Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Tényleg ennyire el vannak...

Tényleg ennyire el vannak szegényedve az emberek, hogy egy full berendezett lakásért nem tudnak 300e Ft kauciót letenni?

Figyelt kérdés

Igaz, megyei városban hirdetem a lakást, ahova a multik miatt özönlenek a gyári melósok. 90e+rezsi és 300e Ft kaució áron, mivel teljesen be van rendezve. És nincs rá egy érdeklődés sem, csak a lehurrogás, az is 90%-ban romáktól és más aluliskolázott rétegtől. És az a félelmem, hogy ez csak rosszabb lesz, a multik összeszerelőüzemeiben erre a rétegre lesz csak szükség, főleg vidéken. Aztán ha azok továbbállnak, beüt a krach.


Mondjátok, hogy tévedek és Magyarország virágzásnak indult, minden migráns ide akar menni (és nem csak gyorsan átrohanni rajta, mert ezen át vezet(ett) a legrövidebb út...)

És mondjátok, hogy sok adófizető, nyugatra nem vágyó gyerek fog születni, akik miatt nem alakul ki demográfiai válság és öregkori szegénység.


Mondjátok, hogy érdemes lakásingatlanba fektetni, mikor egy mai lakásért kétszer annyi időt kellene (nekem, mérnökként) dolgoznom, mint 10 évvel ezelőtt.


2018. júl. 29. 10:18
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
86%
Jól van balázska, látom a boroskóla ebben a nagy melegben megcsapott.
2018. júl. 29. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
85%

Most akkor mi van? Ha nem viszik ennyiért, add olcsóbban, kevesebb kaucióval.


Én pl. olcsón adom ki a lakásom Pesten, nekem megéri: öt éve ugyanaz a bérlőm. Vigyáz a lakásra, ő is jól jár, mert olcsó, én is nyugodtan alszom. Nem ebből élek, talált pénz.

2018. júl. 29. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
52%
Kajak ennyire el vannak szegényedve, láthattad az elmúlt években, hogy a 300Ft-os vizitdij + a 700Ft-os netadó miatt majdnem forradalom lett, te meg ilyen 300ezreket akarsz legombolni róluk :D
2018. júl. 29. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
100%
Tudom, hogy szokás, de én sose kérek kauciót lakáskiadáskor. Úgy is elég nagy teher a lakbért is fizetni a legtöbb embernek. Ebből nekem még nem volt bajom, és könnyebben ment a kiadás. Még olyan bérlő is volt, aki a saját költségére kifestetett beköltözés előtt. És hát igen, magyar viszonylatban, magyar fizetések mellett a 90+ rezsi sok, különösen vidéken. Pesten ennél magasabb összegekről is lehet hallani, de ott is csak inkább a belvárosban, ahol a külföldiek felhajtják az árakat. Nem tanácsot akarok adni, de én inkább a lakbért is alacsonyabbra szabom, és így évek óta stabilan fizető, megbízható bérlőm van. Többet ér egy ilyen engedmény, mint ha magasan tartanám az árat, és fél évenként kereshetnék új bérlőt.
2018. júl. 29. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
72%

Kedves 4,


ennek csak akkor van értelme,hogyha a lakásban nincs semmi bútor.De, még akkor sem annyira.

A lakást úgy bérlik,illetve mindent, ami benne van.Azok pedig tönkremehetnek a használattól.Nem véletlenül találták ki a kauciót, egy jól bevált dolog.

2018. júl. 29. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
100%

A 300 000Ft kaució kifejezetten sok. Általában kettő, néha három hónap bérleti díját szokták elkérni. Az is lehet, hogy eleve sok a bérlető díj.


Fogadd meg a tanácsom, cigánynak sose adj bérbe semmit, ingatlant főleg ne. Kétszer is megjártam miattuk, milliós kárrokkal.

2018. júl. 29. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
71%

300 ezer forintot?

10 ezres Bözse-utalványoknak úgy örültek, mint majom a farkának. Persze, az már nem jut eszébe a szerencsétlen prolijának, hogy ha annyira jó, akkor neki miért van annyira szüksége arra a 10 ezres adományra...

2018. júl. 29. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
95%
Vastagon fog a tollad szerintem.
2018. júl. 29. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
6: Mint írta, fullra be van rendezve. Mit csinálsz, ha csinál egy félmilliós kárt a bérlő, ha nincs nálad kaució??
2018. júl. 29. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
88%

"Mint írta, fullra be van rendezve. Mit csinálsz, ha csinál egy félmilliós kárt"


Azért azt még mindig nem látjuk, hogy milyen lakásról és milyen berendezésről van szó... és így elsőre nekem is úgy tűnik, hogy a kérdező tolla vastagon fog.

2018. júl. 29. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!