Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi történik akkor mikor...

Mi történik akkor mikor "kipukkan az ingatlan lufi"?

Figyelt kérdés
A magas lakásárak hirtelen eltűnnek vagy mi? És miért?
2018. szept. 30. 00:17
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
75%
Hirtelen lényegesen csökkennek az ingatlanárak, de nem valószínű, hogy a régi árukat ismét elérnék. Valamekkora gazdasági visszaesést is okoz majd, mert az építőipar bedől miatta.
2018. szept. 30. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
36%
Az ingatlanok elértéktelenednek, szaréhugyé' juthatsz lakáshoz,telekhez, vagy telephelyhez. Az építőipar vezéráldozat lesz, de szerencsére bedőlnek az ingatlanhiénák, a lakásmaffia, és a spekuláns görények is. Tehát sokkal több pozitív oldala lenne.
2018. szept. 30. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
Általános recessziónál gyakori. Az emberek egy része nem tudja finanszírozni a lakáshitelét, mert elveszti munkáját, így tömegével jelennek meg kényszerértékesítésre váró ingatlanok, lenyomva az árakat. Illetve ilyenkor a cégek sem ingatlanvásárlásban gondolkodnak, és az olyan ingatlanok iránti kereslet is lecsökken.
2018. szept. 30. 02:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
71%
A jelenlegi belpolitikai monetáris helyzet miatt nem pukkan ki. A MNB nagyon alacsonyan tartja a banki kamatokat, ezzel a megtakarításokat az értékállóbb ingatlan-befektetés felé tereli.
2018. szept. 30. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:

Na, erre én is kíváncsi lennék.

Főleg, mert ezt egy ingatlanos mondta tavaly.

2018. szept. 30. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
37%
#4 az mnb nem tartja alavsonyan a kamatokat, csak követi a régiós (eurozóna) kamatváltozásait. Ha az euro kamat emelkedik, a forint kamat is fog. Ha csökken, akkor szintén követi. Az mnb egy súlytalan kirakatszervezet.
2018. szept. 30. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
29%

A "kipukkan az ingatlanlufi" kifejezést sokféleképpen lehet érteni.

Amikor pl. a devizaválság kirobbant, akkor előtte nagyon sokan vettek fel devizahiteleket úgy, hogy valójában nem voltak alkalmasak annak visszafizetésére a kis változást követően sem, nem hogy egy ilyen válságban. Vagyis az volt az "ingatlanlufi", hogy felelőtlenül adtak a bankot hiteleket olyanoknak, akikről ők is tudták, hogy nagy kockázata van hogy nem tudják fizetni és olyan hitelt adtak, ami szintén nagyon kockázatos volt. Viszont mivel könnyen és sokaknak adtak hitelt, ezért nagyon sok lakás épült. A használt és új lakások árai is magasak voltak miatta. "Felfújta" a piacot. Amikor pedig "kipukkant" akkor nagyot robbant és csak romokat hagyott: rengeteg adósságot, per alatt álló és árverezendő ingatlant, félbehagyott, értéktelen építkezéseket, tönkrement családokat és vállalkozókat, fizetésképtelenséget, munkanélküliséget. Emiatt az ingatlan árak alacsonyra zuhantak, aki el akarta adni annak sem érte meg, mert még azt a pénzt sem kapta volna meg érte amennyiért évekkel korábban vette.

Jelenleg azonban másféle az "ingatlanlufi"

Most az állami támogatások miatt több a vásárló és emelkedett meg az ár. Ha ezek a támogatások megszűnnének, attól a piac még nem omlana össze, hiszen aki most vett fel hozzá hitelt az továbbra is tudná fizetni, nem kellene eladnia bagóért vagy nem veszítené el a hitele miatt. Egyszerűen annyi történne, hogy csak azok építkeznének vagy keresnének új lakást akiknek állami segítség nélkül is lenne rá pénze. Ez az új építéseket kissé visszafogná, de mivel pont az a probléma, hogy nincs munkaerő és nem tudnak annyit építeni, mint amennyit keresnek, csak igazodna a kereslet a lehetőségekhez. A használt lakásokra viszont talán nagyobb is lenne a kereslet, hiszen kevesebben akarnának újat az állami támogatás nélkül. Vagyis még ha meg is szűnne a szocpol a használt lakásokra, ezt ellensúlyozná a kereslet emelkedése, ezt nem tudom.

