Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Támogatnád a nyugdíj eltörlését?

Támogatnád a nyugdíj eltörlését?

Figyelt kérdés
Túl sok az eltartott. Valami megoldás kell.
2018. okt. 10. 09:00
1 2 3
 21/28 árokpart ***** válasza:
65%
Még hogy nincsen az USA-ban állami nyugdíja na ezen jót nevettem. Meg mi az ,hogy otthon ücsörgés. Egy életét ledolgozott ember miért ne ücsöröghetne otthon és kaphatna pénzt. Egyébként akik itt írják, hogy nem adnának nyugdíjat, nem is értem hogyan merül fel és annyira vagánynak tarják magukat, megnézném, hogy a való net nélküli életben pl. a határon át mernének e hozni bizonyos dolgokat, illetve különleges műveletekbe részt mernének e venni mert nem hiszem. Hagyjuk ezt a netes álvagánykodást, mert nagyon szánalmas.
2018. okt. 10. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:
96%
Én támogatnám, sőt az egészségügy is megszűnhetne, ha a 45 évig kényszerből levont (a bérem felét tulajdonképpen) bruttósítva visszaadnák. Orvosnál és táppénzen sosem voltam. Most ez a sok hülye meg engem szid, hogy a kva anyámért kapok nyugdíjat? Azért bazzmeg mert 45 éven keresztül a fele fizetésemet ELVETTÉK, hogy majd ha beteg leszek , és majd a békés öregkor....
2018. okt. 10. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:
49%

"Támogatnád a nyugdíj eltörlését?

Túl sok az eltartott. Valami megoldás kell."

A nyugdíjas nem eltartott, nem segélyt vagy valamiféle adományt kap, hanem azt a JÁRANDÓSÁGÁT amiért megdolgozott és amit a munkavégzése alatt már befizetett járulék formájában. A nyugdíj eltörlése olyan lenne, mintha most eltörölnénk a szeptemberi fizetésedet, csak mert a cégnek túl sok az "eltartottja" és inkább a fizetések helyett beruházni szeretne vagy a részvényeseknek fizetne osztalékot helyette.

2018. okt. 10. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:
63%

Engem nem érdekel a rángatózó elmebeteg Gyurcsány, se a vietnámi malaccá hízott gonosz csúti törpe sem, de még az LMP és a jobbik se! Mind a legalja ebben az országban.

Viszont mielőtt valaki szid is egy nyugdíjast, gondoljon arra, hogy a fele fizetését 45 éven keresztül vonták, hogy 1-2 évig amíg esetleg él még kapjon egy éhbért és orvosi ellátást....

2018. okt. 10. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:
0%

#9

A nyugdíjak hátterével nem vagytok tisztában.

" A mindenkori kormányok lenyúlták, felelős nincs, kivéve mi emberek akik hagytuk ezt."

A nyugdíjkassza eleve azon az elven működik, hogy a hónapban befizetett nyugdíj járulékoknak kell fedeznie a kifizetendő nyugdíjakat. (elvileg) Vagyis nincs olyan pénz a nyugdíjkasszában amit le lehet nyúlni, mert amit tőled, tőlem és mindenkitől most a havi fizetésünkből levontak járulékot, azt már ki is fizették a szüleinknek nyugdíjként.

Amit szeretnek lenyúlásként beállítani az a 2013-as visszaállamosítása a kötelező magánnyugdíj pénztáraknak. Akkor pontosan ezért nem a nyugdíjkasszába ment be a pénz a magánpénztáraktól, mert azok a nyugdíjak már régesrégen ki voltak fizetve más pénzekből, aminek a fedezetét ezek a járulékok jelentették volna. Pl. ha 2009 februárjában levonták a járulékot, az ment a magánpénztárhoz, ellenben a 2009 februári nyugdíjakat kifizették, de a többi járulékból ÉS más adóforintokból. Amikből fizetést kellett volna emelni, az egészségügyet fejleszteni vagy éppen beruházni valahol. Mivel a nyugdíjas már megkapta a pénzét 2009 februárjában, így amikor azok a februári járulékok visszakerültek a kasszába, azokat nem a nyugdíjasoknak kellett adni, hanem oda, ahonnan az a pénz hiányzott amit 2009 februárban nem tudtak belőle megvalósítani, vagy a hitelt fizetni, amit idővel már fel kellett vennie az államnak a nyugdíjak fizetéséhez.

2018. okt. 10. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:
91%

Ez a 45 évig güriztem dolog teljesen jogos érvelés, csak az a baj, hogy a gyakorlatban nem úgy működik a nyugdíj, hogy az állam 45 éven keresztül gyűjtögeti neked a levont járulékodat, aztán visszakapod. A jelenleg dolgozók tartják el a nyugdíjasokat - pont ezért kerül válságba a nyugdíjrendszer, ha elöregszik a lakosság. A népesség viszont nem nőhet a végtelenségig, már így is jóval túlnőttünk a korlátainkon, szóval


Az az érv, hogy az emberek nem képesek előre tervezni, teljesen életképtelenek stb. ugyan szintén jogos valamilyen szinten, de ha erre az a válasz, hogy akkor az állam majd gondoskodik róluk, az csak erősíti a problémát.


Én felmenő rendszerben el tudnám képzelni, hogy kivezetik, tehát úgy, hogy aki már nyugdíjas vagy x éve dolgozik és fizeti a járulékokat, annak nem változik semmi, de a fiataloknak már nincs betervezve ilyesmi, és nagyon tudatosan öngondoskodásra nevelik őket.


