Egyre gyakrabban hallom és olvasom, ha valaki mondjuk kreatív munkát végez, és beszólnak neki, hogy menjen el inkább dolgozni, meg hogy tegye hasznossá magát,stb. Azt persze meg kell jegyeznem, hogy nem éppen értelmiségiek száját szokta ez a mondat elhagyni általában, de ez ma tényleg a átlag morál Magyarországon, hogy ennyire semmibe veszik a szellemi és kreativitást igénylő munkákat és csak az egyszerű fizikait fogadják el munkának? Komolyan idáig süllyedtünk volna? Pedig ha ezek az "okos" emberek tudnának gondolkodni, az értelmiségi munka nélkül nekik se lenne munkájuk, mert a gyárakat ahol ők dolgoznak is értelmiségiek vezetik. Most akkor hogy van ez? Utáljuk még ki a maradék értelmiséget és mindenkit vezényeljünk ki a földekre kapálni, vagy hogy felelne meg a jobbosoknak?
Nincs az semmibe véve csak nagyon általánosítasz. A szellemi munka egy nagyon tág fogalom amibe beletartoznak a kimondottan értelmetlen ökörségek is
2018. szept. 3. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
12/18 anonim válasza:
Ahogy előttem írták Magyarországon mindenki lenéz mindenkit.
Fizikai munkások lenézik a szellemi munkásokat, mert nem csinál semmit.
Szellemi munkások lenézik a fizikai munkásokat, mert azok biztos nem tanultak és azért lettek fizikai munkások.
2018. szept. 3. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
13/18 A kérdező kommentje:
Az, hogy minek van értelme és minek nem, az nagyon relatív. Ha valaki mondjuk regényeket ír azt is nevezheted haszontalannak, főleg ha nem ismered a munkásságát, de így van ez sok mindennel. ismerek olyan zene készítőt is, akit idehaza nem is ismernek, mert külföldi megrendelőknek dolgozik. Ezek a munkák könnyen tűnhetnek egy kivűlálló számára haszontalannak vagy henyélésnek.
2018. szept. 3. 10:53
14/18 anonim válasza:
Kemény leszek, de szerintem elég egyértelmű, hogy akinek a szellemi képessége csak arra elég, hogy fizikai munkás legyen, az nem fogja átlátni, hogy egy szellemi munkás mivel foglalkozik és annak milyen haszna van. Ellenkező esetben ő is szellemi munkás lenne inkább. Legalábbis szerintem elég ritka, hogy valakinek megvan az értelmi képessége és tehetséges hogy jogász, fizikus, író vagy akármi legyen, de mégis azt választja, hogy elmegy kapálni vagy betont keverni.
2018. szept. 3. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
15/18 anonim válasza:
Egyébként meg a pénz minden ilyen vitát eldönt. Senki nem szereti szórni a pénz, tehát ha valamilyen tevékenységgel meg lehet élni, akkor az a tevékenység nem haszontalan. Ilyen egyszerű.
2018. szept. 3. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
16/18 anonim válasza:
#1 szociológusra pont hogy nagy szükség lenne egy ennyi szegénnyel meg hajléktalannal teli országban.
2018. szept. 4. 03:31
Hasznos számodra ez a válasz?
17/18 anonim válasza:
Kérdező, ha ez megnyugtat, nem most süllyedtünk idáig. Viszont máig nem sikerült ebből kikecmeregni. Ehhez kapcsolódik az a felfogás, ami a rendszerváltás után színezte tovább a palettát: a vállalkozói réteggel kapcsolatos szterrotípiák. A vállalkozó, mint kifejezés, egyet jelentett a léhűtő, ügyeskedő bűnözővel. Ez máig sem kopott ki a köztudatból.
És hogy a politikát se hagyjam ki (mert sajnos nem lehet), a szellemi és fizikai munka megvecsültsége közti szakadékot a fidesz ahelyett, hogy betemette volna, még tovább mélyítette azzal, hogy első regnálása alatt kijelentette, ha nincs diplomád, nem vagy ember. Rá is szabadított az országra egy szekérnyi könyvtár-büfé szakon végzett potenciális munkanélkülit. Most meg kapaszkodnak a szakmunkásokért...
2018. szept. 5. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
18/18 Fizikakedvelő válasza:
Igen,leginkább nekem a pénzközpontú gondolkodás tűnik fel. Ha valaki például kutató szakra megy(értsd bármilyen egyetemi szak amiről leginkább intéztekben és egyetemeken lehet dolgozni),vagy arra szeretne menni,akkor egy átlagos mqgyar szülő szerintem nem szimplán józan kritika mentén ítél,hanem egyből a PÉNZ,A PÉNZ!!
Nyilván nem azt állítom,hogy magyar ember nem hagyja dönteni a gyermekét,de ehhez is kellett idő. Nem szabad átesni a ló túloldalára, a "nagyképű értelmiség" is rossz dolog. De mindig meglepődöm,hogy hogyan voltak a kommunizmusban képesek szakmát választani a gyereknek! Ez egy szörnyű gondolkodásmód.
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik. Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!