A lényeg, hogy most irreálisan magasak az új ingatlanok árai, mert irreálisan sokan akarnak egyszerre új lakáshoz jutni. Ez az irreálisan magas ár tűnne el a "kipukkanással", de mivel nem lenne nagy munkanélküliség, nincs válság, a fizetőképes kereslet sem szűnne meg. Az építőipar lassabban tudna dolgozni, mivel pedig most erőltetett a tempó és nagy a munkaerőhiány, a "visszaesés" nem biztos, hogy kárára lenne az embereknek. Ez az ingatlanlufi nem ugyanolyan, mint a 2009-es volt, ezért a kipukkanása sem okoz olyan következményeket. Alacsonyabbak lennének az ingatlanárak, a realitáshoz, vagyis az emberek jövedelméhez megfelelőbbek.

2018. szept. 30. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%

Minden buborékká válik aminek az árára spekulálnak. Ha egy buborék kipukkad akkor áresés jön. Ezt mindenki tudja.

Van még egy olyan érdekes jellemzője a buborékoknak hogy egyre nagyobbra képesek fújódni (az előzőnél nagyobbra) és akkor nagyobbat is szólnak.

Egy másik jellemzőjük hogy egy idő után amikor már nagyon nagyot szólt a sokadik buborék akkor megeshet hogy nem fújódik már fel többé közel sem az utolsó "nagy buborék" szintjére mert az emberek óvatosak kezdenek lenni a buborék tárgyával.

A legérdekesebb tulajdonsága hogy a buborékot az átlagemberek de még a profik többsége se ismeri fel (vagy el és tagadja hátha még többen beszállnak és több lesz a profit) még akkor sem ha már közel a vége. Ez a legutóbbi tulajdonsága a legveszélyesebb.

Még egy veszélye hogy sokan azt gondolják hogy amibe ők fektettek az különleges és teljesen más lesz: soha nem lesz buborék és nem pukkan ki. Azt gondolják hogy teljesen más a kriptopénz és az ingatlan és az arany és a kőolaj és a többi befektetés. Pedig aminek ára van és spekulálnak rá van az mind ugyanúgy működik eszköztől függetlenül.


Ha komolyabban érdekel akkor a buborékoknak van szakirodalma.

2018. szept. 30. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
6%

Az ingatlanok ára az egész világon magas, természetes, hogy ahogy emelkednek a jövedelmek, úgy nőnek az árak is.

A hazai ingatlanárak még mindig nem érik el a piac árait, mert mióta közös Európa létezik, annak a vásárlóerejével is kell számolni, egyre növekvő mértékben.

Nézd meg, mit kapsz mondjuk 300 000 Euróért kint, meg nálunk és akkor megérted azt, hogy értékében még mindig van növekedésre való ok, vagyis a mostani nagy ár. értékemelkedés jogos volt, mert különféle okok miatt nagyon alacsony volt korábban.

Ingadozás persze mindig lesz és lehetséges, hogy lesz majd valamikor árcsökkenés, de akkora már soha nem lesz, mint korábban.

Elmondom neked, hogy az első lakásom, amely 2,5 sz +hallos volt, 360 000 Ft áron vettem, majd pár évre rá 480 000 Ft ért egy egyszobásat, amit 2,5 millióért adtam el.

A mostani szintén háromszobásat 2,8 millióért vettem.

A hozzátartozó fizetések is drasztikusan növekedtek, az elsőnél 3 000 Ft havibér volt, a másodiknál meg tízezer, a harmadiknál meg már ötvenezer és ezek jó fizetések voltak a korukban.

Tekintve a mai helyzetet, nagyjából reálisak a mostani árak, nincs lufi, ami kipukkadhatna.

2018. szept. 30. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
89%

Jah, annyira reálisak, mint anno Floridában...

Egyébként semmi baj nem lenne az egységesített ingatlanárakkal, ha a fizetést is egységesítenék, bérunió és nyugati színvonalú fizetések lennének. Akkor valóban nem volna semmiféle lufi.

Most viszont van. És előbb utóbb kilukkan.

2018. szept. 30. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!