Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Az Eü-höz azért nem mer egyik...

Az Eü-höz azért nem mer egyik kormány sem érdemben hozzányúlni, mert az szavazatvesztést eredményezne?

Figyelt kérdés

[link]


Az EÜ-höz egyik kormány sem mer érdemben hozzányúlni, ugyanis az szavazatvesztéssel járna, éppen olyan ez, mint a nyugdíjasok ingyen utaztatása.


Pedig, nem kellene magát megerőltetnie az aktuális kormányoknak.


-Racionalizálni kellene.A múlt rendszerekben minden kisvárosba bazi kórházakat építettek, ma már nem indokoltak.

A megyejogú és megyszékhelyeken legyen nagy kórház, a kisebb előbbieknél alacsonyabb státusszal rendelkező városokban elég a járóbeteg ellátás, de az magas színvonalon.


-Az EÜ finanszírozását újra kellene gondolni és bevezetni a vizitdíjat, továbbá recept felírási díjat, kontroll díjat....stb.Ami abban az esetben alacsony összeg, ha rendben van a TB.

Ez annyit javítana,hogy az intézmény alap szükséglete, mint a WC papír és a hasonlók biztosítva lennének


-Letörni a főorvosok szarvát, elég sokuknak nagy a hatalma és sokszor a kórházigazgatókat is sakkban tartják.Azért, ne a befőtt tegye el a nagymamát


Ezután lehetne emelni a béreket.

Egy diplomával rendelkező ápolónak olyan BR 400 ezer forint alapbár kellene, hogy itthon maradjon és motiváltabb legyen.Továbbá, a szakma utánpótlását is javítaná.

Egy kezdő szakorvosnak br 600-e.


És még ezek is a nyugati bérek alatt vannak.


2018. szept. 21. 19:33
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
Tévedés ez a "szavazatvesztés" dolog. Egyrészt amit az állampolgárok befizetnek, azt a kormány nem az egészségügyre fordítja, szabadon garázdálkodik vele. Másodsorban egyre inkább megszilárdul, hogy az intézményi vezetőket politikai alapon nevezik ki, ennek megfelelően a kontraszelekció lefelé is elburjánzik, nem a szakmai hozzáértés az elsődleges. A vezetés kiválasztása ott is hibádzik, hogy az orvos képzettségűek nem rendelkeznek olyan ismeretekkel, amelyek egy "egészséggyár" racionális, mondhatni gazdaságos működtetéséhez kellenének és szakmai féltékenység miatt nem bíznak meg a műszakiakban, közgazdászokban. Harmadrészt, a hálapénz és az ezt övező erkölcsi, munkajogi problémák olyan légkört teremtenek, ahol csak nagyon határozott vaskézzel lehet rendet rakni. Ezt viszont nem vállalja senki, mert nem akartja, hogy koponyájában jégcsákánnyal találják meg egy mellékutcában. A hálapénz kifejezetten balkáni jellemző, nemhogy a valamikori NDK-ban, de Csehszlovákiában és Lengyelországban sem volt jelen, csak a baksiskedvelő Balkánon.
2018. szept. 21. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

# 7


Ne haragudj, de ritka nagy hülyeséget írtál :D


[link]


[link]


[link]


[link]


[link]


Milyen csődközeli helyzetről beszélsz? :D Ezt linkel támaszd már alá, amit most ide leírtál :D


Tudtommal köszönik szépen nagyon jól megvannak a magánkórházak és klinikák, sőt ha tudni akarod, most épül a Lechner Ödön fasoron egy gigamega magánkórház, ha csődölnének, akkor az sem épülne, nem ? :P


Ezt is, hogy nem mennek az emberek magánkórházba, melyik kisujjadból szoptad gyorsan ki? vagy hol élsz jelenleg?


Vannak emberek, akik kifizetik a 20e forintot a vizsgálatra, mint várjanak 5-6 hónapot a várós listán... ezt is linkkel támasszam alá?


Pontosan azt mutatja meg a mai helyzet, ahol részlegesen osztályok zárnak be, orvosok és ápolók csoportosan mondanak fel, hogy a mai rendszer összedőlőben van...ezt ti mikorra veszitek észre? Amikor ki lesz írva a kórházra, hogy zárva vagy mikor? Zacher Gábor is megmondta, hogy ha változatlanul megy minden tovább pár éven belül összefog dőlni az EÜ!!!

2018. szept. 21. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
43%

Nem azért, és nem egyetlen ok miatt.

Először is az egészségügyben még mindig feudális viszonyok vannak sok helyen. Azok a nagyon jól kereső kiskirályok nem engedik, és igen nagy a hatalmuk.

Másodszor, ezért meg ásért, az egészségügy érdekérvényesítő ereje kicsi, ha pénz kell, mindig onnan veszik el. Ugyanis ennek következményei nem látszanak azonnal, rá lehet kenni másra.

A mostani kormány viszont ezen felül tudatosan teszi tönkre. A beteg ember magával van elfoglalva, nem az ő disznóságaikkal.

2018. szept. 21. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
38%

Felmondott 5-6 Mengele. Ezzel csak nyertek a betegek!

Érdekes, amikor a liberálbolsevik kormány elvette a 13. havi fizut, nem óbégattak az orvosok. Most, amikor másfélszer-kétszer annyit keresnek mint 8 éve, rikácsolnak, hogy kevés.

A színvonalukról a cikk végén dr.Dombóvári Zalán írása alapján lehet tájékozódni. Ő az egyik orvos, aki felmondott, de ha nem mondott volna fel, akkor kirúgták volna, mert a raktárban leselejtezett bútorokat fotózott a görény és használatban levőkként terjesztette a képeket.

Etikai vizsgálat előtt áll.

[link]

2018. szept. 21. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
57%

A magyar ember elképzelése az lenne, hogy pár forint biztosítási díjét (vagy nevezzük járuléknak) három orvos ugrálja körül a vörös szőnyegen amikor belép a kórházba.

Ja egyébként meg a járulékot a minimálbérből fizetné mert a többit azt zsebbe kapja a főnökétől mert így mindenki jobban jár.

Annyi pénz nincs a világon - és főleg nem Magyarországon - amiből ezt meg lehetne valósítani. A képet színesíti a hálapénzen havonta milliókat kereső öreg főorvosok által működtetett feudális kasztrendszer.

Ezt a rendszert ilyen orvos és nővér elvándorlás mellett nem lehet megreformálni.

Bármit tesznek az valakinek az érdekét sérteni fogja.

Szerintem az első lépésként a befizetett járulék összegétől függően adni kellene a biztosítottnak egy keretet amelyből magán ellátást vásárolhatna az állami helyett. Ha egy vizsgálat az állami kórházban 10 ezer a magánorvosnál 30 ezer, akkor fizesse ki az állam a 10 ezer forintot a magánorvosnak is. A 20 ezret meg a beteg.

Mivel az állami egészségügyben volumenkorlát van, ezért

ezt a lehetőséget mindenképpen a járulékfizetés mértékéhez kellene kötni.

2018. szept. 22. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!