Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » El lehet valaha tüntetni a...

El lehet valaha tüntetni a korrupciót a politikából?

Figyelt kérdés
Azt hiszem nem szorul magyarázatra hogy milyen korrupcióról beszélek. Ki lehet valaha szorítani a politikából?
2018. aug. 19. 13:49
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

Magyarországon nem a korrupció ténye a hatalmas probléma, hanem a korrupció MÉRTÉKE, mennyisége, és az, hogy nincsen egyetlen független hatóság sem, amely harcolna vagy akár csak harcolhatna ellene. Ahol nincs korrupcióellenes ügyészség, a legfőbb ügyész pedig maga is egy párt tagja, sőt, korábbi fegyelmi bizottsági elnöke, ott megette a fene a korrupcióellenes küzdelmet.


A korrupció olyan mint a drog vagy az erőszakos bűncselekmények: nem lehet kiirtani, de folyamatosan harcolni kellene ellene, mert ha nem, előbb-utóbb felfalja a társadalmat.


Csak úgy tudod egy bizonyos szint alatt tartani, ha folyamatosan irtod, elszántan, mert rosszabb mint a gyom.


Gyomnövény is mindig van a haszonnövények körül, és ha eltünteted, akkor is visszanő. De azért kell mégis gyakran kapálni, ritkítani, mert egy adott mennyiség fölött már megöli a haszonnövényt. Nem úgy, hogy rátelepszik vagy megfojtja, hanem egyszerűen elszívja előle a tápanyagot, így az "magától" éhenhal.


Magyarországon most se kapa se kertész, ezért ver fel mindent a gyom.


Pl. Romániában, ahol van független korrupcióellenes ügyészség és tényleg tűzzel-vassal irtják a korrupciót (olyannyira, hogy volt miniszterelnök, két tucat miniszter, polgármesterek, megyei és városi elöljárók, igazgatók egész sora ül börtönben).

Van elrettentő ereje a dolognak, de azt képzelni, hogy ott emiatt már egyáltalán nincs korrupció, erős túlzás lenne.


Sőt, hosszú évek kitartó munkájával is csak egy helyet tudtak javítani: a második legkorruptabb EU-tagállamból a harmadik legkorruptabb lett, helyet cserélve velünk (mostmár mi vagyunk a második legkorruptabbak a bulgárok után).


Látszólag tehát alig történt előrelépés, mégis, óriásit ugrott a gazdaságuk a korrupcióellenes intézkedések óta, amik növelik a befektetői bizalmat, szabadabbá tették a piaci versenyt (már nemcsak a haveroknak jut megrendelés, hanem a piaci verseny más szereplőinek is, és nem merik nyolcszorosára túlárazni a beruházásokat, csak mondjuk másfélszeresére).


Egy perc alatt olyan gazdasági növekedésük lett, hogy le a kalappal, az EU-ban elsők is voltak több alkalommal is.


Emellett több autópálya épüt három év alatt mint azelőtt három évtized alatt összesen (kiderült, hogy ha nincs hatszorosára túlárazva, mindjárt jobban lehet haladni vele), és fizetésemelésekre is futotta a tanároknak (30%), orvosoknak (50% !), közalkalmazottaknak (50%) stb.


Alig tudták visszaszorítani a korrupciót, de mégis, már ez a kis változás is óriási eredményeket hozott, azonnal érezhetővé vált, hogy több pénz marad a közös kasszában.

2018. aug. 20. 03:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
0%

Utolkó, te valami alternatív valóságban élsz.


Valóhában Románia épp az összeomlás felé halad a korrupció miatt.


"Az EU adatai szerint az elkövetkező hónapokban Romániában 3%-ra lassul a gazdaság, máris 4%-ra emelkedett az alapkamat, ami visszafogja a vállalkozásokat, ugyanakkor 3% fölé került az infláció. A román gazdaság továbbra is alacsony hatékonyságú, növekszik a külkereskedelmi deficit. Máris költségvetési zavarok vannak, nehezen teremthetőek elő a bérekre, nyugdíjakra szánt összegek, a kormány a valutatartalékokhoz nyúlt idén nyáron"



[link]

2018. aug. 20. 03:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó: tudom. Nem az elmúlt hónapok fejleményeiről beszéltem, hanem a korrupcióellenes ügyészség felállításának hatásairól.


