Akik ma Magyarországon a túlzott liberalizmus ellen harcolnak, azok lényegében mi ellen küzdenek annyira?
Én legalábbis nem vettem észre, hogy ebben az országban annyira tombolna a liberalizmus. Sőt, éppen több kellene belőle.
Akkor mi ellen is folyik a nagy harc?
13-as: Nem szeretnék olyan világban élni, ahol a nőknek szót kell fogadniuk a férjüknek, ahol nem hihet mindenki abban és úgy, ahogyan akar, csak a nemzeti-keresztény egyházak tanaiban, ahol a fiatalok nem bulizhatnak, hanem gyerekgyártó gépnek kell lenniük, ahol a homoszexualitást betegségnek tartják, és megkérdőjelezik a melegek jogát a törvényesített kapcsolatra és a felvonulásra.
Szerintem te valamilyen fundamentalista vallásos diktatúrába vágysz.
Takács: „a balliberálisok a teljes szabadpiacban hisznek, míg a konzervatívabb jobboldaliak az állami ellenőrzés szerepének fontosságában a piacgazdaság felett”
Ez nem így van. Hagyományosan a baloldal és a konzervatívok hisznek a piaci folyamatokba való állami beavatkozásban, (persze más módon és más mértékben), a liberálisok pedig a piac nagyobb szabadságában. Ezért is értelmetlen a „balliberális” szót használni.
Harcolnak - kik ki ellen? Ezt elfelejtette mindenki leírni, aki harcot lát.
Emberek vitatkoznak másik emberrel, nem fogadják el egymás nézeteit, sőt utálják egymást. De mindig konkrét ember konkrét ember esetén. Amikor jön az általános "harcolnak", "csinálnak", "utálnak", "fellépnek", akkor az mindig hamis.
Ma Magyarországon egy sor dologban normalitás van. Egy sor másikban diktatúra. Egy sor harmadikban emberek harcolnak fantomok ellen (meg se tudják fogalmazni, mi ellen). Ma sokan mondanak általános panelokat, ami ha akarom igaz, ha akarom, hamis.
Csak egyetlen kicsike részpélda. A szabad piac egy illúzió, nem létezik. Mert az a piac a hatalomnak szabad, a többinek kényszer. A piacba állami beavatkozás szükséges. Anélkül az nem piac, hanem káosz. Az adórendszer állami beavatkozás, az összes törvény állami beavatkozás, a költségvetés állami beavatkozás, és egy vastag füzetet lehetne megtölteni a részletes felsorolással. Csakhogy lehet csinálni rossz adórendszert, ekkor az állami beavatkozás ront a piac működésén, meg lehet csinálni jót, ekkor a beavatkozás jó.
Gazdasági alapvetés, hogy a működés hatékonyságát legalább 40%-ban az ellenőrzés határozza meg. Jobban, mint a konkrét munkát végző ember. Egy ország piacában ez az ellenőrzés állami feladat. Ha jól csinálják, lesz belőle skandináv gazdaság, ha rosszul, lesz belőle afrikai. Nem a beavatkozással, hanem annak minőségével van a baj. A minőséget emberek cselekvése hozza. Silány embereké rossz minőséget. Sok silány emberé nagyon rosz minőséget.
Ha ezt valaki félreérti, és elkezd beavatkozni, akkor kártékonyabb, mintha semmit se csinálna. Ma a társadalom elég jelentős része ezt teszi. A véleménynyilvánítás is beavatkozás, mert kisebb nagyobb mértékben hat (persze attól függően, ki mond és milyen véleményt).
,,4. A történelmi, nemzeti-keresztény egyházak mellett (pl. katolikus, református)"
Ha nemzeti, keresztényi egyháznak akarjátok tekinteni a református irányzatot, akkor kérjétek meg Orbánt is, hogy úgy tekintsen rá és ne csak mostoha gyerekként. Ugyanis míg a római katolikus egyháznak kitömi állandóan a zsebét, a református irányzatnak alig akarnak adni valamit.
26-os jót nevettem:D
A terrorizmus okozója a liberalizmus.
Még véletlenül sem a háborúpárti konzervatívizmus.
Ekkora idiótákat,komolyan....
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!