Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Megállnál e vagy tovább...

Megállnál e vagy tovább hajtanál az első rendőrőrszobáig?

Figyelt kérdés
Elgázolt egy gyereket, a helyiek nagyon megverték
2018. okt. 11. 09:36
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:

20.


Valószínűleg Szögi Lajos is így vélte...

2018. okt. 11. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:
Elég nehéz lehet úgy segítséget nyújtani, ha közben épp agyonverik az embert.
2018. okt. 11. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:
Ilyenkor hol van az a mindenki által hangoztatott szöveg, hogy nőt nem bántunk? Főleg nem férfiként?
2018. okt. 11. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:
100%

Ha jól emlékszem, már a Szögi esetnél is azt tanácsolta a rendőrség, hogy tovább kell hajtani és biztonságból hívni a rendőröket.


Én maximum azért állnék meg, hogy még a lezárt kocsiból szétnézzek, jönnek-e a rokonok. Így megvan, hogy megálltam segítséget nyújtani, de a kresz mellé oktatott elsősegély tanfolyamon is azt oktatják, csak addig él a segítségnyújtási kötelezettséged, amíg a saját testi épséged nem veszélyezteted.

2018. okt. 11. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:

20.


Te tömör hülyeségeket írsz ám, az megvan?


"Ha elgázoltam egy gyereket akkor első dolgom a segítségnyújtás"


Eddig jó. Már ha hagyják. Mert ha husángok ütése záporozik a fejeden, úgy aránylag nehéz.


"Én vagyok a hibás, tehát enyém a felelősség és a kockázat is"


1. Nem feltétlenül tiéd a felelősség, sőt, a cikkből úgy tűnik a kisgyerek szaladt a kocsi elé. Ha féktávon belül eléd ugrik, lehetsz te Alonso is, nem tudsz megállni.


Itt úgy tűnik a szülők a hibásak. Nekem is hasonló korú kisgyerekem van, nem fordulhat elő, hogy ahol autók járnak, én vagy az anyja ne fogjuk a kezét.


2. Nem, nem tiéd a kockázat. Még ha hibás is vagy, még ha halálra is gázolod a gyereket - isten őrizzen - akkor sem nyúlhatnak hozzád egy ujjal sem. (Még ha emberileg érthető is lenne). Még Rezesovát sem bánthatta volna senki a helyszínen azok után amit tett, mert egyszerűen nem így működik a dolog. Vannak hatóságok akik döntenek a sorsáról, joga van ügyvédhez stb.


"Helyre kell hozni a hibámat és ha szememre vetik, hogy figyelmetlenül vezettem akkor igazuk lesz"


Attól függ mit értesz a szemedre vetés alatt. Nem üthetnek agyon, nem verhetnek meg, mert az önbíráskodás.


"Ha az életem közvetlen veszélyben van és a segítséget már megadtam"


Ha az életed közvetlen veszélyben van, akkor már nem tudsz segíteni.


"akkor majd menekülök"


És Gazsiék készséggel megvárják, hogy szakszerűen eljárj a sérülttel, utána figyelmeztetnek, hogy agyonverés következik, majd adnak öt perc előnyt mer úgy fair?


"Ha nem sikerül, akkor megérdemelten bűnhődök"


Hülyeség. A felháborodott tömegnek semmi joga téged bármilyen módon büntetni. Ők nem dönthetik el, hogyan bűnhődj. Arra vannak szakértők stb.


"de semmiképpen sem a felháborodott szülőket okolom"


Pedig itt könnyen lehet, hogy épp a szülők a hibásak. Ez az egész egy nagyon rossz tendenciához vezet, mert az emberek akkor sem fognak megállni baj esetén félelemből, amikor talán nincs is veszélyes és tényleg kellene a segítség.

2018. okt. 11. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:
Már történt ilyen, a balesetet okozó tovább hajtott, mert félt a megtorlástól, útközben telefonált biztonságos helyről. Nem kapott büntetést. 2 kicsi gyerekem van, nem hagyom az út szélén játszani őket. A szülőket is elő kéne ilyenkor venni.
2018. okt. 11. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:

#25

A megnyilvánulása alapján lehet, hogy érte nem kár, ha megáll. Ha elég magas helyen gondolkodik valaki ilyen ostobán, abból még törvény lehet, hogy kötelező legyen így eljárni.

2018. okt. 11. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!