Látnivalóan nem követed (vagy nem érted) a romániai politikai fejleményeket.


A most regnáló kormány az elmúlt években elkezdett visszavenni a korrupcióellenes küzdelemből, módosították a BTK-t, úgy, hogy megengedőbb legyen a korrupciós bűncselekményekkel (ezért vannak szintee folyamatosan tíz-, sőt gyakorta százezres tüntetések Bukarestben), enyhíteni igyekeznek börtönben ülő párttársaik büntetéseit.


Látnivalóan sokat ihletődnek a magyar kormány túlkapásaiból egyébként. Már hónapokkal ezelőtt államosították például a magánnyugdíjakat.


Miután az Alkotmánybíróságban sikerült többségbe kerüljenek a velük szimpatizáló bírák, elérték, hogy alkotmánybírósági határozat szülessen legfőbb ellenfelük, a korrupcióellenes főügyész, Laura Codruța Kövesi leváltásáról.


Bár az utódját jogilag nem tudják politikailag kinevezni, mert szerencsére nem úgy megy a dolog mint Magyarországon, viszont már azzal beárnyékolták a korrupcióellenes harcot, hogy megtalálták a jogi kiskaput Kövesi leváltására.


Ez hisztérikus tüntetéshullámot váltott ki egyébként, mivel Kövesi az országban a legnépszerűbb közszereplő, népszerűsége messze fölülmúlta a pátriárkáét is például.


Szerencse a szerencsétlenségben, hogy Románia félelnöki (szemiprezidenciális) rendszer, a nép által közvetlenül választott, erős elnökkel.


Míg a kormányt az illiberális, korrupt szocialisták szerezték meg, az elnök a jobboldali-liberális Klaus Johannis, aki részben ellensúlyozni tudja az ámokfutásukat.


Mindegy, nem megyek bele a részletekbe, de annyit azért érdemes tudnod, hogy a gazdasági növekedés lassulása és a befektetői bizalmatlanság éppenséggel a korrupcióellenes harc meggyengülésével, a korrupcióellenes főügyész eltávolításával és a tüntetéshullámokkal vette kezdetét.

2018. aug. 20. 04:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
100%

# 12 Egyébként ne a 888-ról tájékozódj, őszintén mondom, abszolút semmit nem érő orgánum, különösen gazdasági ügyekben.

Rengeteg közérthető gazdasági folyóirat, szaksajtó elérhető, a 888 nem egy kiegyensúlyozott hírforrás, rendkívül elfogult, alapvetően pártpropaganda-orgánum.


Ha ebből tájékozódsz, nagyon rövid idő alatt te fogsz alternatív valóságban élni, a híreik döntően egyszerűen nem igazak.


Ez a cikk is nagyon elfogult, és sokkal inkább a magyar belpolitikát tükrözi mint a romániai helyzetet. A "Románia-szakértőnek" titulált Barabás Tibor János sem Románia-szakértő, egyszerűen egy kormánytisztviselő diplomata, volt attasé a bukaresti magyar nagykövetségen, aki magyarországi kormányérdekek mentén, magyar szemüveggel nézi az egész romániai helyzetet, semmi objektivitás nincs benne, ráadásul nem politológus vagy szociológus, és teljes hülyeségeket beszél.


A cikk egyértelműen oroszbarát, a korrupt román kormány védhetetlen intézkedéseit igyekszik igazolni, teljesen hamis és röhejes módon. Nyilvánvalóan magyar belpolitikai célokra gyártott beszámoló, amit pl. egy erdélyi magyar egyszerűen körberöhögne (én nagyon jókat derültem rajta).


Nyilván a magyar választóknak szól, abból a latens félelemből táplálkozva, nehogy Magyarországon is ilyen tüntetések robbanjanak ki.


A cikk elolvasását kábé ennél a mondatnál lett volna érdemes azonnal abbahagyni: "Az SRI, a polgári titkosszolgálat körüli ellenzék minden bizonnyal igyekszik majd az elkövetkező hónapokban lemondatni a kormányt, erre fogják használni a médiát, a tüntetéseket, az ügyészségeket, az amerikai nyomásgyakorlást és a színfalak mögötti közvetlen „ráhatást”."


