Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A kormány bebörtönöz engem...

A kormány bebörtönöz engem is, ha egy hajléktalannak ételt, és pénzt adok?

Figyelt kérdés
2018. okt. 23. 06:02
 1/8 anonim ***** válasza:
24%

Remélem igen, ugyanis a hajléktalanok etetésével, pénzelésével csak súlyosbítod a problémát, ugyanis a hajléktalan azt látja, hogy nem szállóra kell menni és dolgozni, hanem várni az utcán a sültgalambot. Olyan, mintha a galambokat vagy a patkányokat etetnéd.


Halat fogni tanítsd a hajléktalant, ne halat adj neki.

2018. okt. 23. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
93%

Miért hagyod így félreinformálni magad?

Se a hajléktalanoknak, se neked nem jár börtön azért, ha együttérző, emberséges ember vagy. Miért is lenne gond, ha ételt és pénzt adnál egy valóban rászorulónak?

Ezt tették/teszik azok is, akik kijártak hozzájuk a padokhoz, az aluljárókba, akik meleg ételt, teát, takarót vittek nekik.


Nem tudom, hivatalos, hiteles forrásból hol hallottál/olvastál effélét, de nagyon megvezettek téged, ha ilyesmit hiszel. :(

2018. okt. 23. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
85%

A hajléktalanok helyett próbálj a szomszédban, egyéb ismerőseid körében kevésbé tehetős időseket látogatni, időnként ezt-azt, kedvességet, segítséget venni/vinni nekik. Jómagam a szomszédban lakó néninek segítek, oly módon, hogy bevásárlok, elmegyek gyógyszertárba, vagy egyéb, bevásárolni való cuccokért. Amikor postára viszem a csekkjeit, veszek neki egy kalácsot, miegyebet és ajándékként adom át. Azért akként, mert nem bunkó, ajándékot nem utasít el, nem érzi azt, hogy "tartozik" nekem. Önérzetes néni, még nem arra nevelték, hogy más koldusa legyen.

Így, ha direkt adogatnék neki pénzt, miegyebet, akkor nem fogadná el. Havi szinten viszont segítséget, számára egyébként mellőzött cuccot is tudok neki juttatni, anélkül, hogy megbántanám.

Ha mégis "direktbe" vásárolok be, tehát a nagybevásárlás alkalmával vett holmit átadom, akkor oly módon történik tőle a "megfizetés", hogy én vásárolom, ő dolgozik vele, megfőzi az ebédet és együtt eszünk. Vagy kimosok neki. Egyikőnkben sem esik kár, ő pedig nem érzi magát ingyenélőnek, kiszolgáltatottnak, ha is nem tud mindent kifizetni, mert ő is segít nekem. Én még jobban tudok mozogni, ő aktívabb a lakáson belül: megoszjuk, amit meg lehet. Ennyire egyszerű.

Betonban lakom, és el sem hiszed, mi mindent kidobnak az emberek. Tökéletes minőségű ruhákat, játékokat. Kidobják, csak mert megúnták, másikat kaptak helyette, kinőtte a gyerek...stb. Zsákszámra hordanak le mindenfélét azok, akik egyébként fél óra múlva azon rínak, hogy tartozásuk van , hol ide- hol oda, hol a szomszédnak...

Annyira felesleges holmikat vesznek meg, annyira pazarló módon szórják azt, ami szerintük nincs nekik (pénz), hogy lehetetlen elmondani nekik: nem kell egy csomag, azaz 10 pár papucsot megvenni, csak azért, mert akciós, ha abból 8 pár csak arra lesz jó, hogy a lakásban útban legyen, egy hónap után pedig szűz újan kihajítják a szemetesbe, mert fönt csak kerülgetik. 8 pár, házi használatra alkalmas tökéletesen új papucs kukatöltelék lenne. Ahogy megvették, úgy dobják ki. És ez csak egy példa. A 3000ft-os könyvektől kezdve a bélelt kabáton, a bontatlan, 2020-is szavatos házi szilvalekváron át a PC-hez való mélynyomós hangfalig: amit el tudsz képzeni. És amit nem.