Egy ilyen rendszerben viszont szerintem jogos az az érv, hogy aki nem képes ellátni magát, mert inkább elveri a pénzét minden szarra, az így járt. Nem csak a nyugdíj, hanem pl. a TB terén is. Miért a keményen güriző fizesse a sarki csöves alkoholizmusát, meg a Pista bácsi játékszenvedélyét? Nem azt mondom, hogy nincs szükség társadalmi szolidaritásra, mert rengetegen vannak, akik önhibájukon kívül rászorulók, de nem mindenkinek jó, ha ingyé' kapja a pénzt. Erre lehetne valami okosat kitalálni a hozzáértőknek.


Amúgy többség azért, ha rá lenne kényszerítve, szerintem tudna előre tervezni, és be tudná osztani a pénzét. Most se az az általános, hogy a nyugdíjasok hó elején elverik az összes zsetont, aztán hó végére éhes nyuggerhordák fosztogatják a boltokat. :D

2018. okt. 10. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:

#26

"Amúgy többség azért, ha rá lenne kényszerítve, szerintem tudna előre tervezni, és be tudná osztani a pénzét"

Most pontosan ez történik.

Azzal, hogy az állam vonja le kötelezően a fizetésekből a nyugdíj járulékot, mindenki, aki dolgozik, rá van kényszerítve arra, hogy gondoskodjon a saját nyugdíjas éveiről. És pontosan ezért nem te fizeted az ő nyugdíját, akkor sem ha most a te járulékaidból kerül kifizetésre, mert azt már ő maga kifizette előre.

Ez a rendszer semmiben nem különbözik egy öngondoskodástól. Havonta X éven keresztül befizeted a jövedelmed egy részét, majd ennek fejében az X év után havi nyugdíjat kapsz. A befizetésedet pedig egy "cég" kezeli és megpróbálja úgy befektetni, hogy az X év elteltével is értékén maradjon. A nyugdíjpénztárak nagy részben állampapírokat vásárolnak, annak kamataival, hozamával állítják elő a jövendő nyugdíjasok pénzét. Csak közvetítőként vannak jelen az állam és a befizető között. Olyan közvetítőként, aki mindezért hasznot vesz el. Feleslegesen.

Az öngondoskodás nem alapulhat egy pilléren, egy nyugdíjkasszán vagy magánpénztáron. Kell mellette más is. A magyar emberek többsége saját ingatlanba fekteti a pénzét. Erre fizet 20-30 évig és nem külön nyugdíjpénztári megtakarításra. Így nyugdíjasként már nem kell sem lakbért, sem hiteltörlesztést fizetnie, a kevesebb nyugdíj is elegendő lesz számára. Szemben a nyugati gyakorlattal, ahol egy átlagos nyugdíjas továbbra is bérleményben lakik és így a nyugdíjának is hasonlónak kell lennie, mint ami a fizetése volt előtte.

Akinek van elegendő jövedelme az most is megtakaríthat belőle és az állam még támogatást is ad hozzá. Akinek azonban éppen csak annyi jövedelme van amiből meg tud valahogyan élni, az nem fog félretenni, akkor sem ha a nyugdíj járulékot nem vonják le tőle, mert azt a keveset is van mire elköltenie. Aztán 40 év múlva ott állna nyugdíj nélkül a társadalom igen nagy része, és az akkor dolgozóknak ugyan nem a nyugdíj járuléka menne rá arra, hogy legyen miből megélniük, viszont az adója igen.

Pontosan azzal próbálkoztak meg 1998-ban. Ezért lett a kötelező manyup rendszer bevezetve. Akkor pontosan ezzel a tévedéssel fogtak bele, hogy majd szépen kivezetik a rendszerből, a fiatalok majd már aszerint szereznek nyugdíjat, az átmeneti időben meg máshonnan megy a pénz a nyugdíjakra. És pontosan erről bizonyosodott be, hogy az ország nem képes rá. Minél többen léptek be a manyup-okba, annál több pénz hiányzott a nyugdíjak kifizetéséhez. Minél több pénzt kellett adóforintokból oda tenni, az annál jobban hiányzott a gazdaságból - vagyis nem ment az a fejlődés, ami kellett volna a többlet kitermeléséhez. Így, a gazdasági visszaesés miatt hiteleket kellett felvennie az államnak, amikre magas kamatokat kellett fizetni. Vagyis a járulékok kimentek egy pénzintézethez, hogy ott hozzanak hasznot, a hiányukra pedig hitelt kellett felvenni és azt is pénzintézettől, azzal is annak hozva hasznot. Dupla veszteséggel neked, az adófizetőnek, akinek ezt meg kell fizetnie. És ez nem itteni állítás, hogy nem kivezethető a rendszer, az európai gazdasági szakemberek figyelmeztették már az akkori Horn kormányt arra, hogy nem lesz fenntartható a rendszer.

2018. okt. 10. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:

"hogy a gyakorlatban nem úgy működik a nyugdíj, hogy az állam 45 éven keresztül gyűjtögeti neked a levont járulékodat, aztán visszakapod."


Szerinted érdekel az valakit aki 17 éves korától fizikai munkát végzett 45 éven keresztül, és a mindenkori legitim kormányzat rendelkezése alapján elkobozták fele fizetését plusz a munkáltatótól is jeletős sarcot vontak, azzal az indokkal, hogy "azért kell ezt vonni mert így fogsz nyugdíjat és eü ellátást kapni ha majd vén beteg hülye leszel"...?

2018. okt. 11. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!