Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Szerintetek Kovács Zoltánnak...

Szerintetek Kovács Zoltánnak vissza kéne adnia a CEU-s diplomát?

Figyelt kérdés
2018. okt. 28. 06:26
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
16%
Mindenkinek vissza kéne. A CEUt pedig kihajtani az országból.
2018. okt. 28. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
92%
Én a CEU helyében elvenném tőle.
2018. okt. 28. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
89%
Orbánnak vissza kéne adnia Soros által fizetett diplomát?
2018. okt. 28. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
26%

Kérdező

Szerinted a CEU diploma adása, oktatási tevékenysége feljogosítja a CEU-t arra, hogy ne tartsa be a magyar törvényeket vagy privilégiumokat követeljen magának, amivel nem kell betartania azokat a törvényeket amiket az összes többi oktatási intézménynek be kell tartania?

Szerinted a diplomával megvásárolta a diplomásait, akik utána kötelesek a CEU-t szolgálni és az érdekében döntéseket hozni?

2018. okt. 28. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 Koplárovics Béci ***** válasza:
78%
Kovács Zoltán az egyik legjobb érv a CEU kisikálása mellett.
2018. okt. 28. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

"Ne tartsa be a magyar törvényeket vagy privilégiumokat követeljen magának, amivel nem kell betartania azokat a törvényeket amiket az összes többi oktatási intézménynek be kell tartania?"


Ezeket a törvényeket nem utólag hozták, hogy konkrétan kipaterolják az országból?

2018. okt. 28. 11:49
 7/15 A kérdező kommentje:

"Kovács Zoltán az egyik legjobb érv a CEU kisikálása mellett."


Miatt miért kéne az összes többi diáknak bűnhődnie?

2018. okt. 28. 12:07
 8/15 A kérdező kommentje:
*miért kéne miatta
2018. okt. 28. 12:11
 9/15 anonim ***** válasza:

#6

Milyen törvényeket?

Ha azokra gondolsz amik lehetővé tették a CEU számára, hogy másképpen működjön, mint a többi felsőoktatási intézmény, akkor igen, azokat utólag hozták meg.

[link]

"A hazánkban amerikai egyetemként elismert intézmény magyarországi működését 1995-ben engedélyezték. Ezzel azonban a CEU nem lett a magyar felsőoktatás része, így nem dukálnak neki a mi egyetemeinknek, főiskoláinknak járó kedvezmények. Mivel pedig a környező országok Magyarországgal igen, az Egyesült Államokkal azonban nem kötöttek egyezményt a felsőfokú végzettség kölcsönös elfogadásáról, a CEU-n szerzett diplomát idehaza és a többi érintett államban is honosíttatni kell - ez viszont hosszadalmas és drága folyamat. (Tavaly a régióból 162 magyar, 152 román, 95 orosz, 60 bolgár, 53 ukrán, 33 horvát, 28 szerbia-montenegrói és 26 lengyel diák iratkozott be a társadalomtudományi karok valamelyikére. A masterfokozat megszerzése 11 ezer dollárba kerül, ám ezt az összeget jobbára csak a nyugati diákoknak kell kifizetniük: a hallgatók majdnem 90 százaléka teljes vagy részleges tandíjmentességet élvez.)"

"Magyarosítási szándék

"Mi azokra számítunk, akik egy-egy területen már bizonyítottak" - indokolt a CEU általános elnökhelyettese, aki a 2001-ben létrehozott Andrássy Gyula német nyelvű egyetem mintájára lát lehetőséget az elismertetésre. Itt sincs alapképzés, ám az Orbán-kormány külön törvénnyel lehetővé tette, hogy államközi szerződés birtokában el lehessen tekinteni e feltételtől. "Míg az Andrássy egyetem esetében Ausztria, Bajorország és Baden-Württemberg tartomány a partner, a CEU-t a New York állammal kötött egyezménnyel lehetne akkreditálni" - vélekedett lapunknak Teplán."

"kifogásait éppen az egyetem legnagyobb természetes szövetségese, az oktatási tárcát birtokló SZDSZ hangoztatja. Miként most lapunkat Horn Gábor, a szabad demokraták oktatáspolitikusa emlékeztette, pártja annak idején még az Alkotmánybíróságot is riasztotta, mert szerintük az Orbán-kormány alaptörvény-ellenesen rendezte át a jogszabályokat a konzervatív szellemiségű Andrássy egyetem érdekében. (A bírák máig nem foglaltak állást a kérdésben.) Ezek után pedig nyilvánvalóan több mint következetlenség lenne, ha a Medgyessy-kabinet hasonló módon járna el a CEU érdekében. Persze a szabad demokraták minden követ megmozgatnak, hogy elkerüljék a kétszínűség vádját, de teljesítsék is a Soros-egyetem kérését. Azt javasolják hát: a parlament a felsőoktatási törvény tervezett módosításakor egész egyszerűen törölje az alapképzés követelményét az egyetemalapítás feltételei közül."

És Magyar Bálinték utána 2005-re meg is hozták ezt a törvényt. Bár azon részén, hogy alapképzés nélkül is lehessen egyetem, azon most sem akart senki változtatni.

A 2017-es felsőoktatási törvény változtatása a külföldi egyetemek esetében egységesen írt elő feltételeket, amelyek a korábbi törvény 10 éves ciklusának eredményét követően készültek el. MINDEN külföldi felsőoktatási intézményre egyszerre érvényesen és nem utólag, hanem későbbi megfelelési határidőt megszabva.

2018. okt. 28. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

"Míg az Andrássy egyetem esetében Ausztria, Bajorország és Baden-Württemberg tartomány a partner, a CEU-t a New York állammal kötött egyezménnyel lehetne akkreditálni"


Én úgy tudom, New York állam éppen arra vár, hogy egy darab miniszterelnöki aláírással akkreditálni tudják a CEU működését. Gondolod, hogy a Sorossal szembeni sértettségnek, és a liberalizmus "állásainak" felszámolását célzó szándéknak nincs köze az egész kálváriához?

2018. okt. 28. 13:06
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!