Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Orbán Viktor miért nem használ...

Orbán Viktor miért nem használja a tudományos fokozatát? Vagy ha igen, akkor hol?

Figyelt kérdés

A hivatalos neve dr. Orbán Viktor.


De ezt szinte sehol sem látom ezt így.


2018. szept. 28. 21:20
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
66%

#7 jaj te kretén, hát éppen azt írta, hogy a jelenlegi proli imidzshez nem illik a doktorság, azért nem használja. Mit nem sikerült ezen felfogni? Olyan egyszerű.


Dehogy tanult, járatták valahova, és lett egy sokat nem érő papírja, ami mögött tudás nincs.


#9 megint vicces vagy takács elvtárs :D

2018. szept. 29. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:

A 6-os vagyok, a 7-esnek válaszolnék. A jelenlegit úgy értettem, hogy a 2002 utáni imidzséhez. Az akkori választási vereség után Orbán sok mindent átgondolt: mit kell megváltoztatnia az imidzsén, a stílusán ahhoz, hogy nagyobb tömegeket tudjon megszólítani. Úgy értettem, hogy a rendszerváltás utáni liberális imidzsébe simán belefért a doktori cím, mint ahogy használta is.


Ami a másik érvedet illeti: haj, mennyit találkozom ezzel az érvvel, hogy ha kritizálsz valakit, hát csináld jobban, mint ő, és csak az szölhat bármit, aki többet tett le az asztalra. Az ilyen kommentelők általában magukból indulnak ki és odaírják, hogy "te se tettél le semmit", vagy hogy "Orbán majd elnézést kér, amiért komolyabb végzettsége van, mint neked". Nem szoktam a végzettségemet érvként felhozni, de ha tényleg kíváncsi vagy rá: két doktori címem van, ezek közül az egyik tudományos fokozat (PhD). Ha Orbán elnézést kér tőlem, azt ne a végzettsége miatt tegye (ami mögött csak némi magolás és nulla tudományos teljesítmény áll), hanem azért, amit a felsőoktatással, az akadémiával és úgy általában a magyar tudományos élettel művelt. De még ha elnézést is kérne, akkor is kérdéses, hogy mennyire visszafordítható mindaz a kár, amit okozott.

2018. szept. 29. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
20%

#13

Nem az a gond, hogy ne lenne igazad a doktori fokozattal kapcsolatban, hanem hogy a tényeket magad szája íze szerint forgatod és egyből igaznak is veszed.

Orbán Viktor a hazai politikai életben soha nem használta a dr. Orbán Viktor nevet. Az 1990-es parlamenti névsorban is szimplán Orbán Viktorként szerepelt. Azonban volt egy időszak az életében, amikor nem magyar kormányfőként, hanem az Európai Néppárt alelnökeként volt számon tartva. Ebben az időszakában valóban a teljes nevét használta, mint mások is hasonló jogi végzettség birtokában. Amióta ismét magyar miniszterelnök, ismét nem a dr szerepel a neve előtt, sőt, a hazai politikai életben ez alatt sem használta. Tehát nincs szó olyasmiről, hogy a megváltozott imázsát kellene valamivel alátámasztani, a neve nem változott, maradt ami volt azóta, hogy a rendszerváltásban részt vett.

2018. szept. 29. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
72%
na takács majd pont tőle fogok tanulni, a faluvégi, felkapaszkodott szotyis paraszttól
2018. szept. 29. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
20%

#15

Ne félj, senki nem hiszi azt, hogy tőlem tanulnál bármit is.

Szépen megmutattad, hogy senkitől nem tanultál semmit sem. Értelem hiányában lehetetlen.

2018. szept. 29. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 A kérdező kommentje:

14-es:


Az általam linkelt hivatkozáson dr. Orbán Viktorként szerepel.

2018. szept. 29. 16:53
 17/27 anonim ***** válasza:
20%
14-es: ez logikusan felépített és intelligens hozzászólás volt, köszönöm. Lehet, hogy 90-ben tényleg nem mindenhol volt jelölve a neve előtt a dr., ennek ellenére pontosan tudni lehetett róla, hogy jogász. Manapság inkább ennek elhallgatása történik a kormánysajtóban, olyan szinten nem beszél erről senki, ami véleményem szerint tudatos imázsépítésre utal.
2018. szept. 29. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
10%
A félreértések eloszlása végett: nem iróniának szántam, amit a hozzászólásról írtam. A kormánypárti kommentelőknél ritka, hogy valaki tájékozott és érvelni is tud, erre gondoltam.
2018. szept. 29. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:

#17

Igen, igazad van, a linkeden valóban ez az első pár szó

Azonban ha lejjebb mész, a táblázat alatt már ezt olvashatod:

"Életrajz

Orbán Viktor (Fidesz-MPP) - Fejér megyei területi lista"

2018. szept. 29. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:

18


K urva nagy titok, hogy Orbán jogász! Hát ez aztán... Na most mi lesz, jönnek értünk a TEK-esek, vagy rosszabbak?

Továbbra sincs igazad, ráadásul honnan veszed, hogy aki nem ért veled egyet, az mindenképpen kormánypárti? Én nem vagyok se balos, se jobbos, szóval nem fogadok el semmi birkaként, mint te. Na cső!

2018. szept. 29. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!