Miért tiltakozik egyre gyakrabban az érintett szakmai közösség a jogszabály változások miatt?
Tehát ha én jogalkotóként hoznék egy olyan szabályt a sakkban, hogy mostantól a gyalog is úgy léphet mint a vezér (mindezt ráadásul úgy, hogy életemben nem sakkoztam), akkor furcsállnád, hogyha ezzel kapcsolatban ellenérzései lennének a sakkozóknak?
Ha a jogszabály úgy változik, hogy közben a szakemberek nem értenek vele egyet, akkor nem hiszem, hogy a szakemberekben van a hiba, én sokkal inkább az új jogszabályt elemezném, hogy jó-e úgy.
A civilizált világban úgy hoznak emberek százezreire, millióira kiható törvényeket, hog azt széleskörű társadalmi egyeztetés előzi meg.
Nálunk ennek viszont még a látszata sincs meg.
Alkotmányban pedig minden módosításhoz névszavazást írnak ki. (Sok helyen természetesek az időszakos névszavazások az addig felgyülemlett kérdésekről, ezért ez nem is külön költség), mert hog az alkotmányozó hatalom az maga a nép, a parlamentnek is csak törvényhozási jogot ad, az alkotmány keretein belül.
Mindig minden ellen van tiltakozás és mindig találnak olyan "szakembert" aki tiltakozik, tök mindegy, hogy miről van szó.
Próbálj meg az elmúlt 20 évben találni olyan kormányzati intézkedést, ami ellen ne lett volna tiltakozás és a tiltakozó ne tartotta volna magát szakembernek illetve hozzáértőnek vagy a tiltakozók ne mutattak volna föl valaki ilyentől származó véleményt a tiltakozásuk mellett. Nem fogsz találni.
A minimálbér megemelésekor is tiltakoztak "szakemberek" minden alkalommal, hogy túl sok, túl kevés, romba dönti a gazdaságot mert megfizethetetlen a cégek számára vagy éppen mindenki kivándorol olyan alacsony.Ha meg nem volt minimálbér emelés akkor az volt a baj, az ellen tiltakoztak. Ha nőtt a forint árfolyama, akkor egyesek szakemberekre hivatkozva követelik a beavatkozást ellene, ha csökkent akkor meg mások követelték a beavatkozást ellene.
Amikor cirka 8 éve már megcsinálták az új médiatörvényt, akkor is tiltakoztak ellene "szakértők" és hiába soroltam fel a vitapartneremnek azt a 20-30 országos szervezetet amikkel egyeztetés volt előtte több fordulóban, neki az akkor is semmi volt, szerinte akkor sem egyeztettek senkivel. Ahogyan a kórházok átalakításakor, oktatási kérdésekben, új alkotmánynál, akármiben. A "szakértők" akkor is tiltakoztak a határvédelem és a migránsbetelepítés tilalma ellen, amikor a népszavazáson 3 millió ember szavazott mellette.
A "jelentős része" a társadalomnak az áprilisi szavazáson mutatta meg, hogy mivel ért egyet - az a csoport van most kormányon.
SOKAN nem értenek vele egyet, nevezheted a számukat jelentősnek, hiszen közel fele a szavazóknak akkor nem a kormánypártokra szavazott, de azt, amit ők szerettek volna, az ennél sokkal kevesebben támogatták. Vagyis lehet, hogy a jelenlegi oktatási tervek ellenére vannak a szavazók felének, de amit a liberálisok csináltak előtte az sokkal több embernek nem tetszett, amit meg felkínáltak helyette a jelenlegi ellenzéki pártok, azok meg még kevesebb embernek tetszettek volna. A jobbik tervei cirka a 70%-ának nem tetszettek, az mszp tervei közel 90%-nak, az lmp vagy dk terve pedig majd 95%-kuknak nem tetszett. Miért lenne jobb az ő javaslatuk, az ő szakembereiknek a véleménye, mint a kormánypártoké?
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!