Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mivé lett a Fidesz és meddig...

Mivé lett a Fidesz és meddig süllyedhet még? Ti nem érzikeltek kontraszelekciót?

Figyelt kérdés

Nekem, és nemcsak nekem, régóta úgy tűnik, hogy a Fideszben beindult és egyre durvábban elharapódzik egy szellemi, politikai, erkölcsi züllés folyamata, amely során a politikai opportunisták és bólogatójánosok kiszorították a párt első vonalából a szó klasszikus értelmében vett konzervatív jobboldali és kereszténydemokrata értelmiségieket.


Régóta hírlik, hogy a Fideszben egyre inkább az üresfejű bólogatójánosoknak áll a zászló, miközben akár a közvélemény számára is érzékelhető módon marginalizálják, kiszorítják, partvonalra sodorják a párt igazi gerincét és szellemi erejét adó konzervatívokat.


A párt értelmiség-ellenes törekvései mintha saját elitjén belül is egy mély kontraszelekciót indítottak volna be, a miben - leegyszerűsítve a dolgot - az értékvesztett, morálisan lezüllött akarnok középszer győzedelmeskedik a párt és holdudvara valódi értékeit következetesen képviselő szellemi és erkölcsi elittel szemben.


Elmondom mire gondolok:


1. Már 2010-ben FÉLREÁLLÍTOTTÁK SÓLYOM LÁSZLÓT, aki egy hihetetlen szellemi és erkölcsi bástyája volt a Fidesznek, egy tanult, művelt, konzervatív, keresztény jobboldali ember, alkotmányjogász, aki jól jött nekik, míg a gyurcsányi ámokfutástól kellett megvédeni az alkotmányos rendet, de hatalomra kerülve már zavaró tényező lett, mivel egy autonóm gondolkodó ember.


Helyette ki lett az államelnök? Egy volt MSZMP-tag (sőt, miniszterhelyettes a Kádár-korban), Schmidt Pál, aki még a doktoriját is lopta, és aki saját bevallása szerint is egy politikai opportunista, olyannyira, hogy korábban az MSZP-nek ajánlotta fel szolgálatait, majd miután a szociknak nem kellett, átpártolt a Fideszhez...


2. Azonnal kilőtték Brüsszelbe EU-biztosnak NAVRACSICS TIBORT, aki nemcsak kiváló politikus, de egy tudós ember, vérbeli konzervatív jobbodali figura, aki szellemi, erkölcsi és politikai példakép lehetett volna, ehelyett eltakarították a magyar politikából! Addig jól jött, ameddig finom, de kíméletlen szarkazmusával, intelligens humorával, kérlelhetetlen kritikai érzékével a Gyurcsány-kormány megtestesült rémálma tudott lenni, de amint a Fidesz magához ragadta a hatalmat, már jobb volt eltüntetni a képből...


Helyette egy Kocsis Máté ma a Fidesz frakcióvezetője, akit bármilyen tehetséges fiatalnak tartanak egyesek (mások meg gátlástalan törtetőnek), egy dolog biztos: nem lehet a nevét a Navracsicséval egy napon említeni.


3. POKORNI ZOLTÁN a párt valódi mártírja szerintem, akit saját erkölcsi tartása sodort a süllyesztőbe. Az EGYETLEN politikus volt, aki képes volt azért lemondani, mert kiderült, hogy - nem is ő! - az APJA besúgó volt. Az APJA, aki nem is nevelte őt, mert már kicsi gyermek korában elvált az anyjától és elköltözött a családtól.


Pokorni a konzervatív jobboldali gerincesség megtestesítője volt, és pótolhatatlan tudású OKTATÁSPOLITIKUS, ellenzékben a baloldal kíméletlen bírálója, a Fidesz első számú oktatáspolitikusa, frakcióvezetői és pártelnöki lemondása után is!


Mikor a Fidesz hatalomra került, őt félresöpörték és egy nettó idiótát, HOFFMAN RÓZSÁT, majd pedig hasonszőrű semmirekellők egész sorát bízták meg az oktatáspolitika irányításával Pokorni helyett.

Hol van ma Pokorni? Mit tudunk róla? Semmit, elsüllyesztették!


Ugyanezek a folyamatok folytatódnak töretlenül ma is:


1.) Lázár Jánost én magam csöppet sem szeretem, de tény, hogy tehetséges politikus, hihetetlen munkabírású és kötélidegzetű ember, aki hosszú évekig vitte a hátán a miniszterelnökséget és a kormányzati kommunikációt, naponta meg tudta védeni a kormány legnépszerűtlenebb döntéseit is. HÁLÁBÓL KICSINÁLTÁK, háttérbe szorították.