Minden megy a kidobandó holmik közé, amiről utólag derül ki, hogy tökéletesen felesleges számukra, nem is kellett, csak hát éppen akciós volt, ezért meg kellett venni.


És, ha a fals előítéleteidtől és uszító médiumaidtól vezetve félreértesz: mindehhez abszolúte nem kell kukázni !

Elég, ha néhány felelőtlenül élő szomszéd akad...és van, aki ezt észreveszi.

Elúsznak a bankhitelüktől, állandóan sírnak, de hordják haza a felesleges holmit, az "ajándék" kávéskészlettől a vásárlási műsorablakból megkívánt baromságokig mindent. A fogyasztói társadalom kitenyésztettjei.


Múlt évben nem győztünk diós ételeket enni.

Telekről hoztak haza csomó birsalmát és 2 zsák diót. Több, mint 4 kiló lett, amikor megpucoltuk. Kidobták, csak mert munka lett volna megtörni, a két gyereket meg nem tudták rávenni, hogy legalább ennyit tegyenek meg. Hát így!

Ha (alsó hangon) nem számítok többet kilójáért 3600 forintot, akkor is rájöhetsz, mennyi az annyi.

Vittünk már főtt ételt, takarót, forró teát hajléktalannak. Múlt télen pl. amikor takarót nem találtam, de nagy, fürdőszobai kilépőt, akkor azt tette a padra terített száraz kartonra, akinek levittem. És egy percig sem voltam előzetesben, vagy börtönben.


Miért is baj, ha összeszedik őket, hogy ne legyenek utcán, tudjanak tisztálkodni, meleg ételt, ágyat kapjanak?

Miért is baj, ha nem kapsz rühöt, vagy nem fordul ki a gyomrod némelyiküktől? Miért baj, ha reggel nem jégcsákánnyal kell a játszótéri padról leszedni őket? Miért is baj, hem szoknak el a turisták Pestről? Miért is probléma mindez ez számodra, vagy a szoclib véleményvezéreid számára?

Gondolkodj el, kik a valóban szánalmasak!


Ha házasságod válással végződik, ügyelj, hogy ne semmizzenek ki! Mert tudd, hogy nem csak "legalja" nép van utcán, aki azért került oda, mert képtelen volt megemberelni magát. Elég egy rosszul sikerült válás!


Ebben az évben is készítek 4-5 cipősdoboznyi ajándékot karácsonyra néhány nélkülöző gyereknek...és szinte a semmiből.

Szerinted lehetetlen, hogy rokkantnyugdíjból ilyesmire is telhet. Szerinted jövő évben mehetek a kóterba?

És én mégsem rettegek úgy, mint ti, napi 24 órában?

Hogy is van ez? Rossz lehet nektek, szegényeknek!

Elgondolkodhatnál, hogy a 444-nél, a HVG-nél meg a többi effélénél kiken nevetnek! Nem azokon, akik az ő médiájukat nem tekintik "függetlennek, objektívnek, hitelesnek", akik immunrendszere még működik ellenük .

Azoktól 24 órában rettegnek. Ez van, ennyire "telik" szegényeknek.

2018. okt. 23. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
81%
Nem feltétlenül az a jó ember, aki nagy hangon ugat most a hajléktalanok érdekében (?), meg hülye kérdéseker ír ki. Számtalan módon segíthetsz nekik.
2018. okt. 23. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
83%

#2

"Miért hagyod így félreinformálni magad?"

Ne tévesszen meg, nem hagyja.

Ő az aki félreinformálni akar másokat, nem csak ilyen hülye kérdésnek beállított állításokkal, de más hazugságokkal is. Nézd csak meg néhány korábbi kérdését vagy válaszait.

2018. okt. 23. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
58%
Szállást is adhatsz nekik nyugodtan. :)
2018. okt. 23. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
0%
Szerintem nem csak azok patkányok akik kitalálták ezt a törvényt hanem azok is akik örülnek ennek! De komolyan, lassan már azért is megbűntetnek ha kutyát sétáltatsz az utcán. Szánalmas ország -,-
2018. okt. 24. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

# 7-es! Nyugodj meg, kedves, attól megnyugszol! Kire és miért haragszol ennyire?

Szerinted már egy hajléktalan sem lesz, akit ezentúl pár üveg piáért cserébe felvigyél éjjeli szállásra ? Vagy mi a baj?

