Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Jobb volt a Kádár Korszak...

Kis István Balázs kérdése:

Jobb volt a Kádár Korszak vagy csak ezt én gondolom rosszul?

Figyelt kérdés
Az öregek mindig dicsérik hogy milyen jó ember volt Kádár. Ennek van valóság alapja?
2018. júl. 25. 17:22
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
30%
Nézd.. egyik se volt jó, de az Orbán korszaknál minden jobb volt!Örüljön az ember, hogy vidéken közmunkás lehet havi 40 ezerért? Bocs, de nem!
2018. júl. 25. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
55%
Nem csak te, van még pár amnéziás/tájékozatlan, aki így gondolja.
2018. júl. 25. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
84%
Kinek mennyire, attól függ. Igazából ez erősen egyénfüggő dolog. Valakinek a Kádár-éra a földi paradicsomot jelentette, valakinek meg börtönt a korlátok miatt.
2018. júl. 25. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
40%

Igen, van valóságalapja: az idő mindent megszépít, és fiatalok voltak akkor, jobban érezték magukat.

Ez a fidesz sikerének az alapja, ezt ígérik visszatérni.

2018. júl. 25. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
60%

Pontosan. Akinek jó ismeretségi köre volt, mindent el tudott intézni. A gyárakból a haverok mindent kiloptak, kezdve az építési anyagoktól, a gyümölcsökön keresztül a lekvárokig. Mindent. És aki kapott ezekből, az akár jól is élhetett.

Amúgy nem voltak "boltok". Nem volt választék, sokszor húst se kaptál. Mire rád került a sor, elfogyott.

Építkezéskor a kőműveseknek sört nem tudtunk venni. A pálinkától már délben részegek voltak. Aki azt hiszi, hogy annak idején könnyebben lehetett kőművest, villanyszerelőt stb-t találni, az nagyot téved. Nem épített annak idején házat.

Valami ilyesmi volt a kádár rendszer. De ha visszaolvasol a kérdések közt, még rengeteg személyes elmesélést olvashatsz.

2018. júl. 25. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
65%
Nézd, Lutz Gizi is azt mondta, hogy Szálasi Ferenc áldott jó ember volt....Az emberek különböző élethelyzetekben személyiségüknek egészen más arcát tudják mutatni.
2018. júl. 25. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
53%
Igen, a lusta dolgozni nem akaró, igénytelen, suttyó prolinak jó volt. Nyugodtan lehettél naplopó, alkesz hiszen nem lehetett senki munkanélküli ezért, bujtatott munkanélküliség címén bárhol dolgozhatott az ilyen ember és a szorgalmasabb embert le lehetett húzni.
2018. júl. 25. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
77%

Senki nem voltam akkor sem és most sem, legfeljebb fiatal voltam és az önmagában már jó volt.

Minden esetre a mai világot és amire alakul elnézve (minden kormánytól függetlenül!) örülök, hogy kevesebb van előttem, mint mögöttem.

2018. júl. 25. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
84%
Nem volt jobb, csak másképp volt szar.
2018. júl. 25. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
43%
Nagyon sok szempontból jobb volt gyakorlatilag mindenkinek. Ott ha keményen dolgoztál, tanultál elértél valamit, haladtál előre érdemeid szerint, ma meg ha nem veszi meg neked apu-anyu a karriert vagy menekülsz el külföldre el kell tartanod egy rakás a lusta dolgozni nem akaró, igénytelen, suttyó prolit.
2018. júl. 25. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!