Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért adnak olyan híreket,...

Miért adnak olyan híreket, amit egy átlagember nem ért a nagy nyilvánosság elé?

Figyelt kérdés

?


[link]


(diaspora, ógörög nyelven: διασπορά – jelentése: magok elvetése vagy szétszórása)

Mi közöm van nekem egy görög szóhoz?


2018. aug. 25. 01:18
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
71%
A diaszpóra szó speciel átlagműveltséggel érthető. Ezt az is bizonyítja, hogy ez egy fideszes oldal, aminek érthető okokból elsősorban nem a művelt értelmiség a célközönsége. A jelentése egyébként külföldön, szórványban élő népcsoport, az a görög szó csak az eredete.
2018. aug. 25. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Érdekes,mert ugyanis Én nem ismertem ezt az átlagműveltséggel elérhető szót, de szerintem nem sokan ismerik.
2018. aug. 25. 01:38
 3/16 anonim ***** válasza:
21%
a magyaridők az értelmiségi konzervatív, keresztyén jobboldaliaknak készül, ha nehézséget jelent a megemésztése olvass 888-at pl.Ami közérthetőbb
2018. aug. 25. 02:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 Andizsuzsi ***** válasza:
86%

Természetesen semmi közöd hozzá. Mint ahogy pl az allergia, atom, baktérium, cseresznye, Európa, gimnázium, lámpa, mandula, gesztenye, stb. szavakhoz sem.

Igyekeztem olyan szavakat válogatni a többszáz görög eredetű szavunkból, amit te is érthetsz.

Jut eszembe az orgazmus, pénisz, sperma is görög eredetű. Ezekhez sincs közöd?

2018. aug. 25. 03:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
73%
Olyan hír nincs amit egy magyar ember nem ért.
2018. aug. 25. 04:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
60%

Hát..TE nem érted. A diaszpóra elég gyakori szó. Magyar diaszpóra, zsidó diaszpóra, gyakran használják.


A másik probléma, hogy annak idején megszűnt a latin és görög oktatása. Én pl. ismertem művelt embert aki tőlem tudta meg, hogy a Doktor Bubó c. mesesorozat testes ápolónője, azért Ursula, mert medve.


Telis - tele az életünk latin és görög kifejezésekkel. Pl. a Tejútrendszer egy galaxis. Görögül mi a 'gala'? Tej.


Iatrosz - orvos. Pszich - iátria. Pedi - atria - gyerek gyógyászat. Filozófia, kb. "a bölcsesség barátja". Filoszemita, homofil, homofób. Estig lehetne sorolni. Művelt embernek nem gond. De aztán itt a Google is.


Sokan rosszul használnak idegen szavakat. Hányszor olvasni: "ámblokk", "unblock". Helyesen: en bloc.

2018. aug. 25. 05:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
24%
A kiadó vagy "újságíró" nem feltétlenül szakmája kiemelkedő csillaga, ezért próbál meg idegen szavakat, szófordulatokat (amelyeknek azért lenne vagy van magyar megfelelője) belekeverni a szövegébe, hátha attól okosabbnak, hozzáértőbbnek tűnik, a leírtak meg magvasabbnak.
2018. aug. 25. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
0%

Nekem az tetszett a múltkor, egy !kerékpár! boltban, hogy egy vásárló: -háromkerekű biciklit keresek- így ahogy leírtam.


Az átlag embernek fogalma sincs arról hogy mit beszél.

2018. aug. 25. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
31%

Meg nem mondom hol hallottam, "a Hold geográfiája". Vagy ahová fodrászhoz járok, egy kozmetika, csak és kizárólag női dolgozókkal. Van masszázs is, az ajtón így áll: "masszőr". Nem igazán vagyok otthon a francia nyelvben, írásban kb. értem, de csaj melózik ott, akkor az "masszőz" kéne, hogy legyen. Jó, ez tényleg szőrözés.


De a háború előtt biztos tudta volna ezeket egy átlagosan művelt ember. Nagyon sokat vesztettünk a latin és görög nyelvi műveltség eltűnésével.

2018. aug. 25. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
90%

Ismered a mondást kérdező:

"ha hallgattál volna bölcs maradtál volna"

2018. aug. 25. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!