Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ebben a formában kérdezem,...

Ebben a formában kérdezem, mert itt már mindegyik ellenzékitől megkérdeztem, de még választ egyszer sem sikerült kapnom. (? )

Figyelt kérdés

Ha ebben a pillanatban köddé válna a FIDESZ, akkor a jelenlegi készletből

- Melyik pártot tartod szakmailag, erkölcsileg alkalmasnak a kormányzásra?

- Kit tartasz, hiteles, hozzáértő, feddhetetlen miniszterelnök lehetőségnek?

- Melyik az, aki/ami a kellő támogatottsággal is rendelkezik?

Kérlek vegyétek komolyan - leginkább magatokat - a Kiszel Tünde, Bödöcs Tibor, stb. válaszok a válaszoló szintjét minősítik.


2018. aug. 2. 16:08
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
74%
Szerintem nincs megbízható, kormányozni képes ellenzék.
2018. aug. 2. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 hollófernyiges ***** válasza:
57%
Jelenleg az országban nincs szakmailag, erkölcsileg teljesen alkalmas párt a kormányzásra. A meglevők között a Fidesz valahol a Munkáspárt és a Mi Hazánk között helyezkedik el a lista alsó részében. Miniszterelnöknek valami Bajnai-féle technokratát látnék szívesen, nagyon elegem van már az utóbbi 12 év látnokaiból meg ideológusaiból. Megfelelő támogatottsága egy összellenzéki jelöltnek lehet, majd egyszer, ha az ellenzék rájön hogy más esélye nincsen.
2018. aug. 2. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
56%

"Melyik pártot tartod szakmailag, erkölcsileg alkalmasnak a kormányzásra?"


Mindegyiket. LMP, Momentum, DK, MSZP, Jobbik. Mindet alkalmasnak tartom a kormányzásra.


"Kit tartasz, hiteles, hozzáértő, feddhetetlen miniszterelnök lehetőségnek?"


Senkit. A Fideszből se, az ellenzékből se, az oszták, cseh, szlovák, angol, francia vagy amerikai politikai palettáról se. Egy miniszterelnöknek nem hitelesnek és feddhetetlennek kell lennie, hanem tisztában kell lennie azzal, hogy mennyire ártalmas az állam a természeténél fogva, és meg kell próbálnia ezt az ártalmat minimalizálni.

Ha konkrét neveket szeretnél a magyar palettáról, pl. Fekete-Győr András megteszi. Ha nem is szándékból, de legalább inkompetenciából kevesebb kárt okozna, mint a Fidesz. Akit tényleg szívesen látnék, az mondjuk Gary Johnson, Ron Paul vagy egyéb libertariánus politikusok. Csak ugye ezzel kb. egyedül vagyok, mert az országban pár ezerre rúg a libertáriánusok száma, nincs pártunk se, nemhogy komoly jelöltünk.


"Melyik az, aki/ami a kellő támogatottsággal is rendelkezik?"


Értelemszerűen ha a Fidesz eltűnne, akkor újra rajzolódna a támogatási rend. Jó eséllyel a Jobbik vagy valamilyen baloldali összefogás rendelkezne a megfelelő támogatottsággal, de nehéz megbecsülni a jelen pillanatban.

2018. aug. 2. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
60%

Én minden számottevő ellenzéki pártot és jelöltet alkalmasabbnak és hitelesebbnek tartok a kormányzásra a Fidesznél. De valóban, a legkisebb rosszat igyekszik választani az ember...


A támogatottság valóban nehezebb kérdés, hiszen az szavazók fele a Fideszt támogatta.

2018. aug. 2. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
22%
DK
2018. aug. 2. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
97%

#4 Azt nem olvastam hogy "ha köddé válna a Fidesz".


Ebben az esetben feltételezem a Jobbik tudna sokat erősödni, a fideszesek jó része inkább rájuk szavazna, nehogy újra baloldali kormány legyen.

2018. aug. 2. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:
Szeretném leszögezni, hogy én mint kérdező, senkit nem minősítek piros kacsóval. Ha nem is értek egyet a válaszolóval, de megköszönöm, ha megosztja a gondolatait.
2018. aug. 2. 16:54
 8/20 A kérdező kommentje:

#6

Én meg úgy gondolom, hogy a jelenlegi Fidesz szavazók max. 1-2%-a szavazna a jelenlegi Jobbikra, 1-2 % a MHM-ra, többi meg nem menne el szavazni.

Én sem mennék, mert nekem a Sneider Tamás (vagy Vona) Jobbik elképzelhetetlen lenne, a többivel egyetemben.

Érdekes választás lenne, ahol nem megy választani 2,5-3 millió fideszes, távol marad a szokásos 3 millió, akik soha nem járnak szavazni...

De egy újabban alakuló, új arcokból álló, ütős, de reális programmal rendelkező, hiteles ellenzéknek örülnék. ellenzéknek

2018. aug. 2. 17:10
 9/20 anonim ***** válasza:
#8 Szerintem jóval többen, de mindesetre akkor a Jobbik nyerné a választást úgy is.
2018. aug. 2. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
gondolom mindegyik kérdésnél végül orbánnál lyukadtak ki
2018. aug. 2. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!