Súlyos politikai hiba lenne az, hogy kiengedjük a fiatalokat, hogy külföldön kamatoztathassák a tudásuk?
Itthon kiképzik őket, diplomát, szakmát szerezhetnek ingyen, és miután kitanulták, a legtöbben kimennek külföldre és kint kamatoztatják az itt megszerzett tudást. Ezzel nyilván a külföldi országok gazdaságát lendítik előre és ott adóznak.
Egyik idős oktatóm szerint ez súlyos politikai hiba, és nagyon ellene van, mivel neki nemsokára nyugdíjból kell megélnie amit a fiataloknak kellene majd kitermelnie itthon.
És ezeket az embereket... kommunistáknak hívjuk gyerekek.
https://www.youtube.com/watch?v=HQh_4_z-1Eg
Nem lehet központi döntés, hogy ki mit kezd az életével. Ez a gondolkodásmód megbukott a XX. században. És soha, de soha de soha de soha nem jön el újra.
Rossz a szemléletmód - ma már az ember holtig tanul. Nem csak kamatoztatják kint a tudásukat, hanem új ismereteket is szereznek. Amíg nem szerez külföldi állampolgárságot és nem dönt a szülőfölddel való végleges szakítás mellett, addig ez a magyar államnak nagyon is jó befektetés, hiszen ezek a fiatalok többnyire mégis csak visszajönnek Magyarországra és hozzák a teljes, kint szerzett vagyonukat, tudásukat. 30-40 éves kor között általában hazaköltöznek a fiatalok, hogy itt alapítsanak családot, építsenek saját otthont vagy saját vállalkozásba kezdjenek.
Ha a szenilis idős oktatód gondolkodására kéne lefordítani, akkor ezt úgy lehetne megfogalmazni, hogy nem kivándorlókat nevelünk, hanem beszivárgó ügynököket, akik elveszik a nyugatiak vagyonát és apránként hazahordják, hogy gazdagodjon a nemzet. Van ennél zseniálisabb ötlet? Ugye, hogy nincs - csak a magyarok lehetnek ilyen éles eszűek.
A fiatalok már most is ki vannak engedve.
Az megy, aki akar.
Mondjuk azt illene szabályozni, hogy aki a magyar adófizetők pénzén szerzi a szakmáját, az legalább egy részét vagy fizesse vissza, ha kimegy, vagy itthon dolgozzon x évet mielőtt lelép, vagy ha eleve az a terve, hogy külföldön kamatoztatja itthon szerzett tudását, akkor fizessen az oktatásért.
4-es! Az államilag támogatott egyetemi képzéseken már évek óta így megy.
Kérdező! Őszintén remélem, hogy nem valami gazdasági szakos professzorról van szó, különben az öreg az elmúlt 40 év diákjai között... Az továbbtanulás egy befektetés . Lemondasz az érettségi utáni fizetésről x éven keresztül bízva abban, hogy a tanulmányaid befejezése után többet fogsz keresni. Ez a pénzbeni differencia határozza meg, hogy megérte-e , vagy sem . Ökörszabály , ha azt látom , hogy a befektetésem tíz év alatt nem térül meg , akkor hiba volt vele foglalkozni. Itt jön képbe külföld, ahol a mérleget pozitív irányba billenthetem. Ez ilyen egyszerű .
3#
Hazaköltöznek 40 évesen? Ide? Minek?
Én soha nem hallottam arról, hogy valaki visszajött volna hosszútávon.
Itt nem csak a fizetésről van szó. Hanem az egész ország hangulatáról.
Szerinted, ha kint letöltött 15-20 évet egy olyan kényelmes, hangulatos, békés, szerethető helyen, akkor majd visszamászik utána a mocsokba? Nem hiszem.
De tegyük fel, hogy hazajön. Mit fog itt csinálni?
Dolgozik rabszolgaként valami vacak meló helyen? Ne feledjük, hogy itthon nem értékalapon vannak kiosztva a munkák, hanem uram-bátyám rendszerben.
Vagy belekezd egy vállalkozásba? Egy olyan országban ahol gyakorlatilag nulla a fizetőképes kereslet?
De tegyük fel, hogy épít egy sikeres export vállalkozást. Egy idő után meg fog jelenni nála egy nagy hatalmú (az éppen aktuális kormányoz közel álló)
"üzletember", akinek nagyon megfog tetszeni a cég és szeretné nagyon olcsón megvásárolni. (Remélem érted.)
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!