Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi lehet az, ami a fiatalokat,...

Mi lehet az, ami a fiatalokat, szakembereket még ebben az országban tartja?

Figyelt kérdés
Külföldön jobb kereset, színvonalasabb egészségügy és oktatás, kevesebb adó.
2018. okt. 21. 11:11
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

Kérdező!

A "nagyon színvonalas", egészségügyi ellátásról tudnék neked mesélni, közelebbről ami Olaszországban, Angliában, Franciaországban folyik.

Ha ott lennél beteg, menekülnél haza!

A fizetős?

Az itthoni fizetőst meg jogodban áll igénybe venni, csakhogy nyugaton egy vakbélműtétért elárverezik a házad (Amerikában is!)

A beled kilóghat egy kórház előcsarnokában, ha nincs megfelelő biztosításod, akkor simán kirúgnak, ...orvosi eskü ide vagy oda!

Szóval, majd ha lesznek ismereteid, vagy kipróbáltad, akkor mesélgess, mert addig csak ballib lufikat eregetsz!

2018. okt. 21. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:

Most komolyan leírtad nekem Takács azt, hogy van strukturális munkanélküliség, brávó megtapsollak ügyes. Mondjuk ha néha olvasnál is ezt rég megmondtad volna tudod erről szociológia könyvekben van szó, hogy strukturális és konjunkturális munkanélküliség.


Tehát akkor a te érved az, hogy mivel a magyar szakember kell Németországban, akkor a magyar oktatással nincs semmi baj... Hűű gyerekek ez övön aluli volt.

Magyarán szólva, ha egy etióp vagy nigériai eljön Magyarországra és itt boldogul, kap munkát akkor a következtetés az, hogy az etióp/nigériai oktatás jó szakembereket képez, világ színvonalon, hisz megállja itt is a helyét!!!!!

Takács Zs5 érve nyomán minden ország kövesse a nigériai, etióp modellt.

Komolyan te még sosem olvastál egy egy cikket sem, ami oktatással foglalkozik? Amikor arról beszélnek a szakemberek, hogy rossz az oktatás, akkor tudod olyanokról van szó, hogy nem csökkenti az otthonról hozott hátrányt, hogy nem csökkenti a vidék-város differenciákat, hogy nincs elég tanár, hogy rossz a gyakorlati képzés, hg csökken a diplomások aránya stb.

nem te ezt kivetíted az egyéni szintekre, hogy egy Magyarországon végzett talál munkát külföldön, akkor ezek szerint jó a magyar oktatás. Mondjuk ez alapján mindenféle oktatás jó, mert még a legrosszabb oktatású országból is vannak akik boldogulnak másutt.


A legjobb részt a végére hagytam, ha Németország helyzete azért ily szörnyű, mert vannak munkanélküliek, de közben vannak betöltetlen állások ha elindulunk visszafelé az "érved" mentén az ugye megvan, hogy mit jelent? Hogy ez ugyanez igaz Magyarországra is, tehát még szerinted is rossz a magyar oktatás. :-D


Jó tanács, mielőtt leírsz valamit, gondold végig.

2018. okt. 21. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
Itt vannak a szülei, akiket ha nem is anyagilag, de illik szeretettel támogatni. Lehet saját ingatlanod, nem zárnak le, ha véleményt nyílvánítasz közösségi portálon. Mehet a sufnituning a járműveknél. Ha rossz is az egészségügy, mégis minden magyarnak elérhető a minimális tb befizetéssel. Magyar lányok a legszebbek, magyar fiúk a legjobbak. Hazaszeretet, buztonság, nem robbogatnak.....
2018. okt. 28. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:

"Magyar lányok a legszebbek, magyar fiúk a legjobbak"


Jó poén volt.

2018. okt. 28. 12:11
 15/16 anonim ***** válasza:

#12

"Tehát akkor a te érved az, hogy mivel a magyar szakember kell Németországban, akkor a magyar oktatással nincs semmi baj... "

NEM ezt írtam le. Egyértelműen fogalmaztam amit még akarattal sem lehet így értelmezni.

"Jó tanács, mielőtt leírsz valamit, gondold végig."

Mellette nem ártana gyakorolni az ÉRTŐ olvasást, akkor nem beszélnél ennyi hülyeséget a másik írásáról. AZT írtam le amit leírtam és nem azt amit te megpróbálsz belemagyarázni!

2018. okt. 28. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

14#


Nem poén volt!


Mi magyarok így látjuk!

2018. okt. 28. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!