Ha megépül a Paks 2 akkor a többletenergiát el lehet majd adni külföldre vagy felmennek az árak?
ha megnézzük az elektromos autók milyen iszonyat gyorsan fejlődnek, és hogy egyre többen veszik ezeket a kocsikat, akkor mire Paks II megépül alig ha fog termelni annyi energiát hogy több százezer, esetleg millió elektromos autó kiszolgálása után maradna többletenergia eladásra.
igaz még csak "fél" gyerek cipőben jár az árammal működő kocsik felhasználása és gyártása, de garantálom hogy 20-30 éven belül minden 3. magyar elektromos kocsival fog járni.
szóval egy atomerőmű kiváltása az okosok szerint az elkövetkezendő 100 évben semmivel nem lesz kiváltva.
Nem lesz emiatt többletenergia, mivel a teljes felfutásra leáll a Paks1, ez olyan, mint amikor valakinek készül szétesni az autója, ezért készül venni egy másikat, aztán azon aggódnának az ismerösei, hogy minek akar két autót fenntartani.
Az az energia amit a Paks2 termel, annak az igazi haszna, hogy nem kell külföldről megvennünk. Ugyanis más forrás nem lenne.
Ország energiaszükségletének harmadát Paks adja, szintén harmada import, míg a maradék egyéb úton kerül előállításra.
Paks 2 a tervek szerint az energiaszükséglet 50%-át fogja biztosítani.
"lehet hogy találnak olyan alternatív energiaforrást ami miatt zuhanni fognak az energiaárak. Aztán mi meg ülünk majd Európa legdrágább, radioaktiv energiaforrásán "
A csillogó szemű zöldbolsevikok kedvenc mantrája, ahogy a nagykapacitású energiatárolás is "majd addigra biztosan kitalálják". Bármilyen aátámasztás = nulla. Elárulom a poént: bármiból állítod elő az elektromos energiát, az sokmindenféle lehet, de a fogyasztók számára olcsó soha nem lesz.
Ez a többletenergia biznosi most is megy, hiába van még csak Paks1.
Az árak? Még szép, hogy felmennek minimum tripladuplán, hisz vissza kő fizetni a ráfordítást.
"nagykapacitású energiatárolás is"
Ami azt illeti, ezt már megoldották, illetve folyamatosan fejlesztik. Tesla gyárt hatalmas kapacitású akkumulátorokat. Ezek nagyon jó hatásfokkal működnek, de baromi drága, és (mint minden aksi) folyamatosan veszít a maximális kapacitásából.
Vannak viszont egyszerű, mechanikus módszerek. Jellemzően a helyzeti-mozgási energia konverzión alapulnak. Magasabb pontra felszivattyúznak vizet, és mikor energiára van szükség, akkor leengedik, ami turbinákon át elektromos energiát állít elő. Ez már jóval olcsóbb, de a hatásfok rovására. De ez is energiatárolási módszer.
Jelenleg a magyar villamosenergia-felhasználás csaknem FELÉT! (úgy 45%-át) importból fedezzük.
Ha sikerül tartani a határidőket (atomerőmű projekteknél ritkán sikerül) akkor lesz kb 3-4 év, amíg a 4 régi és a 2 új blokk együtt üzemel. Utána, a 2032-től kezdve a 4 régi blokkot végleg leállítják. 2032, 2034, 2036, illetve 2037 a meglévő 4 blokk üzemidejének a vége.
2037 után a 2 új blokk nagyjából annyit fog termelni mint azelőtt a 4 régi. Exportól álmodni Paks 2 tekintetében tehát nem érdemes.
Ajánlott olvasmány a hazai áramimportról
www.mavir.hu
Itt látható a főoldalon, hogy épp mennyit importálunk, vagy épp mennyit adunk el.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!