Mit jelent, hogy nincs Magyarországon demokrácia? Akkor Észak-Koreában mi van?
Azt, hogy ugyan léteznek a demokratikus intézmények, de csak látszólagosak.
Főleg a közigazgatás területén figyelhető meg, hogy a nem kormányközeli embereket leváltották a magas pozíciókból és a fideszkatonákat ültették a helyükre, akik teljhatalommal és ha az érdekeik úgy kívánják a jogszabályokat semmibe véve végzik a dolgukat.
A kisemberek pedig sokszor nincsenek tisztában a jogaikkal vagy nem mernek fellépni a törvénysértő eljárások ellen.
A leggyakoribb, hogy nincs pénzük megfizetni egy jogi képviselőt..
Nincs Magyarországon demokrácia = nem a liberális szellemi holdudvar mondja meg a tutit. Illetve megmondja, de nem hallgat rájuk senki.
Észak-Koreában mi van? Nem tudom. De nem demokrácia. Valamilyen diktatúraféle.
Igazi társadalomtudományi géniuszok gyűltek itt össze. Egy demokráciának része a mindenki számára hozzáférhető, kiegyensúlyozott tájékoztatás, a fékek és ellensúlyok, a meritokratikus pozíció- és vagyonszerzés. Ezek jelenleg erősen sérülnek. Nem beszélve az olyan apróságokról, mint például az, hogy a legfőbb ügyész vagy az államelnök ellenőrző szerve a kormányzásnak, nem pedig aláírómajmok.
Magyarország természetesen szabadabb, mint Észak-Korea. Szabadabb Jemennél, Iránnál, Oroszországnál, Angolánál, Csádnál, Eritreánál, Egyenlítői-Guineánál, de kevésbé szabad, mint mondjuk Észtország, Szlovénia vagy akár Uruguay. Egy átlagember szidhatja Orbán Viktort, de egy minisztériumi dolgozó magánemberként, a saját Facebookján ha megteszi ugyanezt, már tarthat retorzióktól. Ez meg már nagyon nem oké. Meg a folyamatosan épülő oligarchia sem.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!