De sajnos folytattam, és még itt sem hagytam abba:


"Az amerikaiak a médián keresztül is nyomást gyakorolnak Romániára

A washingtoni kongresszus által pénzelt Szabad Európa Rádió viszont igen kritikus Dragneaékkal, a román kormányt teszi felelőssé a tüntetések durva letöréséért, továbbá aggódik az orosz befolyás növekedéséért. Nem véletlenül, mert az orosz média kiáll a román kormány mellett, és amerikai, Soros György pénzelte csoportokat sejtet a bukaresti tüntetések mögött, amelyet szintén puccskísérletnek nevez. Felpörgött az információs hadviselés Romániában, pl. álhírek és internetes trollkodások formájában." - írja az eddig rekordernek számító, a legtöbb helyreigazításra kötelezett magyar sajtóorgánum.


Na jó, itt már hangosan röhögtem. Ha megengeded, nem olvasom végig, ez egyszerű médiaszenny, amire semmi szükség.


Tájékoztatnálak, hogy Romániában nem kell amerikai befolyás ahhoz, hogy utcára menjenek az emberek, az én ismerőseim és barátaim sem valaki unszolására mentek ki azonnal tüntetni.


Ahogy a kormány átvitte a törvényt, ami dekriminalizálta a hivatali visszaélést, majd leváltották a korrupcióellenes főügyészt, mindenki (én is) SPONTÁN szervezkedni kezdett, egymást hívták fel az emberek, hogy ezt talán mégsem kellene kussban végignézni.


Az meg egy szánalmas, röhejes duma, amikor egy kormány bekaksizik a tüntetésektől és elkezd hisztizni, hogy ebből Majdan lesz, ne tüntessetek emberek, nyeljetek le minden gusztustalanságot inkább!


Ez az ócska, szánalmas "Majdanozás" a politikai elnyomók és korrupt maffiózók varázsszava lett, és ha azt mondják, "Majdan", akkor mindenkinek szépen haza kell menni, nehogy "Majdan" legyen. Ezért inkább tűrjön el a nép minden aljasságot, különben "Majdan" lesz.


Hát lótúrót! Ha "Majdan lesz", akkor miattuk lesz Majdan, senki nem kötelezte őket rá, hogy provokálják a népet, hogy a lecsukott korrupt párttársaiknak kedvezzenek a törvényalkotásban, hogy leváltsák a független korrupcióellenes főügyészség legitim vezetőjét, hogy legalizálják a hivatali visszaélést 200 ezres összeghatár alatt (ergo egy egymilliós hivatali visszaélés is teljesen oké, csak bontsuk fel öt különböző szerződésre, máris nem kell leülni miatta a börtönt, nem?).


Na hagyjuk a túróba a süket dumát. Egyébként természetesen nem lesz "Majdan", ahogy 2006-ban sem lett "Majdan" Budapesten, csak épp Gyurcsány kihúzta a gyufát.


A román kormány is kihúzta a gyufát, ennyi az egész. A 888 és olvasói pedig remélem, nem nagyon akarják a belföldi választók domesztikálására összerakott kreténségüket Erdélyben is népszerűsíteni, mert nem biztos, hogy jól járnak vele.


Egyelőre az erdélyi magyarság 80%-a a kormányellenes demonstrációkat támogatja és a korrupciót legalizáló törvénykezés ellen van. Nagyon-nagyon sokan az utcán is vannak emiatt, olyanok is rengetegen, akik a Fideszre szavaztak az áprilisi választásokon, és finoman szólva nehezen vádolhatóak Amerika-barátsággal vagy azzal, hogy Soros-bérencek.


A sületlenségeiteket tartsátok meg a magyar belpolitikai mezőben, ehhez nem értetek és nem is láttok bele. Ha a 888-ról tájékozódsz, akkor egyre kevésbé is fogsz belelátni...

2018. aug. 20. 05:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
100%

#9, a korrupció nem szorul magyarázatra.

Nincs "jó" korrupció, csak rossz. A korrupció előny. Aki ehhez jut, csak valakinek a kárára tud, mert nincs egy puffer, ahonnan dotáljuk a korrupciót. Azt mindig megfizeti valaki, valakinek a bukszájából.

2018. aug. 21. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!