Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Hogyan kéne megállítani a...

Hogyan kéne megállítani a kivándorlást?

Figyelt kérdés
Azt látom hog 2013 óta egyre több fiatal felnőtt hagyja el Magyarországot. Hogyan kéne ezt megállítani vagy ez így rendben van?
2018. aug. 11. 16:35
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
Határlezárással.
2018. aug. 12. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:

*21

Azt vágod, ugye, hogy ezért nem fognak egyetlen EU-s határt sem lezárni? Vagy akkor tákolj össze egy Vasfüggöny 2.0-t és meglátjuk, mit szólnak majd hozzá az érintettek :)

2018. aug. 12. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:
100%
Az emberek akkor mennek máshová, ha jobb megélhetést találnak, vagy üldözik őket. Tehát a kivándorlás megállítása rendkívül egyszerű. Meg kell becsülni az embereket és nem üldözni, továbbá tisztességes megélhetést kell biztosítani. Ezt a jó gazdaságirányítással lehet elérni, persze nem egyik napról a másikra.
2018. aug. 12. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:
El kell érni, hogy olyan fizetések legyenek Magyarországon, amiből meg lehet élni.
2018. aug. 12. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:
52%

Elsővel kell egyetértenem: amíg ez a genya és a sleppje van hatalmon, csak erőszakkal tudod megállítani a kivándorlást.


Én magam is kivándorló vagyok, bár "csak" mesterszakos egyetemista, DE... (majd visszatérek erre).


De miért is mentem ki?

Mert utálom, hogy az ország az 1984-re kezdett hajazni, rekord mértékű korrupció, amit továbbra is védenek a hívők. Baromi magas adók, de semmit se látsz viszont belőle.


Budapesti voltam, egész jó diplomám lett, egész jó angoltudással, amit még fejlesztettem több, mint fél évig Észak-Amerikában (határozott idejű munka), amivel elértem egy TOEFL iBT 105 pontot. Aki ismeri a vizsgát, az tudja, hogy az eléggé jó pontszám (aki nem: 120 a maximális pont, és a C1-es nyelvvizsga 95 pontnak számít). Ennek ellenére, mikor elkezdtem munkát keresni Budapesten, ilyen nettó 180-200 ezrekkel 'szúrták ki' a szememet.

Tudom, tudom, 'jaj, mennyire el vannak maguktól ezek a fiatalok, hogy keveslik ezt'.

Nos, ez a nettó 200 arra már sajnos ma nem elég, hogy elköltözz otthonról albérletbe Budapesten (mert ugye albi + rezsi + kell BKV bérlet + mobil előfizu + nem árt, ha eszel meg iszol is), vagy maximum 1-2 rosszabb kerület rosszabb házába úgy, hogy a hónap végén marad 10-20ezer forintod, amit félrerakhatsz (ha nem kell új ruhát, cipőt, berendezést venned, mert a régi elromlott; meg ha nem nézel meg egy mozit, vagy iszol meg egy sört haverokkal).


Emellett melóban kapod a magyar mentalitást, te kis kezdő, újonc semmi vagy, aki ne szóljon bele semmibe, mert 'én már 10 éve így csinálom, szóval csitt kisgyerek'. Tökre motiváló.


Ja, s bár a TB-t fizeted, ha normális ellátást akarsz, akkor csak a magán (nekem a térdem ment szét, de az SZTK-ban 3 évig csak tereltek, hogy pihentessem, meg rossz a tartásom; mire magánban kiderült, hogy évekkel ezelőtt elszakadt a keresztszalagom, s ezért volt instabil a lábam), ami nem olcsó.


Ja, s ha esetleg mennél mesterszakra, akkor meg azzal szembesülsz, hogy az oktatás évek óta tartó leépítése és kifosztása azt eredményezte, hogy inkompetens tanároktól tanulsz teljesen outdated dolgokat, de az esetek jórészében semmi extra tudást nem kapsz a végére, csak egy papírost.



Én meg most ugye külföldön tanulok, mellette dolgozom, alacsony óraszámban, de képes vagyok SAJÁT MAGAM eltartani... mit eltartani, hónap végén jó 150 ezer forintnak megfelelő összeget rakok félre, HETI 12-15 óra munkával, úgy, hogy van albim, van mobil előfizetésem, és nem fogom vissza az életem (megveszem, ami kell). DIÁKMUNKÁVAL, kevés órában majd kétszerannyit keresek, mint otthon fullban. Diplomázás után ez még meg fog 2.5szereződni kb, mert ugye akkor teljes óraszámos leszek. Netto 850-950e forint. Miközben a megélhetési költségek mindennel együtt maximum 1.5szerese a budapestinek. De kit izgat a pénz, mikor élvezem, hogy ember számba vagyok véve. A melóban nem én vagyok a kis cs.cska, egyetemen ha kijavítom a tanárt, nem az a válasz, hogy "látom maga nem akar átmenni a vizsgán". Ez tudod mennyire baromira jó és motiváló érzés? S itt kint tök természetes... Ha meg 'haza'mennék, kínálnának ezzel a diplomával és nyelvtudással talán egy nettó 350et, nagyon max 400at (de az már nagyon max). Hm, csomagolok is



Oké, szummázom...

Miért vándorol ki a magyar?

Otthon alamizsnát kap, miközben a jelenlegi vezetés tág csapata (mert nem is csak egy szűk kör) naponta keres annyit, mint te egy évben (de még a focisták is :) persze, kit izgat, de azért, ha az NB2-ből kieső majd megszűnő Sopronnál azt mondták, hogy "nem voltak kimagaslóak a fizetések, mert csak 500-700ezret kaptak...), de legalább a melóban is csak szivatnak... s bárhová mész, telenyomják a képed a kamu propagandával, kék plakát itt, megállítjuk ott. Még egy sporteseményt se tudsz nézni 1 perces (migráns soros) híradó nélkül. Az embernek ebből baromira elege tud lenni.



Az egészben a legbosszantóbb, hogy az EU kínálja a megoldást, nem szép mosolyra meg csúti vasútra vagy semmi közepén lévő 15 kilátóra küldik tonnaszámra a zsét, de hát, jelenlegi vezetés... Míg mondjuk a szlovákok (akik mögöttünk voltak még válság előtt) már euróval fizetnek, és nem csak összeszerelő ország, hanem K+F is oda települ ki. Hmmm.


S ez az április 8 még csak nagyobb löket lesz szerintem a kivándorlásra. Persze nem most egyből, mert hát szegény magyarnak gyűjtenie kell pénzt arra, hogy le tudjon lépni. Most vagyunk ebben a gyűjtögetés időszakban.


(az meg, hogy statisztikák szerint mennyi a kivándorlás: ja, de az általában a lakcímről kijelentkezettek, meg a kint bejelentettek; na, a többség nem ilyen)

2018. aug. 12. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:

"El kell takarítani azt a büdös c..ányt, és kérdés megoldva."


Szerinted ennyi elég lenne?

2018. aug. 12. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:

#26

Van,aki szerint igen.

2018. aug. 12. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!