Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ha Magyarország fel tudna...

Ha Magyarország fel tudna építeni egy erős hadsereget, támogatnád azt, hogy háborút indítson a trianoni területek visszafoglalására?

Figyelt kérdés
2010. jún. 18. 15:23
1 2 3 4 5
 21/45 anonim ***** válasza:
43%
Békés határmódosításról ne is álmodjunk, romániát erdély látja el, "na lécci add mán visszá"-ra senki nem ad vissza semmit már a z oviban sem. Ettől függetlenül a háború sem megoldás, viszont egy politikát támogató honvédő hadsereg igen.
2010. jún. 18. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/45 anonim ***** válasza:
20%
Én segítenék ha ez a sok se ggfej nem is de én mindenképp
2010. jún. 18. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/45 anonim ***** válasza:
40%

Ha Magyarország fel tudna építeni egy erős hadsereget?


NEM


Támogatnád azt, hogy háborút indítson a trianoni területek visszafoglalására?


NEM


Tudod mi az a háború? Nem Counter Strike hogy lövöldözgetünk oszt' hurrá, járványok, éhezés, halál. Gondolom ez kell nemked. Hihetetlen, hogy képes lennél vérfürdőt rendezni pár nyamvadt területért, akiknek nagy részük nem is magyar. Felvidék és Erdély a magyarlakta terület, de ha háború nélkül csatolnák vissza akkor sem lenne jobb az életük, mivel a semmit valamire fejleszteni iszonyú pénz.


Kíváncsi vagyok, hogy miben szenvedsz hiányt. Neted van, gondolom nem éhezel...


Amúgy hány éves vagy? 12?

2010. jún. 18. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/45 anonim ***** válasza:
31%

Egyébként a jelenlegi hadseregünk nem lenne képes a mai határokat sem megvédeni, szükség lenne rá. És ne gyertek azzal hogy a nato így megvéd, meg úgy megvéd, most talán igen, de ha más szelek fújnak jön megint 56' és a csarbenhagyás. Magunkat kell megvédenünk.


Egyszer én is elmondtam trianont egy svéd gyereknek, és tudjátok mit reagált? Örülj hogy van még országod, és nem az egészet vették el. Ez elgondolkoztató, főleg hogy a románoknak már megvoltak a térképeik nagy romániáról, egészen fel a tisza vonaláig. Kutyából pedig nem lesz szalonna. Megteszi, ahogy mi is megtennénk ha alkalom van, és ne ámítsuk magunkat, mert úgy könnyebb, lesz alkalom.

2010. jún. 18. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/45 anonim ***** válasza:
59%

Neted van, nem éhezel? (Metált birod?)

Fogalmak arra hogy emberként élsz-e vagy sem. Szép.

És mint írtam nem támogatom a feltevést, de azt sem hogy egy nettel, és kajával a hűtőben, sörrel a kézben hátradőljünk. Ugyan olyan hiba mint a háború.

2010. jún. 18. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/45 anonim ***** válasza:
54%

Nem, sőt aki ezt tervezné, azt is lebeszélném róla.


Ha mégis megtörténne, akkor itt hagynám ezt az őrültek házát örökre.

2010. jún. 18. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/45 anonim ***** válasza:
15%
Ha látnék reális esélyt a győzelmünkre! Másképpen nem!
2010. jún. 18. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/45 anonim ***** válasza:
77%

Sajnos Európa az ellenségünk - mondod te. Na hát akkor meg mit akarsz?

Annak idején Németország oldalán mindkét világháborút azzal vesztettük el, hogy az egyfrontos háborúból kétfrontos háború lett. Ha vissza akarnánk szerezni az elvesztett területeinket, ahhoz legalább három(!)frontos háborút kellene vívnunk. Három front! Tudod, mi az? A szlovákok, a románok és a szerbek egyszerre jönnének nekünk, nemhogy két tűz közé szorulnánk, még egy harmadik is pörzsölne minket.


Hogy bármilyen háborút is kirobbantsunk valamelyik szomszédunk ellen, azt egyféleképpen tudnám elképzelni. Nézz rá a térképre. A mi drága területrabló, magyar kisebbségével rosszul bánó (vagy érdekből átmenetileg viszonylag jól bánó) "barátaink" Szlovákia, Románia és Szerbia (esetleg Ukrajnával is számolhatunk). Ha ezek közül bármelyiket is megtámadnánk, a másik kettő ugrana (ahogy a tótok már a kettős állampolgárságra is ugrottak), hogy semmibe vesszük a trianoni és a párizsi békeszerződést (előbbi 1938 óta nincs érvényben, utóbbit pedig többek között maguk a szlovákok is semmibe vették 1993-as államalapításukkal). Ezért nem szabad egy ellenséggel számolni, hanem legalább ezzel a hárommal kell.

Ezért be kéne biztosítanunk magunkat bármiféle hadművelet vagy akár csak kötekedés előtt. Meg kellene oldani szövetségkötéssel, hogy ellenségeink is két tűz között legyenek, vagyis a velük határos országokkal szövetségre lépni.

Amikor Koszovó kikiáltotta függetlenségét, Oroszország rögtön felemelte a szavát Szerbia területi integritásának sérthetetlensége mellett. Szerinted, ha Koszovó elszakítását nem támogatta, Délvidékét támogatná? Nem hiszem. És ha az oroszokkal kikezdünk, akkor bajban vagyunk. Vesztettünk egy újabb háborút a szlovákok, románok, szerbek ellen, és akkor valóra válhat egyes unatkozó soviniszta YouTube-felhasználó álma, akik olyan térképeket készítenek, amelyen nincs Magyarország.

2010. jún. 18. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/45 anonim ***** válasza:
3%
Ez a frontos összehasonlítás jó, csak a szlovák szerb front kettő együtt nincs olyan erő, mint a világháborúban egy frontszakasz-ka. Most magyarország sincs persze, elméletben beszélgetünk, mi lenne ha. Románia egyedül vinné jelenleg az országot egész fel szlovákiáig, még a magyarlakta területeket is visszafoglalná... Magának.
2010. jún. 18. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/45 anonim ***** válasza:
26%

konkrétan lehidaltam néhány választól...

majd egyszer ha a túlvilágon ott leszünk nemzetünk nagyjai között, amikor az őseitekkel farkasszemet néztek, akik azért harcoltak, hogy a leszármazottaik itt magyar foldön magyarként éljenek, akkor majd nem tudom, hogy ti mit fogtok nekik "magyarázkodni"

2010. jún. 18. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!