Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Támogatnád az ebadó bevezetését?

Támogatnád az ebadó bevezetését?

Figyelt kérdés

Vidéken, ahol lakom, túl sok a felelőtlen állattartó és túl sok a kóbor kutya. Mivel sokan nem ivartalanítják a kutyáikat, ezért nagy a szaporulat és így a menhelyek tele vannak kutyával.


Szerintem be kéne vezetni az ebadót, amit csak azoknak kéne megfizetniük, akiknek van egy, vagy több kutyája. Így a befizetett pénzt az önkormányzatok/ civil szervezetek/ menhelyek az ivartalanításra, kóbor kutyák befogására és chipezésére költhetnék.



2018. okt. 19. 21:11
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
66%
Magyarországon már most 60 féle adófajta van. Ez sok, nincs szükség többre, hanem éppen csökkenteni kellene a számukat.
2018. okt. 19. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
52%
Ilyen adókkal csak még több kóbor kutya lesz..
2018. okt. 19. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
73%

“Nem, azt is lenyúlná a csuti cigány. Inkább államilag támogatni kellene a menhelyeket, büntetni a szaporítóat, letöltendő börtönt és durva nagy pénzbüntetést adni nekik is, az állatkínzóknak is. Miért a normális ember fizesse ki más szarát?"



hülye gyerek mióta fizetnéd te más szarát?


az fizetné az adót akinek kutyája van, ha neked nincs akkor nem fizetsz semmit.


elég egyértelmű, nem?



Szerintem arra gondolt, hogy van kutyája, normálisan tartja, ezért ne neki kelljen már a szapis-utcára kivágott kutyák miatt fizetnie, hanem annak, akik kiteszik az utcára a könnyelműen beszerzett ebeket. És ezzel én is egyetértek.

2018. okt. 19. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
69%

Én meg úgy gondolom, hogy INGYENESSÉ kellene tenni az ivartalanítást és aki ezzel nem él, arra komoly adót vetnék ki. Természetesen kivételek lennének a komoly tenyésztők.

Nem hiszem, hogy az államnak ez olyan hatalmas összeg lenne. amit az állatorvosoknak fizetni kellene az elején.

2018. okt. 19. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
33%
Én olyan kutyákkal etetlek meg (2 kaukázusi, 2 kuvasz és 3 komondor), hogy sosem volt oltva és csippelve, de steril mindegyik harapása. Tudod ki fizet a csuti törpének marhaságokért....Aki nem jön be a portára azt nem eszik meg, aki meg bejött a maradékát könnyű elásni...
2018. okt. 19. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
67%

Ezzel megint azokat sz.patnád meg, akik tisztességesen tartanak állatot.


Én inkább engedélyhez kötném az állattartást. Ha állatot adsz le, vagy találnak meg, aminek Te vagy a gazdája, akkor 5 évre megvonnák az engedélyed. Ha mégis állatot tartanál ez idő alatt, jöhet a jogi hercehurca.


Ez utóbbi sem tökéletes ötlet, mert lehet akaratodon kívül kell leadd az állatot (költözés, stb.), és a jogi ügyekhez messze nincs elég ember, de még mindig kevésbé járnának rosszul így azok, akik tényleg törődnek is az állattal.

2018. okt. 19. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
57%
De csakis ez kéne, szívassuk azokat akik normálisan tartanak állatot. Arról nem beszélve, hogy mégis mit érnének el vele? Majd mennek minden házhoz nézni, hogy nem-e született új kutya, vagy aki eddig vitte rendesen oltásra stb majd azért nem viszi, hogy ne kelljen még erre is fizetni, egy oltás így is közel 5000Ft.
2018. okt. 20. 02:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
52%

A falat kaparom örömömben, hogy végre valaki (ISMÉT) felvetette ezt az ötletet. Két keverék kutyát tartok, kertes családi házban. Évente oltatom őket veszettség ellen, rendszeresen (minden reggel) kutya "rágóval" kezdik a napot, délben kapnak egy-egy romeo kutyanyelvet. Este meg normális (alutálcás) vacsorát, és rendelkezésre áll a száraz kutyatáp is, egész nap. (Ez állítólag helytelen? bár inkább csak este kajálnak belőle, nappal csak belecsipegetnek.

Hogy miért az örömöm? Kutyáim ellátása többe kerül, mint az én napi élelmezésem. Nyugdíjas vagyok, nagyon hiányzik már egy újabb adófajta, mert nagyon kezd penészesedni a párnám alá dugott pénzem! (A hülye kérdező meg sürgősen keresse fel orvosát, gyógyszerészét. Ha van kutyája azért, ha nincs azért, de adjon a dokinak néhány ezrest. Csak úgy, ebadó helyett. Ha a doki rendbe tudja tenni az agyát, akkor megérdemli!)

2018. okt. 20. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
25%
Én eddig sem, eztán sem fogok a csuti tolvajnak pénzt adni, meg csippet meg fasszomat. Ha beteg a kutyám elviszem orvoshoz. Azért tartom őket, hogy kivégezzék aki bejön az udvarra éjjel. Nappal ketrecben vannak fűtött kutyaólban. Azt a fél lapát csontot ami marad a látogatóból nem nehéz elásni....
2018. okt. 20. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
64%
Reális gondolat, ha bevezetik, hogy sok kutya a föld alatt végzi majd.
2018. okt. 20. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!