Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mit gondoltok Vekerdy Tamás...

Tgt kérdése:

Mit gondoltok Vekerdy Tamás Orbán Viktorhoz írt nyílt leveléről?

Figyelt kérdés
[link]

2018. szept. 7. 13:56
1 2 3
 11/26 A kérdező kommentje:
10-es, nagyon érdekesek a videóid, de nem tudom hogyan kapcsolódnak a témához.
2018. szept. 7. 21:38
 12/26 A kérdező kommentje:
Takács: Vekerdy Tamás miatt emberek fulladtak meg? Hogy tudtál eljutni idáig?
2018. szept. 7. 21:45
 13/26 anonim ***** válasza:
17%

Na kedves Kérdező, a kedvedért elolvastam a 24-es cikket (szerencsére az És-link nem működött, de talán nem is baj).

Tényleg briliáns, ahogy számon kéri először a kereszténységet, majd a végén csak sikerül a kereszténységre feltuszkolnia a holokausztot. Igazi nosztalgia kerített hatalmába. Újra a 2000es évek elején éreztem magam, amikor a csapból is a nagyon mértékadó nagyon független értelmiség nácizása folyt. Valaki szólhatna már Vekerdi pápának, hogy azóta eltelt 15 év, és most már a "fékek és ellensúlyok" van divatban.

Én azt írtam koràbban, hogy ha észérvekkel levezeti mi a baja orbánnal, azt adom, de ez a nyílt levél csak egy "van-e sapka a nyuszikán" érvelés. Színvonaltalan. De legalább meg van öntözve az öreg értelmiségi pökhendiségével, az is több mint a semmi.

Mivel nem tudtad biztosan, elárulom: Vekerdi deklaràltan szdsz-es volt. Azt is kérdezted, mit ártott az szdsz a kereszténységnek. Erkölcsi értelemben semmit, mert ha az szdsz szapul egy keresztényt, az számára dicséret. De az ellenséges hozzáállás talán még neked is átjön még a rövidített változatból is.

Ez a véleményem, hogy a kérdésedre válaszoljak.

#2es voltam.

2018. szept. 7. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
74%

#12


Úgy, hogy a hitgyüli zsinóron rángatta az SZDSZ-t, azt az SZDSZ-t mellyel Vekerdy is szimpatizált.


(az persze megint más kérdés, hogy a hitgyüli azóta a fideszt irányítja)

2018. szept. 7. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
75%

Vekerdyt tiszteltem, mint gyerekpszichológust és mint embert. Most már csak mint gyerekpszichológust tudom tisztelni.

Sajnos, idős korban sok értelmes ember kezd el furcsa dolgokat mondani. Pl. Moldova György is.

2018. szept. 8. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 A kérdező kommentje:
14-es: Tudod, kereszténynek lenni azt jelenti, Krisztust követni. És hogy mit tett, és mit tanított Krisztus, azt az Evangéliumokban lehet elolvasni. Ha valaki a kereszténységet hirdeti, magát kereszténynek vallja, de a mondatai és a tettei szöges ellentétben állnak az Evangéliumokban leírtakkal, joggal vetődik fel a kérdés, mi az ő kereszténysége. Vekerdy ezzel szembesítette Orbánt. És azzal, hogy volt már a történelemben olyan, amikor a magukat kereszténynek nevező politikusok gyűlöletet szítottak mások ellen, és láttuk mi lett az eredménye. A gyűlöletkeltés politikája biztosan beérik néhány évtized alatt. Erre kéne reagálni, és nem szdsz-ezni. Meg arra, hogy ki kell-e menteni embereket a vízből, vagy hagyni kell őket megfulladni? Vajon melyik a keresztényi cselekedet?
2018. szept. 8. 06:39
 17/26 anonim ***** válasza:
75%
16-os, tudod, a nem-keresztények elolvassák a bibliát -de leginkább nem-, vagy inkább magukba szívják megmondóembereik megmondásait, majd szigorúan logikai alapon ítéleteket állítanak fel: HA xy, olyan módon felel meg az általam értelmezett bibliai tanításnak, ahogy én (mmint a kiritkus nem-keresztény) értelmezem a tanítást, és ahogy én értelmezem, hogy meg kell felelni, AKKOR xy valóban keresztény, egyébként nem. Hogy jönnek ehhez a nem-keresztények?!
2018. szept. 8. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
34%

Vekerdy érvelése egyszerű : a keresztények szelídek, nem bánthatnak senkit, ha őket bántják oda kell nyujtani a másik arcuk és kenyérrel kell viszonozni. Evidens, hogy a mai helyzetben kussolniuk kéne és bennegedni az összes migránst és persze engedelmeskedni a liberális diktátoroknak szó nélkül...


Vekerdy kérdezi, hogy hát miért nem ezt csinálják ?

2018. szept. 8. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 A kérdező kommentje:
17-es: Te komolyan úgy értelmezed ezt, hogy a „nem-keresztények” támadják a keresztényeket? Bele se merek gondolni, kiket értesz „nem-keresztények” alatt.
2018. szept. 8. 11:05
 20/26 A kérdező kommentje:
18-as: Érdemes elolvasni az Evangéliumot. Négy is van belőle, bármelyiket olvashatod, nem hosszú. Ha elolvastad, igaznak érzed, és azt az utat akarod követni, amit a könyv főszereplője, Krisztus mutat, akkor keresztény vagy. Ha úgy döntesz, ez nem a te utad, akkor sincs baj, csak akkor mi a te kereszténységed? És elhiheted, ennek semmi köze a liberalizmushoz.
2018. szept. 8. 11:13
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!