Hogyan lehet kétharmad egy olyan szavazás, ahol 448 igen szavazattal,197 ellenében,48 tartózkodás mellett fogadták el a képviselők a dokumentumot az Európai Unióban?
6.
De EDDIG a tartózkodások beleszámítottak, nem? A jelenlévők tartózkodása beleszámított, az ott tartózkodók tartózkodása érvényes volt. A szabályok szerint.
"2011-ben a hatalom bebetonozása érdekében változtatták meg az alkotmányt"
2010-ben a te általad elfogadott szabályok szerint szerzett kétharmadot a Fidesz. Tehát az alkotmánymódosítás teljesen demokratikus volt. Az meg, hogy hányszor módosították, kit érdekel? :) Az a baj, hogy ezeken rágódsz még mindig, holott több éves dolgok.
"tartózkodások nem számítanak bele a szavazók számába."
Hmm, érdekes. Kérdés akkor, hogy minek van egyáltalán akkor tartózkodás választási lehetőség.
"Hmm, érdekes. Kérdés akkor, hogy minek van egyáltalán akkor tartózkodás választási lehetőség."
Szerintem keress fel egy baloldali és jobboldali EP képviselőt a fogadóóráján, ők szerintem bővebb felvilágosítást tudnak erről adni.
Mondjuk itthon szerintem kicsit hasonlóan működik a választási rendszer, te elmész, de érvénytelenül szavazol, akkor az nem számít bele a végső eredményebe, pedig te ott voltál és szavaztál.
"te elmész, de érvénytelenül szavazol"
Ezek érvényes szavazatok voltak, nem is értem, hogy lehet összefirkált szavazólaphoz hasonlítani egy Európai Uniós szavazást.
"De EDDIG a tartózkodások beleszámítottak, nem? A jelenlévők tartózkodása beleszámított, az ott tartózkodók tartózkodása érvényes volt. A szabályok szerint."
Épp ez az, hogy nem. Az EP-ben az a szokás, hogy a tartózkodásokat nem számítják bele. Ez mindig is így volt.
A fidesznek pont az kedvezett volna, ha a szokástól ELTÉRŐEN ment volna a szavazási rendszer. Csak ezt nem szeretik hangoztatni.
A vita tárgya az volt, hogy a jelenlegi szavazás "speciális-e". Mert azon szavazások, ahol speciális többség kell, kivételt képeznek és ott már számolni kell a tartózkodásokat.
Az EP jogászai végül úgy döntöttek, hogy a mai szavazás nem speciális jellegű, így a szokásos szavazási rend érvényes rá.
"Ezek érvényes szavazatok voltak"
A tartózkodás nem szavazat. Mi mellett szavaztak? Ha igennel szavazok, akkor elindul a megfelelő eljárás. Ha nemmel szavazok, akkor elutasítom a jelentést, és akkor csá, nincs eljárás, megy minden tovább ahogy eddig. De ha tartózkodok, akkor mire szavazok? Semmire. Ízlelgesd a magyar nyelvet: nemmel szavazott... igennel szavazott... tartózkodott a szavazástól. Hoppá. Nincs olyan, hogy tartózkodással szavazott, ez eleve képzavar.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!