Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi a véleményetek, hogy az...

Mi a véleményetek, hogy az MNB vezetője babonás és hisz a számmisztikában?

Figyelt kérdés

Az elmúlt években, az MNB jelentős bejelentései a tibeti buddhisták által számon tartott tízmilliószoros napokon érkeztek és mint az tudott, Matolcsy György rajong a keleti vallásokért, kultúráért és irtózik azoktól, amik ezekben balszerencsét hozónak vannak említve.


Például irtózik az egyes keleti nézetek szerint balszerencsét hozó 8-astól:

Az intézményben a dolgozóknak tanácsos kerülniük a 8 oldalas elnöki felkészítő anyagok összeállítását.

A központi épület címe sokáig Szabadság tér 8–9. volt, a jegybank honlapján azonban már az intézmény székhelyeként a Szabadság tér 9.-et szerepeltetik, és a főbejárat mellett már nincs ott a 8-as házszámtábla, csak a hűlt helye vehető még ki.

Az épület előtti parkolóban az MNB 07 és az MNB 09 jelzésű felirat közötti parkolóhelyen csak az MNB felirat olvasható 8-as nélkül. Az MNB közleménye szerint nem babona miatt, hanem mert még tart a festés, de érdekes módon a 7-es és a 9-es fel van festve, a 8-as hiányzik.

Ugyanígy hiányzik a szintén balszerencsét hozó 13-as szám a parkolóból: a számozás megy tovább 10,11, 12, de a 13-as hiányzik, a következő szám a 14-es.


Szerintetek jó, hogy egy babonás, különböző hiedelmekben hívő és az MNB működését ezekhez igazító ember vezeti a Magyar Nemzeti Bankot?


2018. aug. 14. 18:36
 1/10 anonim ***** válasza:
78%
Helyeslem: ez az egyetlen esélyünk!
2018. aug. 14. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
3%
Lényegtelen, miben hisz, amíg jól csinálja a dolgát, azt pedig elég jól csinálja. Amerikában egész emeletek hiányoznak emiatt a hotelekből, mégis műküdik az az ország.
2018. aug. 14. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
20%
Forrás?
2018. aug. 14. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Ime egy kép a hiányzó 8asról és mellette felfestett 9esről:

[link]

sajnos nem fér el az összes parkolóhely egy képen, akkor meg a számok nem látszódnának.

2018. aug. 14. 19:11
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
# 2-es, azért az emeletek szerencsére nem hiányoznak, csak a számozásuk. Azt átugorják.
2018. aug. 14. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
0%

Értem.

És te az elmúlt évek MNB politikájából, intézkedéseikből, az alapkamat szinte nullára csökkenéséből, a sok milliárdos veszteség helyett sok milliárdos nyereséggel működő intézményből mindösszesen annyival foglalkozol, hogy hisz-e a számmisztikában vagy sem.

Biztos vagy benne, hogy Matolcsyval van baj és nem azzal, aki szerint az MNB elnöke intézi a parkolóban a helyek számainak felfestését?

2018. aug. 14. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Kedves Takács Zs5,

Ajánlom a kérdés újra elolvasását különös tekintettel a címre és az utolsó mondatra amik így kezdődnek:

"Mi a véleményetek..." és "Szerintetek jó..."


Nem az MNB gazdasági döntéseiről tartottam értékezést és nem értem miből gondolod, hogy mindösszesen ennyivel foglalkozom az MNB-vel kapcsolatban. Megvan a véleményem, de itt a kérdés nem a Fidesz/MNB döntéseiről, gazdálkodásáról szól.

Egy szimpla kérdés volt, kíváncsi vagyok a fentiekről mi az emberek, a gyk-t olvasók véleménye.

2018. aug. 14. 21:20
 8/10 anonim ***** válasza:
Nekem ez volt a témáról a véleményem. Tilos?
2018. aug. 14. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Én nem látok semmi véleményt tőled a fenti kérdésre. Azt írtad le, hogy elégedett vagy azzal amit az MNB csinál a gazdasággal. Semmit nem írtál arról, hogy mi a véleményed arról amit kérdeztem.

Persze ha nincs véleményed róla, akkor nincs, de akkor miért írsz olyanokat valaki kérdésére, aminek semmi köze a kérdéshez?

2018. aug. 14. 22:06
 10/10 anonim ***** válasza:

Ne bántsd Hakaszepit, kérdező! Ő csak el akarta mondani, ami a színtiszta igasság, hogy Matolcsy György úr egy nagyszerű ember, aki nem elég, hogy gondol a családjára, de még Magyarország gazdasági felemelkedésére is van ideje!


Méghozzá olyannyira, hogy Magyarországot unortodox módon sereghatjóból újra a térség éllovasává emelte, közvetlenül a csehek, lengyelek, szlovénok és szlovákok után!


Nézzed csak meg gédépénövekedésünket, ami a legeslegnagyobb a régióban, Lengyelországot, Szlovákiát, Szlovéniát, Romániát és Bulgáriát leszámítva!


Most már esztet is bűn elmondani, még ha nem is vág annyira nagyon bele a témába????


Fáj az igasság, vagy mi van? Matolcsy György út igenis nagyszerű ember, az Orbán Viktor Miniszer Elnök Úrnak a jobb keze, aki csudákra képes a misztikájával, például azt mondja a közpénznek, ne legyél közpénz, szűnnyémámeg közpénznek lenni, és a közpénz, saját bölcs szavaival élvést, "elveszti közpénz jellegét" egy MNB-alapítványban.


És mindezt őszintén, bátran kimondani már nem lehet a mai világban???? Szegény Hakaszepi! :-(

2018. aug. 14. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!