Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Az olyan eseményeken, ami nem...

Az olyan eseményeken, ami nem nemzeti ünnep, de eljátszák rajta a Himnuszt, miért nem játszák el az EU himnuszát is?

Figyelt kérdés
Szerintem a magyar nemzettudaton kívül az EU-s nemzettudatot is erősíteni kéne. Másképp az utca embere sohasem fogja magát az EU tagjának érezni.
2010. jún. 20. 13:48
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
76%
Érdekes, amit írsz. Részben azért, mert szerintem ez nálunk lassan kezd hagyománnyá válni, hogy mindenféle külsőségekkel akarjuk önmagunkban erősíteni, és önmagunknak bizonyítani a hovatartozásunkat. Szerintem aki EU állampolgárnak érzi magát, az himnusz nélkül is annak érzi magát, ugyanígy van ez a "magyarsággal" is. Viszont abból a szempontból meg valóban igazad van, hogy addig, amíg az EU-n belül nem lesz egy egységes közösségi tudat, addig nehéz lesz mélyebb integrációs szintet elérni. Bár sokan úgy tartják, hogy a mélyebb integráció majd magával hozza az egységes tudatot is. Érdekes kérdés.
2010. jún. 20. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
52%
Mert most eljátszák az eu himnuszt nem sokminden változna, szerintem az utca emberének nem kell magát európainak éreznie, a közösség gazdasági szinten fontos közös piac kereskedelem, a kisemberek csak elmennek dolgozni meg hazamennek nem sok beleszólásuk van a dolgokba, és igenis a magyarságot kell erősíteni már eléggé függők vagyunk ígyis a külföldtől nem kell még jobban erősíteni ezt, inkább a magyar termékeket kéne megnézni a boltban pl. és nem azt hogy ezegy külföldi eu országból származik és akor majd milyen jó lesz hogy támogatjuk az eu működését
2010. jún. 20. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

"Mert most eljátszák az eu himnuszt nem sokminden változna, szerintem az utca emberének nem kell magát európainak éreznie, a közösség gazdasági szinten fontos közös piac kereskedelem, a kisemberek csak elmennek dolgozni meg hazamennek nem sok beleszólásuk van a dolgokba, és igenis a magyarságot kell erősíteni már eléggé függők vagyunk ígyis a külföldtől nem kell még jobban erősíteni ezt, inkább a magyar termékeket kéne megnézni a boltban pl. és nem azt hogy ezegy külföldi eu országból származik és akor majd milyen jó lesz hogy támogatjuk az eu működését


Hasznos volt számodra ez a válasz?"



Tipikus kelet-európai eu-bomlasztó logika

2010. jún. 20. 14:17
 4/16 anonim ***** válasza:
14:14, hidd el, aki nem nézi, hogy magyart vesz-e, az azt se nézi, hogy eu-s terméket vesz-e. Szép dolog a magyar protekcionizmus, csak azt is ésszel kell. Vagy ha nem ésszel, akkor meg fel kell adni a kapcsolatot az EU-val, és teljesen önálló gazdaságot kell kialakítani. Sok sikert kívánok hozzá mindenkinek, aki bele mer vágni.
2010. jún. 20. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
ha a magyar gazdák kiöntik a tejet a csatornába az osztrákoknak meg megéri elutaztatni ide és még olcsóbban eladni a boltban akkor, azt mondod támogassuk a gazdag osztrákokat hiszen ez a lényege a gazdasági közösségnek? és a magyar termékeket ki veszi meg a külföldiek közül hasonló logikával? hát senki, máshol nem is kérdés hogy csak a sajátjukat támogatják és ha valamiből hiány van akkor behozzák a külföldit, és akokr ők rossz eu polgárnak érzik magukat? nem hinném.
2010. jún. 20. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

Egyszerűen csak más dologgal kéne foglalkozni. Ha az élelmiszertermelés nem megy, vegyünk részt valamilyen más iparágban, amiből nyeresége lesz az országnak.


Ez most olyan, mintha egy videójátékban, ha egyik irányba úszol, állandóan megesz a cápa, de megse próbálsz más irányba menni, hanem újra és újra a cápa fogai közé mész.

2010. jún. 20. 14:31
 7/16 anonim ***** válasza:
Sehol (egy országban, egy rendezvényen) sem játszák el az eu himnuszát, csak eu-s rendezvényen. (és a zeneakadémián)
2010. jún. 20. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
56%
Ki az a megveszekedett vadbarom aki EU állampolgárnak akarja érezni magát? Épeszű ember örülne leszednék ezt a koloncot a nyakáról nemhogy még ilyen szarnak tisztelegjen.
2010. jún. 20. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
70%
EU-s nemzettudat? Neked sem kell ma már többet innod. Az EU nem nemzet, innentől fogva nincs szükség nemzettudatra sem. Az EU eredetileg gazdasági együttműködés céljából indult, aztán ahogy a tagállamok sora bővült, úgy a funkciói is. Remélem, odáig sosem jutunk el, hogy az EU-ból Európai Egyesült Államok legyenek.
2010. jún. 20. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
67%
Engem nem érdekel az EU himnusza. Nem is akarom magam az EU polgárának érezni magam. Nem tudom miért kell rám erőltetni.
2010. jún. 20. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!