Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Hogyan kéne megállítani a...

Hogyan kéne megállítani a kivándorlást?

Figyelt kérdés
Azt látom hog 2013 óta egyre több fiatal felnőtt hagyja el Magyarországot. Hogyan kéne ezt megállítani vagy ez így rendben van?
2018. aug. 11. 16:35
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
39%

"Tán Csehország után hazánkból a legkisebb a kivándorlás."


Ezért kéne fizetni nekik aki kimegy. Ha csak itt szaporodnak, előbb utóbb nem lesz élettér. El kellene indítani valahogy egy kirajzást, mert annyi itt az ember mint a szemét.

2018. aug. 11. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
36%

"Ellenkezőleg, csökken a kivándorlás és nő a viszavándorlás."



Na ezt kéne megállítani.

2018. aug. 11. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
67%
Nem a kivándorlás a probléma. Az csak egy tünete a problémának.
2018. aug. 11. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
100%
Egymás gondolkodását, életszemléletét tiszteletben tartani, nem b×ni fölöslegesen egymást ok nélkül - ha van rá ok, akkor meg azt normálisan is meg lehetne beszélni.
2018. aug. 11. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
Majd magától megoldódik. Ha már annyira nem lesz munkaerő, hogy versengeni fognak a dolgozókért a munkahelyek, akkor megnőnek a bérek legalább annyira, hogy meg lehessen élni minimálbérből is nyomorgás nélkül, és akkor szívesen mennek Magyarországra dolgozni az emberek.
2018. aug. 11. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
83%

Szerintetek miért mennek ki ezek a fiatalok? Kalandozni? Világot látni? Miért vagyunk Londonban, amikor lehetnénk Jászapatiban is?


Ezerszer elmondták itt a fideszes agytrösztök, hogy "nincskóbászbu a kerittés he". Mi sem állítottuk ezt. De vannak olyan tényezők is amik otthon további nehézségek :


- otthon csak egy senki vagy legtöbbször, átgázolnak rajtad, balkáni mentalitás és légkör a legtöbb helyen. Mások bemószerolása, direkt kiszúrni a kollégával, nehogy neki jó legyen.

- trükközés a túlórákkal, azok ki nem fizetése sokszor

- szabadságokkal való önkényes bánás a főnökség részéről

- nyalizók kedvezőbb beosztást kapnak

....még sorolhatnám. Rengeteg helyen dolgoztam, jelen volt mindegyik helyen ezen problémák közül több is (vagy mind).


Ja és egy mosogatónak lehet, hogy annyira azért nem éri meg, hogy ekszakítva legyen a hazájától és a családjától. Csak a pénzért. De aki el tud helyezkedni a szakmájában, az sokkal jobban él. Én 5x annyit keresek mint otthon. Pár éven belül saját lakásom lesz, otthon erről hitel nélkül csak álmodni mertem volna. Na ez a nem mindegy.

2018. aug. 11. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:

3./10./53%


Nahh szupcsi! Akkor meg van dumálva! Majd mesélj mi a pártod neve, és 22ben megy az x!

Ha nyersz, én húzok kifele (méghozzá állami támogatással!) és többet nem látsz erre, neked meg egyel kevesebb genderista ballipsi miatt kell fájjon a fejed :D

Win-win! Mindenki nyer!

2018. aug. 11. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
Mi van 53 %-os, csak nem embergyűlölő vagy? :)
2018. aug. 11. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
100%
Megállítani? Csak egyféleképp lehet megállítani, EU-ból kilépéssel és a határok lezárásával. Amíg szabad mozgás van, addig kivándorlás is lesz, hiszen ez a dolog lényege. Hogy az emberek az EU-n belül mozogjanak, tanuljanak az egyik országban, aztán menjenek dolgozni a másik országba, majd vonuljanak nyugdíjba egy harmadikban. Nem értem, hogy ez volt az EU csatlazáskor az egyik legfőbb érv, bécsi cukrászda meg minden, aztán csatlakozás után meg a sopánkodás megy hogy úristen elmennek a fiatalok. Hát persze, hogy mennek, ha olyan lehetőséget kaptak, ami azelőtt talán egyik generációnak sem adatott meg. Egyébként gazdag országokból is mennek el a fiatalok máshova, csak az nem feltűnő, mert jönnek helyette mások más tagállamokból, így kiegyenlítődik. Magyarországról meg csak mennek, jönni nem nagyon akar senki.
2018. aug. 11. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
Folytatom, mert lehagytam a konklúziót. Szóval szerintem ha hosszútávon EU tagok akarunk maradni, akkor ehhez a problémához teljesen máshogy kéne állni. Tehát nem azon kéne elmélkedni, hogy hogyan lehetne megállítani, hogy az emberek elmenjenek illetve hogy hogyan lehetne visszacsábítani a már elmenteket. Ennek egy ilyen határok nélküli szervezet tagjaként, mint az EU, semmi értelme. Azon kéne elmélkedni, hogy hogyan lehetne a másik 490 millió EU lakos számára vonzóvá tenni a Magyarországra telepedést, akár csak ideiglenesen. És lehetőleg aktív embereket, ne holland nyugdíjasokat. Biztos lehetne valamilyen programokat vagy kampányokat indítani az ügyben.
2018. aug. 11. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!