Sargentini-jelentést 7. cikkely szerinti eljárás mivel jár?
Ahhoz valóban egyhangú többség kell, hogy a 2-es cikkely megsértését megállapítsák, de utána a büntihez már csak minősített (tagállamok 65%-át képviselő tagok és tágállamok 55%-át képviselő tagok szavazata).
A 2-es cikk meg nem sértését nem meri-e vitatni egy tagállam sem (mert itt max a mértéke a kérdéses), max. a bünti meg nem szavazásában lesznek hősieses a “barátaink” (ha az árát megfizetjük), de ez nem fog osztani, szorozni.
“Az Unió az emberi méltóság tiszteletben tartása, a szabadság, a demokrácia, az egyenlőség, a jogállamiság, valamint az emberi jogok – ideértve a kisebbségekhez tartozó személyek jogait – tiszteletben tartásának értékein alapul. Ezek az értékek közösek a tagállamokban, a pluralizmus, a megkülönböztetés tilalma, a tolerancia, az igazságosság, a szolidaritás, valamint a nők és a férfiak közötti egyenlőség társadalmában.“
"A 2-es cikk meg nem sértését nem meri-e vitatni egy tagállam sem."
Már megbocsáss, de te ezt honnan tudod előre? Különösen, hogy már két tagállam is jelezte, hogy ezt nem szavazza meg.
Pl. egy korrupcióra kihegyezett “vádiratot” senki nem mer vétozni. Elég egyértelműen benne lesz, hogy a piaci versenyben az egyenlőség elve sérül 2010 óta folyamatosan. Nem lehet véletlen, hogy a miniszterelnök volt egyetemi cimborája volt a korábban aközbeszerzések legnagyobb nyertese, most meg a gyerekkori csicskája (gyerekkori barátságban a 2,5 évvel fiatalabn nem egyenrangú a nagyobbal). A legszebben meg vője és lánya gyarapodik mostanában a közbeszerzéseken.
Erre csaj az mondhatna, hogy szerinte rendben van, aki mégnagyobb tolvaj, ilyen szerepben pedig senki nem akar tetszelegni, meg ennyire intézményesült lopás nincs se lengyeleknél se bolgároknál.
Nem a korrupcióra volt kihegyezve a Sargentini jelentés.
Asszem 12 pontja volt, egyesek teljesen abszurdak, és alátámasztatlanok. Ilyen fajsúlyú jelentés egy nem bizonyítottan semleges bizottság tollából? Fene tudja?
Bontsuk le kicsire. Ha én ki akarom ebrudálni a szomszédot a lakásból, mert zavar, hogy ugat a kutyája, mit teszek? Írok egy beadványt, amit aláíratok mindenkivel, aki utálja a kuttyokat. Akit nem zavar, azt nem keresem meg. Hát ez nagyjából ilyen.
De... tudod, ha a kutyatulajdonosnak van szavazati joga, elgondolkodik... ha megszavazom, hogy Józsi menjen innen a fenébe a kutyájával, holnap megszavazzák, hogy én is menjek. Mégha kutyám sincs.
Na, ezen fognak elgondolkodni a különböző államok, akik nem a kondér közelében vannak.
De azért elég hangsúlyos a korrupció téma benne, ilyen apró kijelentésekkel:
“mivel becslések azt mutatják, hogy a közvetlen társadalmi veszteség szintje nagyon magas Magyarországon, a teljes szerződéses értéket tekintve 15-24%-ot ér el a 2009–2016-os időszakban, ami legalább 6,7 milliárd és 10,6 milliárd euró közötti összeget tesz ki;”
“mivel 2008 óta Magyarország 19 pontot vesztett a korrupcióérzékelési indexben, ami az egyik legrosszabb eredmény a tagállamok körében;“
“n a korrupciót széles körben elterjedtnek (89%) érzékelik. A Világgazdasági Fórum által közzétett 2017– 2018. évi globális versenyképességi jelentés szerint Magyarországon a vállalkozási tevékenység folytatása szempontjából az egyik legproblematikusabb tényezőt a korrupció jelenti.”
Emögött a 68 oldal mögött pedig ott van még sokezer oldalnyi alátámasztás is, amit magyar tudományos műhelyekben írtak. Pl. a CEU-n, aminek mostani rektora kanadai egyik vezető politikusa volt (kanadai ellenzék vezetője, korábban miniszterelnök kabinetfőnöke, 3 generációra visszamenőleg apai ősei nagykövetek, miniszterek), előző rektora meg korábban az USA Külügyminisztériumának volt az emberi jogokért felelős helyettes államtitkára.
Aha, a CEU... hát ők tuttira elfogulatlanok lehetnek.:)
És mi a helyzet az ELTE-vel, meg a pécsi egyetemmel, akik beadványban tiltakoztak, hogy a nevüket felhasználják, mert velük aztán nem tárgyalt senki... aztán magasról tettek a tiltakozásukra.
Persze, nem kizárt, hogy beszélgettek a portással, vagy 1-2 bukott diákkal...
A sargentini jelentés ezer sebből vérzik. A megszületésétől kezdve a szavazásig, ami szerint elfogadták. Ha az Unió fura urai úgy gondolják, hogy ők jogszerűen cselekedtek, nagy a baj az egész Unióval.
Még nagyobb, ha mégis tudják, csak nem érdekli őket.
Biztos vagyok benne, hogy az ELTE-ről és PTE-ről sem a gondnokokat meg a takarítókat kérdezték, hanem egyetemi oktatókat, akik azt mondták, hogy ne nevesítsék őket, de azt nyugodtan írják bele, hogy hol dolgoznak. Egyetemi életben a gondolatok szabadságát nem illene üldözni, így hogy üldözik, ennyi kis fricskát megérdemel tőlük az egyetemük vezetése.
A Sargentini jelentést a CEU rektorának köszönhetjük, aki a diplomáciai harc élő legnagyobb mestere, olyan kapcsolatrendszerrel, amit fel sem fognak a neki támadó hülyék (apja Kanada ENSZ nagykövete volt, annak apja orosz gróf, oktatási miniszter, annak apja orosz gróf, nagykövet, később belügyminiszter, anyai ágán is sok a nagytőkés, rektor, de van híres filozófus, sőt Kanada főkormányzó is a családjában).
Kedvenc olvasmánya apai dédapja naplója. Nagykövetként a Krími vesztes háború után ő szeletelte le az Oszmán Birodalomról ágyúnaszád-diplomáciával (engedelmeskedsz vagy kiirtunk) Szerbiát, Bulgáriát (majdnem bolgár cár is lett).
De előző állomáshelyein még keményebb volt, ő csatolta az Orosz-Birodalomhoz Közép-Ázsia korábban független kánságait (mai Kazahsztán, Kirgizisztán, Tadzsikisztán, Türkmenisztán és Üzbegisztán), majd a kínai Csin császároktól ugyanígy vette el 27 éves vezérőrnagyként az Amúr-vidéket (10 Magyarországnyi terület), kijátszva közbe az angol és francia törekvéseket is.
Megint pontosítom magam:
törökök által elvesztett krími háború..
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!