Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Tényleg ennyire el vannak...

Tényleg ennyire el vannak szegényedve az emberek, hogy egy full berendezett lakásért nem tudnak 300e Ft kauciót letenni?

Figyelt kérdés

Igaz, megyei városban hirdetem a lakást, ahova a multik miatt özönlenek a gyári melósok. 90e+rezsi és 300e Ft kaució áron, mivel teljesen be van rendezve. És nincs rá egy érdeklődés sem, csak a lehurrogás, az is 90%-ban romáktól és más aluliskolázott rétegtől. És az a félelmem, hogy ez csak rosszabb lesz, a multik összeszerelőüzemeiben erre a rétegre lesz csak szükség, főleg vidéken. Aztán ha azok továbbállnak, beüt a krach.


Mondjátok, hogy tévedek és Magyarország virágzásnak indult, minden migráns ide akar menni (és nem csak gyorsan átrohanni rajta, mert ezen át vezet(ett) a legrövidebb út...)

És mondjátok, hogy sok adófizető, nyugatra nem vágyó gyerek fog születni, akik miatt nem alakul ki demográfiai válság és öregkori szegénység.


Mondjátok, hogy érdemes lakásingatlanba fektetni, mikor egy mai lakásért kétszer annyi időt kellene (nekem, mérnökként) dolgoznom, mint 10 évvel ezelőtt.


2018. júl. 29. 10:18
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
74%

9.


Lehet ez a baj. Valaki keres egy lakást, ami nincs fullra berendezve vagy nem magas a kaució. Ilyen alapon mondhatná, legyen 20 millió a kaució, mert van a falon egy drága festmény. Jó köszi, akkor nem kell a lakás.

2018. júl. 29. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 szántóvető ***** válasza:
egy átlag Magyar családnak nincs ezer euro megtakarítása.nehogy azt mondd hogy ez meglep.Győrről van szó?
2018. júl. 29. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
Sok kiadó lakás be van rendezve mégse kérnek több mint három havi kauciót. Ha el van szállva az árral ne csodálkozzon ha nem kell senkinek. Persze így nincs semmi bevétele de akkor se enged. Na nehogy már. Ha olcsóbban adná folyamatosan hozná a pénzt.
2018. júl. 29. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
47%

Ti gyökerek!

Most komolyan megetet titeket balázska ezzel a kérdéssel?

2018. júl. 29. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 A kérdező kommentje:

Nem tudom ki az a balazska:)

A lakast nyaron 1 honapot en hasznalom,igy diakot keresek,aki nyaron elmegy. Netelofizetesem, mosogep,mikro,huto,mosogatógép,klima,tv,agyak,vasalo,evőeszközök,szőnyeg, kanape,stb minden van benne. Ezek vadi ujak. Ezt a 300e kaucio sem takarja be...

2018. júl. 29. 12:01
 16/21 anonim ***** válasza:
100%
A 300 ezer forint kaució rengeteg. Azért nem találsz albérlőt, mert akinek ennyi pénze van elfekvőben, az gyakran nem olyan kis lakást keres, ami amúgy 90/hó. Ha kauciót kérsz, akkor nagyságrendileg kéthavi bérleti díjat tudsz elkérni. Igazad van, ez nem fedezi a lehetséges károk költségét, de célszerű minden hónapban a helyszínen beszedned a díjat, és akkor látod, ha a bérlőd kárt okozott, mielőtt még túl nagyra nőne a kár. Ez azért nem úgy működik, hogy egyik pillanatról a másikra annyi az összes bútornak, hacsak nem okoz tüzet, de arra legyen biztosításod.
2018. júl. 29. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 Estádio de Felchút ***** válasza:

Teljesen mindegy, mennyire "fullos" a lakásod. Tehetsz be színarany budicsészétis, ha az embereknek nincs rá pénzük.

Ha a kéglid a Ferenciek terén lenne, az első jól szituált bérlőjelölt lebäszná az asztalra a 300 kilódat meg a tárgyhavi lakbért. Egy vidéki kisvárosban azért más a helyzet, gondolom.

2018. júl. 29. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
Én úgy jártam ki az orvosi egyetemet, hogy 3 ezerért belökhettem egy matracot egy kazánházba. Ha a kazánleállásért szólok akkor az munka is egyben. Magyarán 14 ezret kaptam havonta, hogy 5 évig egy kazánházban aludtam.
2018. júl. 29. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
Havi 90 000ft+ rezsi és 300 000 ft- os kaució? Igen, ez tényleg sok. Inkabb keresnek egy kevesbé "fullos " lakást, amire telik nekik.
2018. júl. 29. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
Kerdezo en Ausztraliaban elek itt bizony nem piskotaert adjak ki meg a kicsi es berendezetlen lakasokat sem, de a kaucio 90 % ban kethavi lakber szokott lenni. a luxuslakasoknal is es a masikaknal is. biztosan vannak kivetelek de ez az atlag. nalad 180 ezer kaucio lenne a realis.
2018. júl. 30. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!