Akik szerint az M1 nem kormánypárti, szokták is nézni?
Figyelt kérdés
Vannak általános hírek ( kisállat született, baleset történt, hárman meghaltak, verekedés volt, stb ), de ha politikáról van szó a kormány szavait adják tovább: elnyomó Brüsszel, Soros, sorosista tüntetők, Brüsszelből fizetett ellenzék, stb.
Kormánykritikus, az ellenzék álláspontját tükröző hírek és vélemények nem jelennek meg ( holott ha jól tudom a hírek valahány százalékának, talán harmadának, de javítsatok ki ha tévedek, ennek kéne lenni ).
2018. szept. 16. 12:15
1/9 anonim válasza:
Mindamellett, hogy a köztévé mindig a regnáló hatalom szócsöve, az M1-be is hívnak meg ellenzéki politikusokat.
2018. szept. 16. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
2/9 anonim válasza:
#1
Pontosan, 4 évente 5 percre.
2018. szept. 16. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
3/9 anonim válasza:
Ez is a pofátlanság határán túlra esik: reklamálni, hogy a köztévé miért nem támadja a regnáló hatalmat.
2018. szept. 16. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
4/9 anonim válasza:
A közmédiának a profilja az, hogy ha onnan egy külfödi média valamit idéz, arra úgy tudjon hivatkozni, mintha zt maga a kormány állítaná. Akár olyan módon is, hogy az ott elhangzottakról kormánypárti politikusok véleményét kérik ki. Tehát innen le is van rendezve a kérdés, hogy kormánypárti -e vagy nem. Az a dolga, hogy referencia legyen a hivatalos kormányzati állásfoglalásra.
2018. szept. 16. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
5/9 tgt válasza:
4-es, ez nem igaz. A közmédiának példamutatóan tárgyilagosnak kéne lennie. A közmédiának nem az a feladata, hogy a kormány szócsöve legyen.
2018. szept. 16. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
6/9 tgt válasza:
3-as, az a pofátlanság, hogy a kormány a polgárok pénzén propaganda csatornává változtatta a közszolgálati tévét.
2018. szept. 16. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
7/9 anonim válasza:
#5
Én pont az ellenkezőjét látom mindenhonnan. A német és az orosz köztévét is mindenhonnan úgy idézik, mintha a Kreml, vagy a Bundestag hivatalos álláspontját közvetítenék, amire lehet referenciaként tekinteni.
2018. szept. 16. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
8/9 tgt válasza:
7-es: Ha egy tévécsatorna korrekt és tárgyilagos, biztonsággal lehet idézni tőle, tudva, hogy a különböző véleményeket és álláspontokat megjeleníti. Ettől válik hitelessé. De ez nem azt jelenti, hogy egy állásponttal azonosul. Nálunk a közmédia teljesen a kormány álláspontját hirdeti, a választások előtt a kormánykoalícióról és a kormányról szóló tudósításoknak 96 százalékban pozitív volt a hangvétele, az ellenzékről szóló tájékoztatásé 82 százalékban negatív. És a helyzet azóta sem javult. A közmédia nem a kormányé, hanem mindenkié, közösen finanszírozzuk az adónkból. Ezt a közös tulajdont nem használhatja fel a kormány a saját céljaira.
2018. szept. 16. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
9/9 anonim válasza:
Szerintem nem negatívak az ellenzékről szóló hírek. Pl. a tüntetésekről sem.
Hogyan kéne máshogy mondani, mutatni, hogy másmilyen legyen, azt nem tudom.
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik. Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!