Ne aggódj: ha komolyan veszed magad, akkor mindig találsz azok közül, akiknek --így vagy úgy, de-- segítheted a hétköznapjait, ünnepnapjait!


Esetleg az a probléma, hogy egy támadási felülettel kevesebb, ami miatt szoclib módra morogni lehessen, ha nem sikerül megoldani?

Vagy irigyek vagytok a hajléktalanokra? Hát nektek semmi sem jó? Ha ellátást kapnak, az sem, ha nincs megoldva az ellátás, az sem.


Indokold már meg, miért baj az, ha meleg ételt, orvost, tisztálkodási-, lakhatási lehetőséget kapnak?

Nem lesz kit szidnod? Holnap mivel rukkolsz elő? Hogy koncentrációs táborokba viszik a hajléktalanokat?

Sajnos, tőletek még/már ez is kitelik.

De legalább a tükörképeddel barátságban vagy még?

Vagy már "rá" is haragszol?


A következő hónapban kit lesz kötelező gyűlölni, megkaptátok már a "frissítést"? Vagy a ti VALÓhíradótokban még nem adták parancsba az aktuális gyűlölnivalót?

Rossz lehet nektek, meghasonlott népek vagytok !


Kedves 7-es és sorOstársai !


Olyanok vagytok, mint az a furabogár, akinek a Hős utcai áldatlan állapotokról és a cgányokról sem jutott más az eszébe,

minthogy "itt nincs rend, élhetetlen az ország" >>> <<< ettől már a migrik is jobbak lennének, inkább azok lennének Magyarországon! Egyébként pedig ő pedig nemsokára megpattan innen, dög.ljünk meg a magunk szrában"


Érted a logikát, ott is, ahol nincs? ¯\(°_o)/¯ Ott pedig nem is keresed, ahol van?


Ugye, kitaláltad: igen, turbómagyar sorosista jobbikos volt a drága ! És neki se telt többre, minthogy tőle fényévekkel értelmesebb állatokat hozzon hivatkozásul, hasonlatként.


Egy pozitív dolgot azért mégis tett a magyar hazáért: tényleg meg sem állt merkelországig. Mára visszavett a nagy arcából. Most ott ő a hontalan migráncs.

Rájött szegényke, hogy Frankfurttal igazán szép város, csak ő van rosszkor van rossz helyen. Még nem kérdeztem, megtanulta-e már, hogy mondják arabul, hogy "gádzsó"...


Most nyakig benne van a jóban és nem tudom, meddig bírja.

-------------------------------------------


Tipp: köss élethosszig tartó eltartási szerződést egy hajléktalannal! Pl. egy középsulit is végzett, elvált emberrel, egy "hétvégi apuval". Te sem leszel egyedül, ő sem élne az utcán.


Vele átveheted az ebtartásról szóló rendeleteket is, ha már ennyire bánt téged, hogy nem tudod értelmezni/alkalmazni azokat.


Ő segít neked állattanból (is) pótolni, ami neked kimaradt a patkányokról szóló tananyagból. Ha utánanézel, milyen intelligens, okos állat a patkány, lehet, rossz érzés lesz,

hogy ócskázni, szidni, alázni akartál néhány millió magyart, oszt mégis dicsérted őket. Igaz, merő tudatlanságból, de hát vak tyúk is talál szemet. ヽ༼◉ل͜◉༽ノ

Fogadj örökbe egy hajléktalant, hidd el, úgy könnyebben el tudnád viselni saját szellemi hajléktalanságod!


Ebsétáltatáshoz póráz, szájkosár, zacsi az összeszedni való kupackához legyen ám ! (És a kutyát se felejtsd otthon, nehogy a távirányítót, vagy a számítógép egérkéjét vidd helyette !)


Pusszantás és üdv mindenkinek : egy pártfüggetlen magyar :)

2018. okt. 24. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!