Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért nem szüntetik meg a...

Miért nem szüntetik meg a KLIK-et?

Figyelt kérdés
Vagy variálnák meg. Csőszerelő vagyok és hívtak a KLIKtől hogy egy kis csőtörés van, menjek azonnal felmérni és ajánlatot beadni. Aznap kimentem és ingyen felmértem majd küldtem nekik este az ajánlatot. 3 hónapig semmi nem történt, gondoltam megcsináltatták mással. Majd írtak hogy megrendelik a munkát, menjek megcsinálni. Megkérdeztem hogy 3 hónapja ázik a fal? Mondták hogy igen. Persze nem tudtam megcsinálni mert az ország másik végében vagyok 1 hónapja és itt leszek egy darabig még. Most van egy óvodás gyermekem és rettegek attól hogy 1 év múlva iskolás lesz.
2018. aug. 14. 10:52
 1/3 anonim ***** válasza:
87%
Mert nem azért hozták létre, hogy a gyerekeknek jó legyen, hanem hogy az "elvtársaknak" legyen jó. Őket nem zavarja az ilyesmi.
2018. aug. 14. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Az ország meg 28 éve ázik.
2018. aug. 14. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Én meg tudok olyan iskolát, ahol penészesednek a falak több helyen is; olyat is, ahol egér (!) van néhány tanteremben; és semmit nem csinálnak vele hosszú ideje.

Aztán további anomáliák különböző helyekről:

- balesetveszélyes udvari játékokat és padokat nem csinálnak meg a karbantartók (mondjuk, ez kivételesen nem a KLIK sara, hanem a dolgozóké, meg az igazgatóé, aki nem képes rendbe szedni őket);

- nincs rendesen takarítva (szintén igazgatói trehányság);

- nincs elég tanterem, egyes órákat a folyosón tartanak;

- túl kicsi tantermek magas létszámú osztálynak, lépni is alig lehet;

- nincsenek meg a törvényi előírás szerinti helyiségek, pl. megfelelő nagyságú tanári, étkezőkonyha (ez több iskolában is);

- nincs elég tornaterem, így sok órát egyszerűen nem lehet megtartani (szintén sok iskolában); van, ahol a folyosón tornáztatják a gyerekeket, de ez abszolút szabálytalan, mivel fokozottan balesetveszélyes (pl. mert nem olyan csúszásgátlós a padló, mint egy normál tornateremben);

- nincs elég iskolapszichológus, logopédus, fejlesztőpedagógus (úgy általában sehol, mert ahol van egyáltalán, ott is kevés);

- nincsenek megfelelő eszközök, különösen számítástechnikai, pl. ezeréves számítógépeken tanulnak a diákok informatika órákon; vagy projektor alig-alig van; de az sem lenne egy lehetetlen elvárás, hogy minden teremben legyen legalább egy működőképes CD-lejátszó;

- egy suliban kb. egy hétig nem volt kréta egyszer (lehet, hogy többen is);

- ha a KLIK-nek kell valami (pl. statisztika, vagy valamilyen dokumentum), az általában mindig azonnal kell, nem képesek időben szólni; de ők maguk sokszor nem tartják be a törvényes határidőket (pl. dolgozók be- és kilépésekor);

- az utazási költségtérítéseket nem a törvényes időben fizetik ki, hanem egy hónappal később (a júniusit meg csak októberben, a szeptemberivel együtt); de olyan is volt már, hogy egy ismerős tanárnak már 100 ezer körül tartozott a KLIK, tehát több hónappal;

- a nyomtatást és fénymásolást szinte mindenhol korlátozzák (pl. minden tanárnak külön kódja van, és x darabig mehet el csak; egy másik helyen meg minden egyes alkalommal külön kell engedélyt kérni a vezetőség valamelyik tagjától); mert meg van szabva, hogy mennyi pénzt lehet nyomtatópatronra, papírra, szervizelésre költeni;

- a karbantartásra is szűkös a keret, jóformán csak a nagyon szükséges munkákat végeztetik el; a termek, folyosók évenkénti tisztasági festését sok helyen vagy megcsinálják a szülők, vagy koszosak maradnak a falak; (pl. pont nemrég hallottam, hogy az egyik iskola egész nyárra 200 ezer forintot kapott, hogy abból festessenek ki 4 tantermet plusz az összes mosdót; és meg fogják valahogy oldani, mert az igazgatónő egy régóta ott dolgozó tanár szerint egy bexari alak, aki mindig befekszik a KLIK-nek, ahelyett, hogy megmondaná, hogy ne kívánjanak lehetetlent, mert fél, hogy "leszidják", ha nem tudja elintézni);

- a padok régiek, kopottak, esnek szét, ill. nem megfelelő méretűek; több olyan esetet is tudok, hogy bútorokat, berendezéseket (padokat, asztalokat) is a szülők vettek meg, ill. a linóleumot is így cserélték ki;

- minden iskolának költségvetési tervet kell készítenie minden évben, persze meghatározott maximum összeggel; és minden tervezett munkálatról árajánlatokat kell beszereznie, majd jóváhagyatni, és csak azután rendelheti meg a szakemberektől a munkát, ez több hónapos csúszásokat is okozhat;

- klíma csak elvétve akad, a termekben meg akár 30 fok fölé is mehet a hőmérséklet a melegebb hónapokban;

- koszos, ezeréves wc-k vannak még a tanári wc-ben is; és van, ahol még wc-papír sincs a tanári wc-ben - bár ott lehet, hogy ugyanúgy megkapja az iskola, mint máshol, csak lenyúlják a helyi vezetők; a diákmosdókban nem is szokott lenni sehol, azt mindig a gyerekekkel vitetik be, meg a folyékony szappant, a papírzsebkendőt és a szalvétát is;

- az ebédlők koszosak, a padlót nem takarítják rendesen, az asztalokat csak egy gusztustalan vizes ronggyal törlik le fertőtlenítés helyett, az elvileg elmosogatott tányérokon és evőeszközökön sokszor ételmaradékok vannak (szintén több helyen is, és szintén igazgatói balfékség).

Ennyi jutott eszembe.

Úgyhogy nézd meg alaposan azt az iskolát, ahova körzetileg tartoztok, és ha gázos, akkor inkább próbáld meg másikba vinni a gyereket, ahol jobbak a körülmények.

2018. aug. 15. 01:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!