2.) PÁLINKÁS JÓZSEF félreállítása a legdurvább dolog szerintem az elmúlt években!

Hihetetlen tudású, erkölcsi tartású emberről beszélünk, aki az egyik legnagyszerűbb OKTATÁSI MINISZTERE volt az Országnak. Majd oktatási kormánybiztos, a Magyar Tudományos Akadémia elnöke, a Nemzeti Kutatási, Fejlesztési és Innovációs Hivatal létrehozója és vezetője!


Egy igazi konzervatív, jobboldali példakép. Ha azt mondom: konzervatív értékek, ilyen ember prototípusa jelenik meg a szemem előtt.


ERRE MENESZTIK, se szó se beszéd, egyszerűen kicsinálják? Aztán meg nekiállnak az MTA tönkrevágásának?!



A sor hosszan, félelmetesen hosszan folytatható, azok neveivel is, akiket a Magyar Idők listázott, mint nem eléggé megbízható fideszeseket.


A Petőfi Irodalmi Múzeum kiváló igazgatójától, Prőhle Gergelytől kezdve a műzeumigazgató és kormánybiztos Baán Lászlón keresztül az opera-intendáns Ókovács Szilveszterig minden értékes embernek nekiesett a párt értékvesztett, elvakult középszere!


A genderszak-vitában tanusított normalitásáért és erkölcsi kiállásáért még Bencsik Gábor is megkapta a magáét a habzószájúaktól... :-(


De még gazdasági téren is igaz: Simicska Lajost sokan strómannak tartották és nem kedvelték, de azt senki sem vitatta, hogy okos ember, egy tanult jogász, akiről maga Orbán Viktor nyilatkozta azt korábban, hogy "ő volt köztünk a legokosabb".

De ki lett az utódja a nagy összeveszés után?

EGY bugyutta GÁZSZERELŐ!!!!


Engem a normális, konzervatív értkrendet valló, hűséges Fidesz-szavazók álláspontja érdekel elsősorban: mit gondoltok ezekről a folyamatokról? Jónak tartjátok a Fideszen belüli irányt?


Most nem az a szokásos terelés, hárítás érdekel, hogy "de a baloldal sokkal rosszabb" meg "az ellenzék még ennyit sem ér" stb. Oké, legyen így, de engem most nem ez érdekel, hanem a Fidesz (d)evolúciója ÖNMAGÁHOZ KÉPEST. Helyeslitek mindazt, ami most történni látszik?


És miben látjátok az okait?


A fülkeforradalom felfalja gyermekeit?


Ti nem azt érzitek, hogy a Fidesz önmaga szellemiségét számolja fel, saját szellemi elitjét és erkölcsi példaképeit söpri félre és saját értékeit kezdi ki?


Meddig folytatódhat ez a folyamat és mik lesznek a következményei?



2018. aug. 25. 13:34
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
100%

Itt az alapvető eltérés a gondolkodásmódok közt és ez mindent elmond a fidesz nézeteiről.

A kritika nem bomlasztás. A kritika egy vélemény. Rávilágítás egy hibára. Ezen jobb helyeken elgondolkodnak és elindul belőle egy vita. Fideszéknél megtorolják.

2018. aug. 29. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:
100%

Ami pedig az állítólagos sikert illeti: megszerezni egy hatalmat sokféleképpen lehet. Megőrizni is. Ez a fidesz szemszögéből nevezhető sikernek.

Más kérdés, hogy sok oka nincs a büszkeségre. Olyan ez, mint az a sportoló, amelyik csalással (pl doppingolással) nyer olimpiát. Még az is lehet, hogy sosem derül ki. Mégsem használ a sportnak.

A magam részéről akkor nevezném a fidedz művét sikernek, ha az nem csak nekik lenne jó.

