Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Meddig tart még a létszámstop...

Meddig tart még a létszámstop a közigazgatásban?

Figyelt kérdés
Mikor oldják már fel és mi értelme volt ennek egyáltalán??
2010. jún. 18. 00:12
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Ilyen-olyan formában addig egész biztosan, amíg feszes a költségvetés. Ráadásul a közvélemény most a közigazgatási szféra racionalizálását várja, úgyhogy nem túl jók most az oda vágyók kilátásai. Könnyebb új munkaerőt nem felvenni, mint a meglévőt leépíteni, politikailag simább ügy az, úgyhogy most a szféra szép lassú elöregedésére számíthatunk.

De az Orbánék valószínűleg határozottabbak lesznek elődeiknél, és elbocsátásokra is számíthatunk. Ami egyébként, tekintve a hazai közféra vízfejűségét, gondos szelekcióval és alapos tervezéssel perzse, nagyon is kívánatos.

Rohadtul remélem, hogy a kkv-ék tényleg képesek lesznek felszívni a felszabadult munkaerőt.

2010. jún. 18. 01:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Az elemzők 10.000.- közalkalmazott elbocsátásról beszélnek.
2010. jún. 18. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
49%
Mért kéne feloldani, csak nem csinálnák neked a helyet.:P Így is másfélszer annyian vannak mint szükséges lenne és nem 10e, hanem 100e leépítésre lenne szükség. A munka meg nem sok a közigazgatásban, hanem az alkalmas ember kevés.
2010. jún. 18. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
48%

8:53-as, a közalkalmazottakból küldenének el 10 000-et.

Mondjuk a repedtsarkú anyádat nem tudom, hogy ki fogja ápolni ez elfekvőben, és a h.lyegyerekedet ki fogja írni-olvasni tanítani. A házad ha ég, majd lepisálod, aki megégett azt majd a hátadon viszed a kórházba, ahol, mert az orvos is közalkalmazott 3 nap múlva rá kerül a sor.

Oszt mehetsz feljelenteni, de nem lesz kinek.

Akik jelenleg ezeket a munkákat végzik mind közalkalmazottak, és még van jó néhány szakma.

2010. jún. 18. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Nem tudom, de inkább leépíthetnének. Rendszeres látogatója vagyok a közigazgatási hivatalnak otthon, hát ami ott megy... egy-két embert kipécéznek, azok végzik az összes munkát, a többiek meg csak reszelik a körmüket meg neteznek.

Múltkor bementem apukámhoz, mert volt egy órám, nem volt jó az idő, mondta, hogy hazavisz, ha végez. Valami megbeszélés miatt ki kellett mennem az irodából és beültem a kis konyhába. Fél órát voltam ott, ez idő alatt három nő csevegve ivott egy kávét. Több, mint félórát töltöttek egy kávéval! Nem azért, de nekem a főnököm az ilyen akciókat úgy levonja a fizetésemből, mint a huzat! Mellesleg az ilyen nők (tipikus h*lyep*csak) vajon mennyire tudnak értelmes munkát végezni? Gyanítom, max a "főnöknekfőzökegykávét"-dolog megy nekik, bár tény, hogy azt buzgón gyakorolják is :D

2010. jún. 18. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Még sokáig eltarthat szerintem.
2010. jún. 18. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Tényleg vannak olyan emberek a közigazgatásban akiket ki lehetne nyugodtan csapni a munkájuk minősége és mennyisége miatt.

De, hogy 10 000 embert kirúgjanak? Meg valaki 100 000-t tartana helyesnek.


Ha másra nem is, de legalább arra gondoljatok már, hogy a munkanélküliség milyen hatalmas arányban megnövekedne.

2010. jún. 18. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
ezeknek az embereknek (főleg a fideszeseknek) egy bűnbak a közszolga. szánalmas.
2010. jún. 18. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Fel kéne végre fogni,h a közalkalmazott nemcsak idióta bürökrata lehet! Tanárok, orvosok, rendőrök stb.

Én csak a tintanyalókat csökkenteném le annyival amennyi a 47-es IQja

2010. jún. 18. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
illetve annyival amennyi százaléknyi hülyeséget ír!
2010. jún. 18. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!