Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mekkora sikere lenne egy...

Mekkora sikere lenne egy olyan pártnak Magyarországon, amely piacgazdaságot akar alacsony adókkal és alacsony állami kiadásokkal?

Figyelt kérdés

Úgy vélem, hogy a népnél kellene hagyni az ország pénzét magánkezekben és ők majd tudják, hogy mire kell költeniük. Alacsonyabb adók mellett könnyebb lesz kisvállalkozásokat indítani és végre pénzük is lesz hozzá. A vidéki Magyarország is újra felvirágozhat, mivel lesz értelme végre mezőgazdasággal, állattenyésztéssel és erdőgazdálkodással foglalkozni.

Az állam rossz gazda, csak szórja feleslegesen a százmilliárdokat, amik később nem térülnek meg, ráadásul minden sokszorosan annyiba kerül, mint piacgazdasági alapon.

Jó lenne végre lezárni a rendszerváltást és ténylegesen felszámolni a Kádár-rendszert.



2018. júl. 31. 08:22
1 2 3 4
 11/34 anonim ***** válasza:
55%
Itt az emberek azt várják el, hogy majd az állam minden félét megad nekik. 10 ezer forintos erzsébet utalvánnyal szavazatokat lehet vásárolni. Itt nincs igény az öngondoskodásra.
2018. júl. 31. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/34 anonim ***** válasza:
89%

"Én nem tudom, te miféle adót fizetsz, amnek 35% a kulcsa, de tény, hogy ilyen alacsony általános SZJA kulcs (15%) még nem volt Magyarországon."


"A jogszabály hatálya valamennyi munkáltatóra és munkavállalóra kiterjed.



Belőle levonásra kerül:


15% személyi jövedelemadó

7% egészségbiztosítási járulék (4% természetbeni + 3% pénzbeli járulék)

10% nyugdíjbiztosítási járulék

1,5% munkaerő piaci járulék

A munkáltató által fizetetendő járulékokat a bérkalkulátor szintén számba veszi:


19,5% szociális hozzájárulási adó

1,5% szakképzési hozzájárulás"


Ez csak a fizetés. Ehhez jön mindféle adó, mint ÁFA, tranzakciós, mobilszolgáltatás, amiket az ügyfelek fizetnek meg. Egy ember fizetésének több, mint a fele visszakerül az államhoz.

2018. júl. 31. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/34 anonim ***** válasza:
83%

"Sajnos az ilyen kérdésekhez általában azok szólnak, akiknek gőzük nincs az adókulcsokról meg a matematikáról."


Végre valaki tükörbe nézett, ugye kedves 52%-os. :-D


Az, hogy milyen címen vonják el a bruttód 33.5%-át az a végfelhasználó szempontjából teljesen mindegy, igen nyelvészkedhetsz azon, hogy ebből csak a 33.5-ből csak 15 százalékpont az SZJA, de elvonás az elvonás, a többit meg már előttem írták.

2018. júl. 31. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/34 A kérdező kommentje:

"Én nem tudom, te miféle adót fizetsz, amnek 35% a kulcsa, de tény, hogy ilyen alacsony általános SZJA kulcs (15%) még nem volt Magyarországon."


És te tényleg elhiszed, hogy csak SZJA-t fizetsz? Te beteg vagy...

2018. júl. 31. 09:47
 15/34 anonim ***** válasza:
71%

'Itt az emberek azt várják el, hogy majd az állam minden félét megad nekik.'


Mert úgy 30 évig ehhez szoktatták. Poszt-kádári társadalomtól mit akarsz? Antallnak is ezzel gyűlt meg a baja.

2018. júl. 31. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/34 anonim ***** válasza:
24%
"Az állam rossz gazda..." -te vagy az, Kuncze Gábor?
2018. júl. 31. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/34 A kérdező kommentje:

Minden normális ember tudja, hogy az állam rossz gazda.

Ha anyuci elküld téged boltba és a 250 forintos kenyeret 1700-ért veszed meg, akkor te is rossz gazda vagy. Az állam pedig pont ezt csinálja.

2018. júl. 31. 10:09
 18/34 anonim ***** válasza:
14%
Mivan, Kérdező? Felébredt benned a szadesz szelleme? Minden normális ember úgy tudja, ahogy a szadesz?
2018. júl. 31. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/34 anonim ***** válasza:
34%
De a kérdező annyira naiv cseszdmeg. Azt gondolja, hogy ha az embereknél maradna a pénz, akkor fejlődne az ország. Tegye fel a kezét aki a saját pénzéből újítana utat, építtetne kórházat, iskolát, metrót, villamospályát! Na? Senki? :D
2018. júl. 31. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/34 A kérdező kommentje:
Nem tudtam, hogy ennyi kádárista van az országban.
2018. júl. 31. 10:26
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!