Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mit szóltok ehhez?

Mit szóltok ehhez?

Figyelt kérdés
[link]
2018. aug. 25. 19:34
 1/4 anonim ***** válasza:
91%
Így talán tisztul a terep, és esélyesebb lehet később majd egy valódi ellenzéknek a színre lépni. Bár az MSZP nem tudom mire föl erősödött, régóta bukott párt, amíg ők meg a DK ott vannak, addig még egyharmad se lesz az ellenzéknek.
2018. aug. 25. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
33%
Én meg vagyok lepve, hogy még egyáltalán van ennyi szavazójuk ezeknek az ellenzéki pártoknak.
2018. aug. 25. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

A választásokkor az Együtt és a Liberálisok felszámolhatták magukat. Ezek gyakorlatilag nem létező pártok voltak. Egyedül Juhász Péter csinált valamit, akit ugyan én rettentően ellenszenvesnek tartok, de elismerem a munkáját.


A DK-nak be sem szabadott volna jutnia a parlamentbe. Gyurcsány játszótere az egész párt, a gyalázatos programról és kommunikációról nem is beszélve.


Az LMP olyan párt volt, amire Schiffer vezetése idején akár még szavaztam is volna, pedig nagyon nem tetszenek nekem ezek az álszent zöld-profilú pártok. Amióta nem elnöke, egyre és egyre lejjebb süllyed, nem jósolok neki sok időt. Szél kilépése szintén elvett tőlük (nekik) jelentős mennyiségű szavazatot.


Az MSZP és a Párbeszéd a növekedését csak a DK és LMP mellől elpártoló baloldali szavazóknak köszönheti. Egyébként egyik sem fog a közeljövőben, de vélhetően sose kormányzás közelébe kerülni.


A Jobbik néppártosodása egy okos húzás lett volna, ha megfelelően lett volna kivitelezve és kommunikálva. Ha nem szúrták volna el, idén akár 30% körüli eredményük is lehetett volna.


A Fidesz a növekedést a stabilitásának köszönheti. Rajtuk (és a KDNP-n, de az gyakorlatilag nem létezik) kívül nincs olyan párt, amelyikben vakon bízik a szavazóik magja, ami nem mellesleg elég népes.



A kérdésre válaszolva, én helyesnek és jogosnak találom, hogy a jelenlegi ellenzék szétesőben van. Ennek eredményeképp az elkövetkező években megjelenhetnek az új pártok, remélhetőleg új arcokkal és vezetőkkel, akik komolyabban vehetők a jelenlegieknél. Már most vannak ilyenek, bár nem biztos, hogy ők sok javulást hoznának az ellenzékbe. (Momentum, Mi Hazánk)

2018. aug. 26. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Semmit. Érdektelen lap érdektelen híre e szempontból lényegtelen időpontban. Más szavakkal: (sajtó)szakmailag nulla.
2018. aug. 26. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!