2018. aug. 29. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:
52%

:O

A "Fidesz műve" nem csak a Fidesznek jó! Jesszus, pont az van, hogy talán most először (a rendszerváltás óta) nem csak az aktuális kormánynak jó "a saját műve". Ezt még az ellenzék is elismeri, ugyan Ők úgy, hogy csak fisz-f-sz kis dolgokkal és azzal sem a lehető legerőteljesebben, (szóval jogtalanul, de köpködik, mert ez lóf... ez nem elég, ezt lehetne még "ígyebb" is!) de mégis bőven van olyan intézkedés, amit jól csinál a Fidesz és ez a magyar állampolgároknak jó. Pusztán ennek köszönhetik a 2/3-ot, ennek köszönhetik a 2/3-ot úgy, hogy mindenki tudja, hogy Mészáros, hogy kisvasút, hogy stadionok, s hogy "ezek is loooopnak". Azért egy erős őrlődés mehet a baloldalon, hogy basszus ennyi is elég lett volna ezeknek, aztán mi meg még ennyit se, sz.rtunk rá, pedig ennyi azért nekünk sem okozott volna fájdalmat.

Meglehet fogalmazni kritikát, ahogy én úgy gondolom kritikus voltam itt a Fidesszel (15. hsz.) annak ellenére, hogy a Fideszre szavaztam, az viszont nem kritika, amikor olyanokat írunk/mondunk, hogy "Fideszéknél" mert nem csak náluk, sőt aki egyenesen baromságnak mondta a kérdező által festett képet, Ő le is írta, hogy ennél kutyább módon bántak egymással az MSZP-ben, s igaza van ebben. Szóval lehet kritizálni, de akkor nincs olyan, hogy "Fideszéknél" ha az nem egy Fideszes sajátosság. Ezzel az egésszel csak annyit akartam írni, hogy azé' ha valamit kritizálunk, akkor legyünk már attól különbek.

2018. aug. 29. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:
75%
*Pardon! LMP-ben!
2018. aug. 29. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:
50%

Na, tisztázzunk valamit: én azokról a fideszes politikusokról beszélek, akik a kritikájuk áldozatává váltak. Kétlem, hogy azért, mert úgy fogalmaztak volna, hogy "fideszéknél"...

Tehát próbáljuk meg nem keverni a szezont a fazonnal!

Az, hogy én így fogalmazok, legyen a személyes dolgom! Minden okom megvan rá.

És most konkretizáljunk kicsit: pontosan melyek azok az intézkedések, amik szerinted másnak is jók?

2018. aug. 29. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 A kérdező kommentje:

# 23-as, a kérdés a Fideszre vonatkozott. Azérrt rájuk, mert ők vannak hatalmon, kétharmaddal, az ő politikájuk van a legnagyobb, sőt, szinte kizárólagos hatással az életünkre, politikai hovatartozástól függetlenül.


Nyilván fölösleges baromság volna 5-10%-os pártocskák belügyeivel foglalkozni akkor, amikor az érdemi ráhatásuk az ország sorsának alakulására a nullához közelít. Az azonban, ha egy egykor szebb napokat látott "giga-párt", ahogy egyik hozzászóló nevezte, amely az egész országot vezérli minden szinten, egy látványos morális, szellemi és politikai lezüllés állapotában van, az mindannyiunk életére kihat, és joggal tarthat számot sokkal nagyobb közérdeklődésre, mint egy bejutási küszöb szélén tántorgó törpepárt belviszályai.


Engem ez a kérdés a JÖVŐ szempontjából foglalkoztat, a múlt nem érdekel. És azért foglalkoztat, mert szerintem ezek még kiigazítható, helyrehozható hibák, visszafordítható folyamatok.


Nem kell leváltani a kormányt, ha képes önmagától megjavulni, hibáit helyrehozni.


Épp ezért van igaza annak a hozzászólónak, aki fentebb éles különbséget tett a kritika és a támadás között.


Akik egy kormányt támadnak, azok a bukását (és az ellenzék győzelmét) szeretnék.


Akik viszont építő kritikával illetnek egy kormányt, azok a kormány megjavulását szeretnék, a kormánypolitika jobbá tételére vágynak, amivel nem ellenségei a kormánynak, hanem éppen hogy jóakarói.

Normális esetben jobbá válni, tökéletesedni a kormánynak kellene a legelemibb érdeke legyen, és nem pusztán politikai érdekből, hanem az ország érdekében, amelynek vezetését rá bízták az emberek.

2018. aug. 29. 17:28
 27/27 anonim ***** válasza:

Pokorni polgármester, és még anno Ő lépett vissza a élvonalból, viszont polgármesterként nagyon sikeres


Navracsicsnál azért picsogtatok, mert EU biztos lett, most amikor kiderült, hogy jön haza,és a fidesz nem küldi megint ki, akkor meg azért picsognak már csomóan, hogy miért nem jelölik.Ebből is látszik, hogy fogalmatok sincs, mi a bajotok, de valami bajotok éppen mindig van.

2019. máj. 2. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!