legalapabb dolgokat tanítják meg a legtöbb helyen.
2010. jún. 25. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
67%
A másik meg, hogy a kőműves, ha értett volna egy kicsit a matematikához nem rendel ide nekem még 2m3 sóder és + 10 zsák cementet. A szemétláda ács meg már egy egész kupac fenyőgerendát darabolt fel, mert mérni azt nem tud. "Elb@sztam!" felkiáltással. Másfélszer ekkora teraszt is lefedhetett volna ennyi anyagból. De kib@szom mindjárt a pics@ba.
2010. jún. 25. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 A kérdező kommentje:

Jó, de a legtöbb fiatal még magyarul helyesen írni sem tud, nem tudnak villanykörtét kicserélni, nem tudnak számlát feladni, nem tudnak főzni, nem tudnak varrni, egyszerűen nem állják meg az életben a helyüket, miközben olyan dolgokkal foglalják el őket, amire egyáltalán nem lesz szükségük az életük során.


Én ebben nem látok értelmet.

2010. jún. 25. 15:24
 9/30 anonim ***** válasza:
67%
Mellékesen még annyit hozzátennék, hogy nem egyszer találkoztam már olyan "szakemberrel", aki kiválóan értett a lakatosmunkákhoz, de összeadni már nehézséget okozott neki, ha meg valamihez esetleg szöget kellett számolni, akkor meg inkább próbálkozott szemre belőni, neki sem futott a dolognak. Így is meg lehet csinálni, csak 6-szor annyi ideig tart, meg mondjuk nem biztos, hogy annyira bíznék az eredményben.
2010. jún. 25. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 A kérdező kommentje:

"A másik meg, hogy a kőműves, ha értett volna egy kicsit a matematikához nem rendel ide nekem még 2m3 sóder és + 10 zsák cementet. A szemétláda ács meg már egy egész kupac fenyőgerendát darabolt fel, mert mérni azt nem tud. "Elb@sztam!" felkiáltással. Másfélszer ekkora teraszt is lefedhetett volna ennyi anyagból. De kib@szom mindjárt a pics@ba."


És ezen a logaritmus kiszámításámnak tudása mit segített volna?

2010. jún. 25. 15:25
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!